Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomóżmy Ali wygrać z chorobą

 • Dodano: 2019-03-21 10:00

Alicja to dziewczynka z temperamentem. Wesoła, pełna energii, interesująca się światem, który ją otacza. Zapatrzona w świat Elsy z "Krainy Lodu" wielokrotnie sama zamienia się w księżniczkę, śpiewając hit bajki, jakby był dla niej stworzony. Teraz gdy musi się zmierzyć z ostrą białaczką limfoblastyczną, wszyscy wierzą, że ma tę moc, która pozwoli jej wygrać z chorobą.

Alicja urodziła się w grudniu 2014 roku. Ciąża przebiegała bez komplikacji, a w skali Apgara dziewczynka otrzymała maksymalną liczbę punktów. Ala od zawsze była wesoła, pełna energii i zainteresowana światem, który ją otacza. Niestety na początku tego roku okazało się, że dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mała rudzianka potrzebuje naszego wsparcia w powrocie do zdrowia.

Wszystko zaczęło się po ubiegłorocznych świętach Bożego Narodzenia. Ala zaczęła się skarżyć na ból w łokciu. Lekarze z rudzkiego szpitala stwierdzili, że to nadwyrężenie i zlecili podawanie środków przeciwbólowych. Kiedy w Nowy Rok stan dziewczynki się pogorszył, rodzice zabrali Alę na badania do prywatnego ośrodka. Lekarz po wykonaniu badań dziwił się, że Ala ma siłę jeszcze stać. Doradził, aby rodzice jak najszybciej przetransportowali dziecko do kliniki w Katowicach. Na miejscu rodzice Ali usłyszeli pierwszą diagnozę - posocznica (sepsa) i choroba histopatologiczna. Przez dwa tygodnie Ala walczyła w klinice o życie. Sytuację udało się opanować i po kilku tygodniach wróciła do domu.

Kolejne badania miały się odbyć trzy miesiące później. Jednak zamiast trzech miesięcy spędzonych w domu, po pięciu dniach Ala znów trafiła do szpitala. Dziewczynka odczuwała mocny ból w pachwinach i udach, a leki przeciwbólowe nie działały. Wtedy pojawiła się kolejna diagnoza - zapalenie stawu biodrowego oraz mięśni pośladkowych, która również nie była trafna. Dopiero po biopsji szpiku okazało się, że Ala cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Teraz Alicja i jej najbliżsi proszą o pomoc i wsparcie w walce z chorobą.

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Alicja Świerk

PayPal: pomocwiecej@interia.pl
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU
PRZY WPŁACIE PayPal – Alicja Świerk

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Alicja Świerk

KRS: 0000389968
cel szczegółowy: Alicja Świerk

Wpłat można dokonywać także poprzez specjalnie uruchomioną zrzutkę. Internetowa zbiórka pieniędzy potrwa do 22 marca. Do osiągnięcia celu zbiórki brakuje tylko 3 tys. zł.

Pomóżmy Ali wygrać z chorobą

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ojciec

  Ciekawe jak by twoje dziecko ciężko zachorowalo panie czy pani NIC co bys zrobil zeby ratowac bo ja do swojego syna nawet bym nerke sprzedal zyby go ratowac

 • ja

  nie wszyscy ludzie co pobieraja 500 plus sa patologia prosze nie wrzucac wszystkich do jednego worka

 • Leokadia

  To niestety jest dziecko A dzieciątka naprawdę szkoda patologia ma wszystko A ci co potrzebują pomocy to z państwa nie mają nic dzieci chore nawet nie mają jako tako pomocy od Polskich lekarzy tylko muszą leczyć się za granicami naszego chorego państwa

 • Nic

  Jo mom ino 1pytanie od czego jest państwo? niech oni pomagają a nie wiecznie dej 1% prześlij na konto kasa.

 • Ja

  państwo wspiera proszę pana patologię ,typu ,,500 plus,,,a dobrzy ludzie właśnie takie akcje

 • LolA

  A oni nie dostają 500 plus?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również