Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poprosiła o kawę i okradła seniorkę. Sprawczyni oszustwa szybko została zatrzymana

 • Dodano: 2020-05-13 06:00, aktualizacja: 2020-05-13 06:18

Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Dlatego oszuści ciągle modyfikują metody swojego działania, chcąc szybko pozbawić seniorów oszczędności życia.

Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę, aby dokonać przestępstwa

Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, którzy chcą szybko wyłudzić pieniądze, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody „na wnuczka" po bardziej wyrafinowane oszustwa z udziałem rzekomych funkcjonariuszy, pracowników energetyki lub wodociągów.

Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania

W poniedziałek ofiarą złodziejki padła 90-letnia rudzianka. Do mieszkania staruszki zapukała kobieta i tak zwyczajnie poprosiła o możliwość napicia się kawy. 90-latka zaprosiła ją do mieszkania i zrobiła jej tę kawę, sama też przy tej okazji napiła się z nią. Miła pogawędka przy kawce i dłuższa chwila spędzona w mieszkaniu seniorki dała okazję złodziejce do wyniesienia oszczędności rudzianki. Gdy starsza pani zorientowała się, że z mieszkania zniknęło kilka tys. złotych jej oszczędności, powiadomiła osobę opiekującą się nią i Policję.


Policjanci z „trójki” zadziałali szybko i dzięki zebranym informacjom wytypowali sprawczynię, która jeszcze wczoraj została zatrzymana. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 35-letnią mieszkanką Zabrza zajęli się śledczy z kochłowickiego komisariatu. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, a o jej losie zadecyduje prokurator i sąd.


Nie każdy, kto dzwoni lub puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary

Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne, aby uświadomić wszystkich seniorów, na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Apelujemy!
Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów. Zwracamy się z prośbą do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Poprosiła o kawę i okradła seniorkę. Sprawczyni oszustwa szybko została zatrzymana

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Gornik

  Do roboty!! A nie kraść... a starsza jibieta ma nauczkę no cyganow se nie puszczą !

 • RC12

  Cyganka tysz czowiek , szuko gupich naiwnych frajerow .

 • Srig

  Ta cyganka na frynie pod biedronką z jeszcze jedna dur żebrają a potym co czwortek na torgu firany i patelnie sprzedowają

 • :)

  Cygana na kawa zaprosic mondre omy

 • Tomasz

  Oj ta ciemna karnacja dużo mówi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.