RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrzebna jest karma! Schronisko w Rudzie Śląskiej błaga o pomoc

 • Dodano: 2022-07-05 14:30

Karma i przede wszystkim życzliwość człowieka. Tego właśnie najbardziej potrzebują bezdomne zwierzaki ze schroniska TOZ "Fauna" w Rudzie Śląskiej. Psiaki i kociaki liczą na pomoc rudzian. Same niestety sobie nie poradzą.

Porzuconych zwierzaków przybywa. Schronisko błaga o pomoc

Zwierzęta potrafią wnieść w życie wiele radości. Wie o tym każdy właściciel psa, kota czy innego udomowionego przyjaciela. Niemniej, los nie jest łaskawy dla wszystkich czworonogów. Mowa tu o bezdomnych zwierzętach ze schroniska w Rudzie Śląskiej. 

Pyszczków do wykarmienia nie brakuje. W okresie letnim jeszcze ich przybywa. Przed wakacjami wielu właścicieli psów i kotów porzuca swoich pupili. Niestety zapasy schroniska nie rosną wprost proporcjonalnie do liczby potrzebujących pomocy zwierzaków. W związku z tym rudzkie schronisko opublikowało dramatyczny apel o pomoc. 

- BŁAGAMY O POMOC! Kochani, my już nie prosimy, a błagamy Was o pomoc! Zwierząt w schronisku przybywa w zastraszającym tempie, adopcje stoją, a nam zaczyna brakować karmy. Bez Waszej pomocy nie poradzimy sobie. Nie mamy już prawie w ogóle puszek z mokrą karmą. Czym mamy karmić kocie maluszki, seniorów lub zwierzęta po zabiegach? One najbardziej potrzebują mokrej karmy. Jesteśmy załamani - czytamy w apelu rudzkiego schroniska. 

Schronisko opublikowało post w mediach społecznościowych, do którego dołączyło listę pożądanych marek karm. Są to m.in.: Smilla, Rocco, Gran Carno, Dolina Noteci, czy Rinti. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele schroniska, obecnie przyjmą każdy rodzaj karmy.  

- Na zdjęciach widzicie karmę, jaką chcielibyśmy podać naszym podopiecznym, ale przyjmiemy każdy rodzaj karmy. Wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc już teraz serdecznie dziękujemy - czytamy w apelu rudzkiego schroniska. 

Karmę można zamawiać na adres schroniska lub do niego dowieźć.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • Ruda

  Co roku place nie mały podatek za wlasne psy w UM takich wlascicieli w Rudziedzie ktorzy placa jest cale mnustwo a co rok słyszę ze pieniadze na schronisko idą

 • Bartłomiej Wąsik

  Wczoraj kolejna osoba nie została nawet wpuszczona na teren schroniska. Kobieta chciała adoptować pieska a nieuprzejma pani krzyknęła w stronę bramy "szczeniaków nie mamy". Odwróciła się na pięcie i wróciła do baraku. Fauna to najgorsze schronisko na Śląsku chyba... Mnie również odmówiono adopcji pieska (mimo, że jednego już mam). Pojechałem więc do Gliwic, gdzie ciepło traktują ludzi i zwierzęta. Ani złotówki bym na Faunę nie dał! No chyba, że na przeniesienie psiaków w lepsze warunki...

 • Karl

  A w zima jak zbierali to się zastrzegali żeby do psów nie dawać bo mają za dużo i jedynie do kotów ich interesuje, ciekawe...

 • vice

  W U.M. mają chyba jakieś oszczędności na wypłatach dla vice....

 • Celina

  Żadnych pieniędzy na tą patoinstytucje

 • boluś

  Pisołch co w Schronisku w Sosnowcu Milowicach przeterminowano karma ląduje w kontenerach . Poprosić o nadwyżka zanim sie przeterminuje !

 • boluś

  Wyżerka na Bogato' moga sie podłączyć ?

 • Yyy

  Adopcje stoją. A sąsiadom moim odmówiliście adopcji bo Pani ma już 62 lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.