Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poznaliśmy kandydatów na radnych z Komitetu Wyborców Michała Pierończyka

 • Dodano: 2024-03-14 12:15

Podczas wczorajszego spotkania w Domu Kultury w Bielszowicach poznaliśmy kandydatów do Rady Miasta Ruda Śląska z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Pierończyka.

Konferencja prasowa Michała Pierończyka

Na pierwszym miejscu w okręgu nr 3, obejmującym Nowy Bytom i Wirek, znalazł się Michał Pierończyk. W trzech pozostałych okręgach na "jedynkach" znaleźli się obecni zastępcy prezydenta Rudy Śląskiej: Aleksandra Skowronek (okręg nr 1), Anna Krzysteczko (okręg nr 3), oraz Jacek Morek (okręg nr 4). Na pozostałych miejscach list znalazły się osoby znane w naszym mieście: obecni radni m.in.: Agnieszka Płaszczyk, Jacek Jarocki, Wioletta Tkocz, Witold Hanke, Ewa Chmielewska, czy regionalistka - Anna Morajko-Fornal.

- Nadszedł czas na przedstawienie kandydatów na radbych, których zaangażowanie, doświadczenie, pomysły i energia gwarantują osiągnięcie, założonych w naszym programie wyborczym celów. Listy otwierają osoby, z którymi bezpośrednio współpracuję - mówił Michał Pierończyk. 

Prezydent podczas konferencji prasowej ogłosił także, że otrzymał poparcie innego komitetu wyborczego zgłoszonego w naszym mieście -  Komitetu Wyborców Współpraca i Rozwój. 

- Nie jesteśmy związani z żadną partią i to jest naszą siłą. Co niezmiernie ważne, nie jesteśmy sami. Wsparcia udzielił nam także Komitet Wyborców Współpraca i Rozwój. Serdecznie dziękuję - mówił prezydent Rudy Śląskiej. 

Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Pierończyka 

 • Okręg nr 1 (Chebzie, Godula, Ruda, Orzegów)
   
  1. Aleksandra Skowronek
  2. Agnieszka Płaszczyk
  3. Jacek Jarocki
  4. Krystyna Zamorska
  5. Jan Sebesta
  6. Daria Januszkiewicz
  7. Marek Skuczeń
  8. Tomasz Noras
  9. Grażyna Kubica
  10. Janusz Żurek
    
 • Okręg nr 2 (Nowy Bytom, Wirek)
   
  1. Michał Pierończyk
  2. Zofia Skowrońska
  3. Anna Morajko-Fornal
  4. Mirosław Bogusławski
  5. Mariusz Komendera
  6. Barbara Bonczyk-Popenda
  7. Beata Niemaszyk
    
 • Okręg nr 3 (Bielszowice, Halemba)
   
  1. Anna Krzysteczko
  2. Wioletta Tkocz
  3. Witold Hanke
  4. Mirosława Żmij
  5. Paweł Małyska
  6. Mateusz Wróbel
  7. Bogusław Szczęsny
  8. Katarzyna Dziura
  9. Artur Golda
    
 • Okręg nr 4 (Bykowina, Kochłowice)
   
  1. Jacek Morek
  2. Ewa Chmielewska
  3. Marek Latos
  4. Aleksandra Minas
  5. Piotr Rębacz
  6. Natalia Merta
  7. Jolanta Małachowska

Wybory samorządowe już 7 kwietnia

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia. Znamy obecnie 4. kandydatów, którzy zawalczą o fotel prezydenta Rudy Śląskiej. Są to - obecny prezydent naszego miasta - Michał Pierończyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej - Arkadiusz Pilarz, poseł PiS - Marek Wesoły, oraz kandydat Stowarzyszenia Śląska Rodzina - Arkadiusz Grzywaczewski

Komentarze (22)    dodaj »

 • Wkj

  Jak można głosować na ludzi którzy rozkradają własne państwo. Pismafia rozkradła tak własny kraj że głową mała. NBPponoc 27 mld strat gdzie ta kasa. Ludzie wybierają zlodzieji jak nisko trzeba upaść. No tak Ci co mieli zyski dzięki PISnie mogą się z tym pogodzić ze nie rządzą. Pan Pierończyk to karierowicz a ta jego ekipa beż komentarza

 • Uśmiechnięta Polska

  Tusk ci z mózgu zrobił kisiel.Nie wiem czy PIS jeszcze kiedyś wróci do władzy.Ale jestem pewny w stu procentach ,że PO za 4 lata straci większość elektoratu.To są niemoty ,które oprócz plucia i zwalania wszystkiego na PIs kompletnie nic nie są w stanie temu państwu dać.AhaWkJ spróbuj od czasu do czasu wejść na tv Republika to może coś Ci przeskoczy w głowie.Fanatyzm ci zaślepia wszystko.Już zaniedługo minie 100 dni tego nierządu.Tam ci wykażą ile ten rząd zrealizował ze stu zapowiadanych punktów.Tymczasem dziś kolejne blokady rolników.Dobrze ,że jest ten PIS ,macie na kogo wszystko zwalać.

 • hmm

  Hahaha, TV Republika gdzie milionerzy i mistrzowie hejtu z TVP wylewają dalej swoje żale :) Równie dobrze można oglądać rossija 1. Teraz trzeba odbudować cały ten bajzel jaki PiS zrobił z Polski przez 8 lat.

 • Mieszkaniec

  Pan Pierończyk spotyka się z mieszkańcami, chwali się zdjęciami na fb, że niby interesuje się sprawami mieszkańców ale niewiele z tych spraw jest realizowanych - tylko puste slogany.

 • dobry komuch pisowski

  ekipa oszusta i kłamcy

 • Hanys

  Nie dla Żurka. Facet nic nie robi tylko zajmuje się głupotami na swojej grupie. Zrobił sobie z miasta dodatkowy zarobek.

 • Kozel

  Ja to bym może i znów na Michała zagłosował jakby się pozbył pisowca z wicka. Oszukał wyborców rok temu. Nie głosowałem na PiS w mieście. Jakbyśmy chcieli PiSu to mamy Wesołego.

 • Ja

  A kogo to obchodzi na kogo byś głosował.No powiedz?

 • Kozel

  A co twoje zdanie wniosło do dyskusji ? Jaki był cel jego napisania ? Zero merytoryki, zero zdania na temat wyborów. Pusty bełkot. A obchodzi na pewno polityków na kogo kto by zagłosował bo ich tylko to obchodzi. No chyba że żyjesz w świecie ułudy i myślisz że ich obchodzą Rudzianie :)

 • UM

  Sami kłamcy i chorągiewki, jak im pasuje tak lecą

 • brak słów

  O wiele lepszy jest radny wesoły poseł Wesoły. Zainteresowany jest jedynie kandydowaniem. Potem zrezygnuje i pójdzie gdzie więcej płacą. Albo stuletni Kaziu. Nic już nie kuma ale radnym będzie wspaniałym. Wszystko przyklepie.

 • wyborca

  To musi być dobry szef skoro rzucili PO, PiS dla jego osoby! Ogólnie to te listy są jak powrót do przeszłości.

 • Mieszkanka

  Szczerze wolę ich, niż to całe po/pis czy sztuczna trzecia drogę.

 • Wyborca

  Morek pr,estal być pisiorem na potrzeby wyborów?!

 • P.B

  Lubicie podziały co? Pisior nie pisior, nam pomógł w rozwiązaniu problemu.Już byli tacy, którzy potrzebowali poparcia zaangażowania, bo wybory a potem pokazali tył popierającym. Ludzi ceni się, nie za to do czego należą a za to co robią dla innych.Panie Jacku, jeszcze raz dziękujemy za pomoc.Będziemy pamiętali.

 • uczciwy komuch pisowski

  pisiorek morek to pisał? Czy pisiorek morek dyktował? Ujawni prawdziwe dane i przedmiot sprawy, sprawdzimy.

 • Ad

  Robisz super robotę uczciwy komuchu pisowski(równie niemądrego nicku nie widziałem) Czym bardziej chcesz tu ubliżać i kupić z PISu tym bardziej na przekór takim jak ty będziemy głosować na tych ,którzy ci nie pasują.Tak nas przestrzegasz przed tym złym Pisem , to na nich głosowała większość kraju .7,5 mln to nie 7 tysięcy .Różnica między rządami PISu a tym obecnym rządem jest zasadnicza.Te 7,5 mln oceniło pozytywnie poprzednie rządy.Natomiast ta zbieranina obecna miała już 3 miesiące by się wykazać czymkolwiek,a oprócz tego ,że szykanują poprzedni układ ,nie radzą się z niczym,są o wiele bardziej beznadziejni niż wcześniej się mogło wydawać.Więc zostaw to nam na kogo mamy głosować bo my wiemy bez ciebie.

 • uczciwy komuch pisowski

  Chciałbym dodać, iz jesteś tak ciemny, że nawet merytorycznie na proste pytania nie potrafisz odpowiedzieć i zamiast tego piszesz o liczbie głosującej na "kartoflanego pana żoliborskiego". Ja o wozie, ty o kozie.

 • uczciwy komuch pisowski

  ciemny lud wie lepiej

 • ha ha ha

  Żadnych kontentów konferencja niczym Donald Trump :) jak się nie uda wygrać wyborów to będzie etap drugi zamieszki w UM Ruda Śląska.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również