Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prezydent Rudy Śląskiej - Grażyna Dziedzic walczy z nowotworem

 • Dodano: 2021-10-29 12:45, aktualizacja: 2021-11-01 10:12

Smutne wiadomości płyną do nas z rudzkiego magistratu. Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic poinformowała dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wykryto u niej nowotwór.

- Szanowni Państwo, jestem chora – po operacji, którą przeszłam jakiś czas temu, wykryto u mnie nowotwór. Teraz jestem poddawana specjalistycznemu leczeniu i jestem w trakcie chemioterapii. Nie jest mi łatwo... Budujące jest jednak to, że chorobę udało się rozpoznać na odpowiednim etapie, dlatego jestem dobrej myśli - napisała prezydent Dziedzic. 

Prezydent Rudy Śląskiej walczy z nowotworem

Prezydent poinformowała, że długo zastanawiała się, czy powinna publicznie powiedzieć o swojej chorobie. Ostatecznie jednak prezydent Dziedzic udostępniła w mediach społecznościowych post, w którym opisuje swoją walkę z chorobą.

- Długo zastanawiałam się, czy powinnam publicznie o tym powiedzieć, ale uznałam, że jestem Państwu winna tę informację. W ten sposób uniknę też wszelkich niedomówień, plotek, czy niezręcznych sytuacji, które niestety już się pojawiły. Mam świadomość, że co roku nowotwory dotykają tysięcy osób w naszym kraju. Choroba to dla każdej z nich trudny czas i nie ma co ukrywać, że dla mnie również - napisała Grażyna Dziedzic

Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych pojawiały się spekulacje, dlaczego prezydent tak rzadko pojawia się na miejskich wydarzeniach czy dzielnicowych spotkaniach z mieszkańcami Rudy Śląskiej. Mimo poważnej choroby Grażyna Dziedzic zapewnia, że nadal będzie działać na rzecz mieszkańców naszego miasta. 

- Musiałam przewartościować wiele spraw, zmienić styl życia i zweryfikować plany na przyszłość. Jedno się jednak nie zmieniło. W dalszym ciągu służę naszemu miastu i wypełniam misję, którą powierzyli mi rudzianie. Muszę jednak postawić sprawę uczciwie - z powodu leczenia zdarzają mi się nieobecności w pracy, ale w czasie, gdy przebywam na zwolnieniu lekarskim, jestem w stałym kontakcie z moimi zastępcami, radnymi, a także z Państwem. Od samego początku postanowiłam, że nie będę stosować wobec siebie żadnej taryfy ulgowej i proszę, by Państwo również jej nie stosowali - napisała Grażyna Dziedzic. - Sprawy miasta muszą iść do przodu! Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek pobłażanie, zwłaszcza teraz, gdy stoimy w obliczu pandemii, a także olbrzymich przemian spowodowanych transformacją energetyczną i planowanym zamykaniem kopalń. Od podejmowanych teraz decyzji i działań zależy przyszłość wielu rudzkich rodzin, mieszkanek i mieszkańców oraz całego miasta. Obiecuję, że nadal będę o Was walczyć! - dodała. 

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Trzymamy kciuki za Panią Prezydent. 

Zobacz także

Komentarze (42)    dodaj komentarz »

 • Bartek

  hanys hanysowi wrogiem, sami sie wykończycie tą waszą nienawiscią, szczuciem i brakiem kultury

 • boluś

  Szczujnia to Gorole' na Śląskim wypasie !

 • czytelnicy

  bolusiowi za jego wypowiedzi życzymy wszyscy byś zdychał w męczarniach plag egipskich a potem jego familia

 • boluś

  Kret czy Kretyn ?

 • Tomasz

  Urzędnik się może pozwolić na takie coś.kowalski już niestety nie.

 • *v*

  Już czas pani Grażynko zrobić rachunek sumienia i ogłosić epidemię nowotworową ,w mojej rodzinie sześcioro zmarło na tzw.raka i to nie wszystko następni czekają na wyrok ze strony medycznej ,powodzenia w zawalczeniu choroby i powrotu do zdrowia .

 • Wojtek

  Dużo zdrowia

 • hajer

  Pani Prezydent życza zdrowia a temu prostakowi bolusiowi covida niewyleczalnego

 • boluś

  Super' OPITZu !

 • fafik

  Profesjonalne podejście do problemu. Za to należy się szacunek. Oraz oczywiście życzenia powrotu do zdrowia. Ze swojej strony dodam ze rak to choroba w dużym stopniu psychosomatyczna, autoagresywna a więc niejako na własne zamówienie. Dlatego warto by zamówić coś odwrotnego - podejściem, śmiechem (jak się da) pozytywnymi myślami. Wiem ze łatwo się mądrzy, ale co można, to trzeba robić. Polecam Pani Prezydent taka właśnie kurację i pozdrawiam jeszcze raz

 • ruda

  profesjonalne by było jakby się podała do dymisji!!! dużo zdrowia

 • Kochłowiczanin

  Ta pani powinna już odejść z tego stanowiska.Ja jako kochłowiczanin widzę że ta pani do mojej dzielnicy nie zrobiła nic.

 • boluś

  To TA kiero kciała zafundować RAKa przy pomocy Spalarni ' sporej części mieszkańców Regionu ?

 • qpa

  Zapraszam o 19 do centrum Nowego Bytomia a najlepiej jak będzie -15. Taka "spalarnię" zafundują ci lokalni patrioci ze ci włosy kwas z powietrza zeżre. Tam się nie da oddychać zimą po zmroku. Spalarnia o filtry i wysokie kominy. Rudzianie to spalane śmieci w domowych piecach i zadymione osiedla.

 • boluś

  Te Kupa naprawowda takiś gupi ?abo wspólnik Peppy?

 • Krystian

  Jestem z panią ja też walczę i wiem co znaczy chemioterapia dużo cierpliwości i wytrwałości przejdziemy przez to bo musimy pozdrawiam

 • Edek

  Życzę dużo zdrowia i pozytywnego podejścia do choroby, jest do zwalczenia i tę walkę Pani wygra!

 • Karminadel

  Oczywiście, że ta informacja należała się mieszkańcom jak psu kość! Jak rozumiemy panuje Pani nad całą sytuacją. Pozostaje życzyć zdrowia!

 • Anis

  Zdrówka

 • Rudziol

  Dużo zdrowia. Niestety w naszym mieście jest dużo "hien", co mimo iż jest coraz lepiej i tak wiecznie będą nie zadowolone. Będzie dobrze.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.