Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prezydent Rudy Śląskiej zaprasza do Aquadromu i przeprasza za brak maseczki

 • Dodano: 2020-08-15 11:15, aktualizacja: 2020-08-19 11:26

Wczoraj w mediach społecznościowych pojawił się krótki film, w którym prezydent Grażyna Dziedzic zachęca mieszkańców Rudy Śląskiej do korzystania z atrakcji  Aquadromu. Internauci zwrócili jednak większą uwagę na fakt, że podczas kręcenia filmu, prezydent nie miała założonej na twarzy maseczki. Mimo tego, że znajdowała się przed budynkiem aquaparku. "Roztargnienie też ma swoją cenę... Przepraszam, bo jako prezydent powinnam zawsze dawać dobry przykład" - skomentowała Grażyna Dziedzic.

Rudzki aquapark otworzył się ponownie 11 czerwca

Rudzki aquapark otworzył się ponownie, po trzymiesięcznej przewie, 11 czerwca. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi wprowadzono szereg nowych zasad, na jakich może w obecnej sytuacji funkcjonować i jakich muszą przestrzegać zarówno klienci, jak i pracownicy, w tym m.in. limit osób wchodzących do obiektu.

Tuż po publikacji wytycznych dla basenów i saun Aquadrom przygotował i wdrożył konieczne zmiany. We wszystkich recepcjach i stanowiskach kasowych zamontowano plastikowe osłony, wszyscy klienci i pracownicy poddawani są badaniu temperatury, a piktogramy zachęcają do częstego mycia rąk i korzystania z nowych dozowników z płynem dezynfekcyjnym.

Park wodny funkcjonuje według nowych zasad, dostosowanych do odgórnych wytycznych. Zasady korzystania z obiektu:

 • Osoby z objawami infekcji dróg oddechowych lub z podwyższoną temperaturą proszone są o niekorzystanie z obiektów.
 • Regularnie należy dezynfekować i myć ręce.
 • Konieczne jest zachowywanie dystansu społecznego (2 metry).
 • Przed kasą może przebywać nie więcej niż 1 osoba.
 • Zaleca się używanie karty płatniczej.
 • Obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem przebywania na hali basenowej i w Saunarium).
 • Przed wejściem do hali basenowej oraz do Saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Obiekt został zdezynfekowany, a woda w nieckach basenowych przebadana. W wielu punktach zostały ustawione dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Auadrom uruchomił także nowe rekreacyjne tereny zewnętrzne. Z początkiem wakacji pojawiło się sporo miejsca do leżakowania, by goście mogli wypocząć w przerwach pomiędzy pływaniem. 

Dwa dni temu zarząd parku wodnego poinformował, że obiekt pozytywnie przeszedł kontrolę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącą jakości obsługi klienta i bezpieczeństwa.

Do odwiedzenia rudzkiego parku wodnego zachęcała wczoraj również prezydent Rudy Śląskiej - Grażyna Dziedzic. Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawił się krótki film.

- Aquadrom jest świetnie przygotowany do bezpiecznej obsługi klientów! Taka jest ocena sanepidu. W przeprowadzonej kontroli uczestniczyli nie tylko pracownicy służb sanitarnych z Rudy Śląskiej, ale także z innych jednostek tego typu w Polsce. Przypomnę, że po złagodzeniu obostrzeń nasz park wodny otworzył się jako jeden z pierwszych w kraju. Pomimo narzuconych limitów nie ma kolejek do atrakcji ani problemów z zakupem biletu. Serdecznie Państwa zapraszam! - mówiła Grażyna Dziedzic.

"Przepraszam, bo jako prezydent powinnam zawsze dawać dobry przykład"

Szybko pod filmem i na różnych grupach internetowych zaczęły pojawiać się wpisy i komentarze zwracające uwagę na to, że prezydent w czasie kręcenia filmu nie miała założonej maseczki. Prezydent odniosła się do tych zarzutów w kolejnym wpisie.

- Roztargnienie też ma swoją cenę... Dziś byłam w Aquadromie, żeby porozmawiać z kierownictwem o funkcjonowaniu obiektu. Choć przez koronawirusa nie jest łatwo, to powoli udaje się nam odbudowywać dawne zaufanie klientów, bo park wodny jest dobrze zabezpieczony pod względem sanitarnym. Wykazała to ostatnia kontrola sanepidu, którą Aquadrom przeszedł celująco - napisała prezydent Grażyna Dziedzic. - Tą dobrą wiadomością chciałam podzielić się z mieszkańcami nagrywając o tym film na fb, ale przez nieuwagę popełniłam błąd... Nasze spotkanie odbywało się w strefie gastronomicznej, gdzie nie ma obowiązku noszenia maseczek. W pośpiechu nie założyliśmy ich także, wychodząc na zewnątrz. Wprawdzie nie zostaliśmy ukarani mandatem, ale zostało to udokumentowane przez jednego z mieszkańców w mediach społecznościowych - dodała.

Prezydent w dalszej części swojej wypowiedzi przeprosiła za brak maseczki.

- Przyznaję się - mimo tego, że od tygodnia żyję tylko tematem "strefy czerwonej" i mam wrażenie, że z tego powodu pracuję na dwa etaty, to w ferworze walki zdarza mi się zapomnieć o dodatkowych obostrzeniach. Zgodnie z nimi nawet mówiąc do kamery i mikrofonu w miejscu publicznym, powinnam zasłonić usta i nos. Przepraszam, bo jako prezydent powinnam zawsze dawać dobry przykład - podsumowała prezydent Rudy Śląskiej.

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • bezmaseczki

  Ludziom bardziej chodzi o to, że też chcą chodzić bez a nie o to że Pani prezydent ma zakładać. Może jakieś odgórne zalecenie od Pani do policji żeby nie karała mandatami za brak maseczki?

 • Annq

  Boże....nie mogę patrzeć anisłuchać tej kobiety....jak można się tak kompromitować?ta kobieta kompromituje się od początku tej fałszywej pandemii, trwa w swoim chorym poronionym świecie i narzuca go innym. To, co siè to dzieje przekracza moją zdolność pojmowania świata. Ręce opadają..

 • dobry komuch pisowski

  Darujcie jej, ponieważ zawsze była i będzie osobą niezwykle ubogą intelektualnie, jak i moralnie

  • dobry komuch pisowski
   2020-08-17 14:16
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • boluś

  Kaj som gorąące bloczki mandatowe Pachołków Miejskich i ich świyrżbionce paluszki. Łod dzisiok wzorem Peppy przepraszamy'tłumaczymy sie roztargnieniym i NIY PRZIJMUJYMY MANDATÓW !

 • Jaro

  Paranoja, najbezpieczniejsze miejsce czyli saunarim jest nieczynne woda chlorowana temp. w saunie suchej prawie 100 stopni. Szybko mnie tam nie zobaczą.

 • 96

  Zamknięcie sauny wynika z rozporządzenia ministra zdrowia. Aquadrom niestety musiał się podporządkować.

 • Mirusia T

  Dzisiaj poszłam do kościoła bez maseczki gdyż też zapomniałam.Jestem zdrowa.Nie wykluczam choroby współistniejącej.Poczułam się wolna.Mogłam się swobodnie modlić i śpiewać.Nikogo nie przepraszam.Niech przepraszają ci,którzy niekonstytującymi przepisami nakładają na obywateli obowiązek noszenia masek

 • Koko

  Nie zesrajcie się z tymi maskami, niewolnicy

 • Iga

  Aquadrom to inwestycja wymyślona zapoczątkowana przez Pana Stanię. To on zaciągnął na nią długi. Wszystko w houdzie Oti. Obecna Pani Prezydent sprząta i próbuje wybrnąć z tego ........od lat.

 • JA

  Oj tam, oj tam. Zapomniała dla szpanu maseczki założyć i heca xD I tak chodziła bez niej:) Więc.. słuchaj się ludzie obostrzeń, bo one są dla Ciebie:)

 • Klj

  Ten Aqudrom był tak potrzebny w Rudzie Śląskiej. Dlug będzie spłacany przez lata . Ktoś powinien odpowiedzieć za to że tyle pieniędzy poszło na budowę. Niestety w tym kraju winnych co są przy korycie nie ma. Czas pogonić tych dziadków leśnych co zarządzają miastem. Tak samo radni jedne i te same gęby przy korycie . Młodzi tu nie mają żadnych pespektyw na dobra pracę jak nie ma się znajomości. Dziś żałuję że popierałam Dziedzic w wyborach ta pani już nic sobą nie prezentuje.

 • Mr

  Czytam komentarze i widzę że nasze społeczeństwo z Rudy jak i reszty Polski jest głupie. Tutaj nigdy nie będzie dobrze. Kobieta przeprosiła że maseczki nie ma to reszta inteligentnow już chce jej ukarania albo najlepiej spalić na stosie a co tam. Poparła innego kandydata też źle bo przecież mamy dobrobyt, nie ważne że płacimy o wiele więcej podatków i teraz jeszcze więcej będą brali kasy aa co tam. No nikomu nie da się dogodzić, może 500 plus za brak mózgu? Kto chętny?

 • Hh

  Żenada to właśnie pani ma dać przykład.

 • Aras

  Ludzie ogarnijcie się, nie ma żadnego wirusa. Rząd nami steruje jak Kaczyński Dudą !!!!!!!! To jest normalna grypa o zwiększonej sile . Jestem w Polsce ( Ruda Śląska ) ponad tydzień i ani razu nie założyłem maseczki . Są na to paragrafy . Dajcie się zniewolić jeszcze bardziej , a będziecie zakładnikami kulawego Jarka z Żoliborza

 • Ania

  Czepianie się o brak maseczki. Porażka. Korona nie wykończy człowieka, maseczka już tak. Szczególnie noszona przez ludzi, którzy zapominają, że powinna być ona CODZOENNIE prana.

 • Ania

  Czepianie się o brak maseczki. Porażka. Korona nie wykończy człowieka, maseczka już tak. Szczególnie noszona przez ludzi, którzy zapominają, że powinna być ona CODZOENNIE prana.

 • Taka prawda

  A w Katowicach na nowych, otwartych przed wakacjami basenach miejskich ludzi nie brakuje. No bo atrakcje dokładnie takie same, a cena lepsza niż w tym "aquadromie".

 • Adam

  Akwadrom? Serio?

 • Buba

  Dla przykładu powinien być mamdat i powinna go przyjąć, widać elitę prawo nie obowiązuje

 • Editt

  Mogła wspomnieć....ze ceny podrożały.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.