Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami akcja "Trzymaj się prawego pasa"

 • Dodano: 2020-01-23 09:30, aktualizacja: 2020-01-23 10:54

Jutro (24 stycznia), śląscy policjanci na drogach naszego województwa prowadzić będą akcję: "Trzymaj się prawego pasa". Jej celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest pusty.

24 stycznia od godz. 9.00 do 13.00 na drogach - DK88 (Gliwice - Bytom) - DK1/S1 - autostrada A4 - śląska drogówka poprowadzi działania: "Trzymaj się prawego pasa”. W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwować przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

Podczas ostatniej akcji, która odbyła się na początku stycznia, drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie. Ponadto w trakcie realizacji działań funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz 1 osobę poszukiwaną. 

Komentarze (14)    dodaj »

 • Olo

  Czwartek 30.01.2020 na patelni pod UM o 16 mówimy Dziedzi i Mejerowi NIE! Im więcej ludzi tym lepiej. Będzie telewizja. Niech wiedzą co mieszkańcy naszej kochanej Rudy Śląskiej o nich myślą!

 • Bb

  Kary u nas i tak są za małe, wystarczy jechać ul.1Maja, co niektórzy myślą że są na autostradzie.

 • Czyste powietrze

  Przy każdym zatrzymaniu przez Policję badanie spalin. Później remont silnika albo szrot.

 • o2

  Dokładnie. Wyeliminować takie złomy z ruchu.

 • To ja

  To jest najgłupszy przepis, jaki można było wymyśleć. Niby najwięej wypadków jest przez prędkość, a tutaj otwiera się przepisami przestrzeń dla piratów drogowych. Jeśli w terenie zabudowanym obowiązuje 50 km/h, to dlaczego jadąc np 60 km/h i tak mam jechać prawym pasem. Jak pojedzie pojazd uprzywilejowany na sygnale, to zjadę, a jak nie to spowolnię idiotów (przeważnie jadących starym BMW) chcących bić w mieście rekordy prędkości. Dodam jeszcze, że prawy pas jest przeważnie zniszczony przez przeładowane TIRy. Tak więc akcja idiotyczna. Lepiej pilnować przejść dla pieszych przy szkołach lub odbierać prawa jazdy debilom, którzy w każdy piątek około 22.30 biją rekordy prędkości na ul. 1 Maja !

 • xxx

  Twój tok myślenia jest porażający.

 • Mm

  Tą wypowidzią pokazuje pan to że łamie pan prawo tak jak piraci drogowi , nararzajac siebie i innych na niebezpieczeństwo , a od poźądku jest policja , a nie pan

 • Kris

  Oddaj prawo jazdy albo je wyrzuć. Przeładowany to ty jesteś swoim ego. Chcesz by inni respektowali prawo, a sam masz z tym problem. Tacy jak ty powinni mieć zabierane prawo jazdy

 • Tere

  Ty chyba sam nie ogarniasz przepisów ruchu drogowego dlatego są dobrzy panowie którzy w samochodzie z niebieskim światełkiem wytłumacza ci to za niewielką opłatą. Cierpliwości. ..

 • Binia

  24 stycznia od godz. 9.00 do 13.00 na drogach - DK88 (Gliwice - Bytom) - DK1/S1 - autostrada A4 jeśli to według ciebie są drogi w terenie zabudowanym to lepiej nie wsiadaj za kołko! Ta akcja nie tyczy jazdy po mieście geniuszu

 • dewil

  Mocne slowa, jak na kogoś kto nie potrafi zrozumieć co czyta. Na samym początku artykułu jest informacja których dróg dotyczy ta akcja.

 • lele

  Codziennie takie akcje po parę godzin do calkowitej eliminacji nieudaczników

 • mgx

  Kolejny raz to napiszę : To powinna być nieustanna aukcja - zapewniony stały dochód z mandatów, i nie trzeba niebezpiecznych pościgów urządzać ( przy okazji oszczędzi się trochę policyjnych radiowozów)

 • Binia

  Oby więcej takich akcji! Trzeba wyeliminować tych zawalidrogów bo tylko ciśnienie podnoszą co może prowadzić do agresji ( w większości przypadków) i niebezpiecznych sytuacji na drodze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również