Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przewodniczącą rudzkiego koła Platformy Obywatelskiej powtórnie została Urszula Koszutska

 • Dodano: 2021-10-27 12:15, aktualizacja: 2021-11-15 14:21

12 października w rudzkim Kole Platformy Obywatelskiej zostały przeprowadzone wewnętrzne wybory. Członkowie koła wybrali nowy zarząd. 

Wybory w rudzkim Kole Platformy Obywatelskiej

Przewodniczącą rudzkiego koła Platformy Obywatelskiej po raz kolejny została Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Członkowie rudzkiego PO wybrali również nowych wiceprzewodniczących i zarząd. Wiceprzewodniczącymi zostali

 • Wojciech Koźlik,
 • Adam Wodarski
 • oraz Leszek Nowociński.

Do zarządu weszli także: Mateusz Borysiewicz, Arek Pilarz i Patryk Warzybok. Z kolei sekretarzem została Natalia Żontow, a skarbnikiem Radosław Lubera. Wybrano też członka honorowego Koła – Piotra Mateję.

- Przed zarządem, jak i całym naszym rudzkim kołem, stoi wiele nowych wyzwań, ale jedno najważniejsze pozostaje niezmienne - działać na rzecz dobra naszego miasta Rudy Śląskiej - czytamy na stronie rudzkiego koła PO. 

Obecnie rudzkie koło PO liczy ok. 60 osób.

Wybrano przewodniczącego partii, przewodniczących regionów 

Prawie dwa tygodnie później, w sobotę, 23 października, W 210 komisjach w całym kraju odbywało się głosowanie członków Platformy Obywatelskiej na przewodniczącego partii i przewodniczących regionów. O palmę pierwszeństwa, czyli funkcję przewodniczącego PO w regionie śląskim walczył Wojciech Saługa, poseł, a w latach 2014–2018 marszałek województwa śląskiego oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Wygrał pierwszy z nich.

Wojciech Saługa udostępnił na Facebooku wpis, w którym poinformował, że zdobył 67,2 proc. głosów. Oznacza to, że ponownie został szefem śląskiej Platformy Obywatelskiej. Na Saługę zagłosowało 802 członków PO (67,2 proc. głosów), zaś na Chęcińskiego 391. Frekwencja wśród partyjnych działaczy wyniosła ok. 80 proc.

- Dziękuję za każdy Wasz głos. Za te setki rozmów i dziesiątki spotkań. Dziękuję Wam za słowa wsparcia, ale i za słowa krytyki, bo wszystkie one tworzą nasz wspólny program na najbliższe lata – napisał Wojciech Saługa tuż po rozstrzygnięciu wyborów.

Poseł, a teraz już przewodniczący PO w regionie śląskim dodał, że to dla niego zaszczyt i zobowiązanie.

- Zapewniam Was, że każdy Wasz talent, każde ręce do pracy, każda otwarta głowa będą wykorzystane do tego, by w 2023 roku wygrywać wybory! Tylko my, członkowie Platforma Obywatelska możemy i musimy to zrobić dla mieszkańców naszego regionu i dla Polski – dodał Saługa.

Krajowym strukturom Platformy Obywatelskiej będzie przewodził Donald Tusk.


Źródło: Redakcja / PO

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec Miasta Ruda Śląska

  Mam pytanie dla Pani Przewodniczącej jaki ma pani program oraz wizję dla Miasta Ruda Śląska!!!

  • Mieszkaniec Miasta Ruda Śląska
   2021-10-28 23:25
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Karl

  Że też ludzie nie wstydzą się do tych szumowin wstępować i jeszcze ich firmować swoimi nazwiskami. Wytłumaczenie wydaje się być tylko jedno...

 • Anty

  Nigdy w życiu bym nie pozwolił żonie pchać się do polityki .Tam chcąc nie chcąc wchodzą w to bagno.Mogą mieć piękne ideały,pomysły i chęci,a i tak muszą robić to co każe im góra .

 • Halemba

  Genialna wiadomość. Czyli po raz kolejny porażka po, miód na serce.

 • Targowica

  Dla czego nie oddajecie komentarzy, czy cenzura nadal działa. Wiem ze Targowiczan nie można krytykować ale Neokomuna i ideologia LGBT oraz W…..ać!, Wolne sady? To na tej stronie są silnie wspierani.

 • Koło u wozu

  To KOŁO na miarę naszych czasów

 • boluś

  COOL'leżanka Pinokia"boło do przywidzynia!

 • Marekl

  Serdeczne gratulacje dla Pani Przewodniczącej i "Drużyny"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.