Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przez Rudę Śląską przeszła kolejna burza. Ponad 290 interwencji strażaków w województwie!

 • Dodano: 2023-08-23 13:45

Wczoraj wieczorem przez nasz region przeszła gwałtowna burza z silnymi opadami deszczu. Strażacy w całym województwie mieli sporo pracy przy usuwaniu skutków złych warunków pogodowych. Interweniowali blisko 300 razy.

Powalone drzewa i uszkodzone dachy to skutki wczorajszych burz

Burza, która przeszła wczoraj wieczorem nad województwem śląskim wyrządziła wiele szkód. Strażacy w naszym regionie mieli ręce pełne roboty. Tylko od wczoraj do dzisiejszego poranku straż pożarna odnotowała ponad 290 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. 

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, interwencje głównie dotyczyły usuwania wiatrołomów, uszkodzeń dachów i zalań. Najwięcej interwencji odnotowano w: Bielsku-Białej (69), Gliwicach (60), Mikołowie (57), Tychach (35) i Cieszynie (11). Doszło do uszkodzeń 7 dachów w budynkach mieszkalnych oraz 5 uszkodzeń dachów w budynkach gospodarczych. W powiecie mikołowskim w Orzeszu w wyniku drzewa powalonego na samochód jedna osoba została poszkodowana. Droga Krajowa nr 78 w Rybniku została zablokowana w wyniku powalonych drzew.

Jak sytuacja wyglądała w Rudzie Śląskiej? Tym razem burza oszczędziła rudzian. Od wczorajszego wieczoru w naszym mieście odnotowano tylko jedno zdarzenie związane z warunkami pogodowymi.

– Tylko jedno zdarzenie. Dwa suche drzewa przewróciły się ok. godz. 20:50 – powiedział Łukasz Latos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Minionej doby na terenie województwa śląskiego obowiązywało ostrzeżenie meteorologiczne, dotyczące zjawiska burz z gradem, które ostatecznie po północy zostało odwołane oraz 4 ostrzeżenia hydrologiczne dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Uczeń Rudolfa

  Brawo, przywracasz mi wiarę w człowieka przecież mogłeś pobić tą kobietę ale nie zrobiłeś tego, jeszcze raz brawo jestem dumny, bądź mym przewodnikiem.

 • rsl

  Nie pobił, bo miał piwo w ręce. Szkoda, żeby się zmarnowało.

 • Rudolf

  Wczoraj przed godziną 21 wracałem z baru. Potwornie lało. Nagle zobaczyłem samotną matkę, która utknęła z wózkiem w dziurze na chodniku. Nie potrafiła się wydostać, dziecko strasznie płakało, było całe przemoknięte. Samotna matka poprosiła mnie o pomoc. Oczywiście odmówiłem tłumacząc, że mam zajęte ręce co było prawdą gdyż w lewej trzymałem duży, czarny parasol, a w prawej butelkę czeskiego piwa. Poza tym nikt nie jest z cukru i trochę deszczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

 • Urwis

  Burza misi być gwałtowna, dlatego nazywa się burzą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również