RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przywłaszczył pozostawiony na ladzie telefon. Stróże prawa odwiedzili sprawcę

 • Dodano: 2021-10-07 13:15

Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali 46-letniego rudzianina podejrzewanego o przywłaszczenie telefonu wartości blisko 1000 złotych. Sprawca przestępstwa wykorzystał fakt, że właścicielka telefonu pozostawił go na ladzie sklepowej. Mężczyzna, zamiast oddać drogi markowy telefon personelowi sklepu, postanowił ukraść go, czym narobił sobie wiele kłopotów.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Nowego Bytomia

Sprawca przestępstwa widząc pozostawiony na ladzie telefon przywłaszczył go sobie, licząc na chęć zysku. Właścicielka zorientowała się, że nie ma telefonu i wróciła do sklepu. Z nagrania monitoringu okazało się, że zabrał go następny klient. Policjanci rozpoznali na nagraniu ze sklepowych kamer znanego im mężczyznę. Stróże prawa odwiedzili 46-latka i odzyskali przywłaszczony telefon. Rudzianinem zajęli się śledczy z dwójki i przedstawili mu zarzuty przywłaszczenia. Za przestępstwo to może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • mieszkaniec

  znalazłem portfel w Rudzie oddałem na komisariacie Policji na ul Mickiewicza .Nikt nie robił mi trudności

 • rudzianka

  Myślicie , że tak łatwo oddać rzeczy znalezione ? Na Bykowinie znalazłam portfel z dokumentami osoby z Halemy , a że jestem z Halemby chciałam go oddać na komisariacie w Halembie i co się okazało , komisariat nie przyjmuje rzeczy znalezionych , skierowali mnie do Urzędu Miasta z tym portfelem do biura rzeczy znalezionych !!! Więc nie piszcie , że wszyscy są złodziejami , po prostu żenada w komisariacie , spróbujcie , a się przekonacie o pomocnej dłoni dla mieszkańców .

 • elektryk dołowy

  wiadomo z jakiej rodziny pochodził, od dzieciństwa wpajano mu kradzieże , zycie na koszt innych i że uczciwa praca jest be

 • Jo

  Na pewno chciał go odnieść na komisariat ale jutro

 • optyczna

  noo patrzcie a ponoć hanysi są uczciwi, ponoć mają kulturę , a trafiła się menda społeczna która przekreśliła ta opinie

 • optyk

  To na pewno był gorol taki jak ty bo każdy hanys wie, że niezależnie od ceny większość smartfonów posiada nadajnik gps a skąd gorole mają to wiedzieć jak im słoma w głowie.

 • Max

  Gdzie tam było napisane, że to Hanys??? Gorol na 100% :-D

 • leon

  Z pewnością złodziejem był Gorol...

 • Lord Jim Beam

  Okazja czyni złodzieja. Działał pod wpływem impulsu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.