Wiadomości z Rudy Śląskiej

PWiK informuje o zmianie stref zasilania dla kilku dzielnic. Jakość wody może być gorsza!

 • Dodano: 2023-05-09 12:30

Od dziś do końca czerwca br. mieszkańcy dzielnic Ruda 1, Godula i Orzegów mogą spodziewać się obniżonego ciśnienia i gorszej jakości wody. Ma to związek z pracami przeprowadzanymi przez GPW.

PWiK ostrzega przed możliwym pogorszeniem jakości wody 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej poinformowało o koniecznej zmianie stref zasilania dla kilku dzielnic w Rudzie Śląskiej. Mowa o dzielnicach Ruda 1, Godula oraz Orzegów. Zmiany zostaną wprowadzone już dzisiaj i sytuacja taka potrwa do 30 czerwca br. Spowodowane jest to pracami przeprowadzanymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. 

- Prace które prowadzi GPW na swojej magistrali wodociągowej są związane z rewitalizacją i odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej Tarnowskie Góry–Zawiercie. W Związku z tą rewitalizacją była potrzeba przebudowy wodociągu magistralnego, a dokładnie Bibiela–Piekary Śląskie - powiedziała Małgorzata Kowalczyk-Skrzypek z PWiK w Rudzie Śląskiej.

Co to oznacza dla mieszkańców?

W związku z przeprowadzanymi pracami i zmianą stref sieci wodociągowej na terenach zasilanych z wodociągu Bibela-Piekary Śląskie mieszkańcy mogą odczuwać problemy z obniżonym ciśnieniem wody oraz zmianą parametrów jakościowych wody takich jak barwa, mętność i żelazo.

- Jeżeli mamy zgłoszenie od mieszkańców, że woda jest zanieczyszczona to tez podejmujemy sami takie działania i odpuszczamy część wody, tak żeby jak najmniej takiej wody o pogorszonych parametrach trafiało bezpośrednio do mieszkańców - powiedziała Małgorzata Kowalczyk-Skrzypek z PWiK w Rudzie Śląskiej.

W przypadku dodatkowych pytań PWiK prosi o kontakt z dyspozytorem pod bezpłatnym numerem 994 lub (32) 34 24 200.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Apsik

  "Jeżeli mamy zgłoszenie od mieszkańców, że woda jest zanieczyszczona to tez podejmujemy sami takie działania i odpuszczamy część wody, tak żeby jak najmniej takiej wody o pogorszonych parametrach trafiało bezpośrednio do mieszkańców"To po co puszczać zasyfioną wodę i czekać na reakcje ludzi, zamiast od razu odpuścić cześć wody, tak żeby jak najmniej syfu trafiło do rur.

 • Ruda

  Pani dyspozytor PWIK udziela informacji ze jak słabo woda leci to macie rury zapchane Zamiast pierw zapytać o stan instalacji to ona stwierdza ze napewno to te rury są ZAPCHANE

 • Roman

  Wodociągi nie maja dyspozytora, wiec to ciekawe kto tych informacji udziela ;) Grzegorz Rybka zadbał o to, żeby go nie było.

 • asd

  Oczywiście, wraz z pogorszoną jakością wody oraz obniżeniem pozostałych parametrów technicznych. Cena zostanie odpowiednio obniżona w tym okresie dla omawianych dzielnic.

 • .

  Ciekawe że cena najdroższej wody w regionie tylko rośnie a jakość się obniża.

 • Czytelniczka

  Gorsza jakość wody to i cena powinna być zdecydowanie niższa na czas wykonywanych prac.

 • Czytelniczka

  Jeżeli woda jest gorszej jakości że względu na wykonywane prace to, powinna być również obniżona cena za wodę.

 • Zaza

  Poniżej piszą że można pić z kokotka a teraz już nie, czyli durśfal i bóle brzucha tych którzy uwierzyli w te zapewnienia urzędasów.

 • Orzegowska myśl

  Zmiana jakości = zmiana ceny (oczywiście w dół)!

 • Roman

  Jacy oni skrupulatni, miło ze raczyli nas poinformowac

 • Mieszkanka Goduli

  Czy przypadkiem jeszcze niedawno pisali jaka to nasza rudzka woda jest wspaniała i można ja pic prosto z kranu? :D Pogubiłam się chyba. Ale czego się spodziewać to takiej firmie jak ta.

 • n4u

  czyli rozumiem że za gorszą jakość i gorsze ciśnienie płacimy mniej, a za uszkodzenie pralki / zmywarki mogę sprzedać roszczenie o odszkodowanie ?

 • Pracownik

  Przecież wodociągi nie maja dyspozytora i w tym cały problem! Dyspozytornie zlikwidował Grzegorz Rybka w ramach swoich wybitnych decyzji, a żeby ja przywrócono nawet słowa nie słychać. Jak takie przedsiębiorstwo może nie mieć dyspozytora - paranoja jakaś!

 • Ehh

  Ale o co chodzi ? Pracownicy PWiK w tym roku dostali obniżkę pensji bo przy ogromnej inflacji dostali zero podwyżki aby nowy zarząd mógł się pochwalić zyskiem. A dyspozytornia kosztuje. I tak się dziwię ze tam jeszcze ktoś pracuje skoro jedyne podwyżki to dla tych co mają najniższa krajową. Przyzwyczajajcie się do brudnej wody, wylewających się ścieków i przerw w dostawach bo niedługo zostanie tam sam zarząd beż pracowników. A prezydent to widzi i olewa bo woli przecinać wstęgi i wręczać kwiaty zamiast zmierzyć się z problemami.

 • Beznadzieja

  Tak będzie - zarząd za chwile będzie robił sobie sam bo na ludziach mu nie zależy. Charytatywnie nikt robić nie będzie bo to nie Caritas. Póki co ludzie zwalniają się jeden za drugim a pod kadrami będzie widać kolejki. Na dzień dzisiejszy w każdym dziale brakuje pracowników, a na słowo oszczędności to zarząd się wręcz trzęsie. Takiego syfu to tam w życiu nie było.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również