Wiadomości z Rudy Śląskiej

Radni, politycy lokalni i ogólnopolscy gratulują Michałowi Pierończykowi!

 • Dodano: 2022-09-26 12:30

W II turze wyborów niekwestionowane zwycięstwo odniósł Michał Pierończyk. Członkowie jego sztabu, a także politycy lokalni i ogólnopolscy złożyli mu serdeczne gratulacje poprzez media społecznościowe. 

Zdecydowane zwycięstwo

II tura wyborów zdecydowanie należała do Michała Pierończyka. Na byłego wiceprezydenta miasta zagłosowało 18 446 osób, czyli aż 73%. Kontrkandydat, Krzysztof Mejer, uzyskał 6805 głosów. W stronę nowego prezydenta miasta posypały się gratulacje zarówno od mieszkańców, jak i polityków i radnych. 

Gratulacje od radnych, lokalnych działaczy

 

Agnieszka Płaszczyk - radna rady miasta Ruda Śląska

 

Łukasz Wodarski - radny rady miasta Ruda Śląska

 

Wioletta Tkocz - radna rady miasta Ruda Śląska

 

Marek Szymański - radny rady miasta Ruda Śląska

 

Ewa Chmielewska - radna rady miasta Ruda Śląska

 

Krzysztof Toboła – kandydat w wyborach na prezydenta Ruda Śląska

 

Urszula Koszutska - radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego

 

Partia Zieloni - Katowice

Ogólnopolscy politycy

 

Adam Szłapka - poseł na Sejm, Nowoczesna

 

Bartosz Arlukowicz - poseł Parlamentu Europejskiego, były Minister Zdrowia

 

Łukasz Kohut - poseł Parlamentu Europejskiego

 

Wojciech Król - poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

 

Maciej Kopiec - poseł na Sejm RP, Lewica
 

Komentarze (9)    dodaj »

 • boluś

  Poradziliśmy ? Ober Hanys Mareczek z Szymankowa . I ta kropka na końcu styknie za cołki KÓŃmyntarz !

 • jan

  Co kogo może obchodzić zdanie o wybranym prezydencie jakiegoś kohuta ,który nie dość ,że w żaden sposób nie jest i nigdy nie był związany z naszym miastem to jeszcze nie jest żadną znaczącą postacią w polityce.Czy on komuś płaci ,żebyście go tu lansowali .

 • tom

  Zastanawia mnie jak teraz takie PO co przykleiło się do Pierończyka udzielając mu nie proszone o to poparcia będzie chciało cos dla siebie ugrać.Po ogłoszeniu wyniku niemal głoszą wszędzie ,że to ich człowiek wygrał, choć jak wiadomo Pierończyk nie jest związany z żadnym ugrupowaniem..W praktyce to wygląda tak,że np.Marek Wesoły jako przegrany pisowiec przyjeżdża do miasta z pieniędzmi na budowę nowej strażnicy .Konkret? NO raczej niezależnie od tego ,że te pieniądze by i tak inna drogą wpłynęły .A co może PO?Może jedynie grzecznie zapytać prezydenta , a czy na pewno wam potrzebna ta strażnica , albo a czy nie za dużo wam tych pieniędzy dali .Czyli generalnie z tego poparcia dla prezydenta ugrali jedynie to co im wychodzi najlepiej -mącić !

 • boluś

  Ach te skomplikowane relacje ŻYWICIEL? i PASOŻYTY ! Zdowało sie co poniykierych trza bydzie z Pierończyka usuwać operacyjnie ! z tyj zadniyj strony!

 • Tolek

  Lewica i Platforma pieją z zachwytu.

 • RR

  I co? Tak mieszkańcy narzekali na PO, a łatwo dali się wmanewrować. To PO cały czas lansowała p. Pierończyka. Przynajmniej PIS otwarcie kogoś popierał, a PO jak zawsze z zaskoczenia.

 • wyborca

  Gratuluje mu wielu z nas.Czemu mają służyć ci wymienieni tu najczęściej skompromitowani tak jak Kohut ludzie z opozycji którzy tu są nie wiadomo dlaczego eksponowani. Może to jakoś uzasadnicie.

 • Ernest_Vitczok

  Kohut, czym skompromitowany? Chyba to jakiś gorol pisoł.

 • wyborca

  A do tego jeszcze taki Król podkreśla ,że to PO popierało Pierończyka ,dając do zrozumienia ,że to dzięki nim wygrał on wybory .A jaki ty cepie PO miało wybór .Na kilkunastu kandydatów starających się o ten urząd nie było przedstawiciela PO ,więc postawiono na któregoś z faworytów.Ten ma akurat z PO tyle wspólnego, że to właśnie to ugrupowanie nękało nieustannie ekipę ś.p. Grażyny Dziedzic w której to był m.in Pierończyk.Żenada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również