Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzice miesięcznego Wiktora i 14-miesięcznej Wiktorii z Rudy Śląskiej usłyszeli zarzuty

  • Dodano: 2020-07-24 17:30, aktualizacja: 2020-07-25 12:07

Rodzice miesięcznego Wiktora i 14-miesięcznej Wiktorii z Rudy Śląskiej usłyszeli zarzuty. Oboje usłyszeli m.in. zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad miesięcznym Wiktorem. Parze grozi nawet dożywotnie więzienie!

W piątek rano przedstawiciele prokuratury sygnalizowali, że zgodnie ze wstępnym wynikiem sekcji zwłok przyczyną śmierci chłopca był doznany rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, który był wynikiem działania osoby trzeciej, najprawdopodobniej jednego z rodziców.

Jak wskazywał biegły, przy tego typu rozległych krwiakach i złamaniu kości czaszki u tak małego dziecka nie ma mowy, by doszło do przypadkowego powstania takiego urazu, na skutek jego własnego działania. Ponadto podczas sekcji stwierdzono gojące się ślady złamań – w tym zakresie przeprowadzone będą dalsze badania.

Czytaj więcej: Znamy wstępne przyczyny zgonu miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej


Matce Wiktora przedstawiono dwa zarzuty

O zarzutach przedstawionych po kilkugodzinnym przesłuchaniu poinformowała w piątek po południu prok. Karina Spruś z gliwickiej prokuratury. Matce Wiktora przedstawiono dwa zarzuty: pierwszy zarzut dotyczy znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim dzieckiem. Drugi zarzut dotyczy natomiast udzielania pomocy do zabójstwa małoletniego dziecka

Podczas konferencji prasowej prok. Karina Spruś przypomniała, że pierwszy z tych czynów jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 8, a drugi – podobnie jak samo dokonanie zabójstwa – karą od 8 lat do dożywocia.


Ojcu dziecka grozi dożywocie

Ojcu przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy z zarzuconych mu czynów jest zagrożony karą dożywocia; drugi – karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

- Ojcu przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy zarzut jest zarzutem łącznym: znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim dzieckiem i spowodowania u niego urazu czaszkowo-mózgowego, którego skutkiem była śmierć małoletniego dziecka – mówiła prok. Spruś dla PAP.

Mężczyźnie postawiono również zarzut spowodowania obrażeń ciała u 14-miesięcznej siostry chłopca.

- Natomiast drugi z zarzutów dotyczy sprawy z ub. roku, która była prowadzona w Rudzie Śląskiej, a która została przejęta do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach – i jest to zarzut spowodowania obrażeń ciała u małoletniej Wiktorii: złamania trzech żeber, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni – mówiła prok. Spruś dla PAP.


Rodzice dzieci nie przyznali się do stawianych im zarzutów

- Oboje podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów. W swoich bardzo obszernych wyjaśnieniach przedstawili swoją wersję, natomiast z uwagi na to, że konieczna jest weryfikacja tych wyjaśnień, nie mogę przytoczyć ich szczegółów – zastrzegła prok. Spruś.

Zasygnalizowała, że prowadzący sprawę prokurator złoży jeszcze w piątek do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o tymczasowe aresztowanie obojga rodziców. Posiedzenie aresztowe - według ustaleń prokuratury - miałoby się odbyć w sobotę rano.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

  • Śmiech

    To se poczekają... Klawisz, a nie wie, że tacy to raczej nie opuszczają zamku i są izolowani na ochronkach. Nawet nie będziesz wiedział gdzie i kiedy ich przeniosą.

  • Luc

    Każdy człowiek Mo mózg czy mniejszy czy większy ale on mo na[...] w głowie ( dożywocie)

  • Jogi

    zadne dozywocie , od razu kara smierci, zakłady karne juz na nich czekaja, lepiej niech sami zrobia sobie eutanazje bo tam nie wytrzymaja za kratkami nawet dwóch dni

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.