Wiadomości z Rudy Śląskiej

Znamy wstępne przyczyny zgonu miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2020-07-24 11:15, aktualizacja: 2020-07-24 14:48

Znamy wstępne przyczyny zgonu miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej. Wczoraj, w godzinach wieczornych, odbyła się sekcja zwłok dziecka.

O wynikach sekcji zwłok poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, która przejęła śledztwo w tej sprawie. Początkowo sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej.

- Stało się tak ze względu na stopień skomplikowania tego postępowania oraz fakt, że dotyczy to bardzo małego dziecka, a de facto zabójstwa tego dziecka - wyjaśniła Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W czwartek późnym wieczorem zakończyła się sekcja zwłok dziecka. Szczegółowa tomografia wskazała, że przyczyną śmierci był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy związany ze złamaniem kości czaszki, jak również rozległymi krwiakami.

- Biegli stwierdzili, że przyczyną śmierci dziecka był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy związany ze złamaniem kości czaszki, jak również rozległymi krwiakami. Zarówno o charakterze świeżym, jak i starym. Co do czasu powstania tych krwiaków, biegli będą się jeszcze wypowiadać po przeprowadzonych badaniach histopatologicznych - mówiła Joanna Smorczewska.

Według biegłych uszkodzenia ciała były wynikiem "działania zamierzonego".

- Jak wskazali biegli, przyczyną śmierci chłopca był doznany rozległy uraz czaszkowo-mózgowy. Ten udział był działaniem osoby trzeciej, najprawdopodobniej jednego z rodziców. Uszkodzenia na pewno nie powstały w wyniku przypadku. Nie jest możliwe, aby miesięczne dziecko przewróciło się i doznało tego typu urazów – mówiła Joanna Smorczewska dla Radia Piekary.

Joanna Smorczewska dodała, że prokuratura dzisiaj przesłuchuje zatrzymanych jeszcze w środę rodziców dziecka - 29-letnią matkę i 30-letniego ojca. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj po południu rodzicom dziecka zostaną przedstawione pierwsze zarzuty.


Czytaj więcej:

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Judi

  Właśnie mam wnuczke 3 tyg skonczyla dziś nie wyobrażam sobie jak można zrobić krzywdę takiej bezbronnej istocie nie chcieli dziecka powinni zostawić w oknie życie lub pozostawić w szpitalu zaraz po urodzeniu A inni na pewno dali by dziecku bezpieczeństwo i miłość

 • Sylwia

  W USA by dostali odpowiednią karę... Oko za oko, ząb za ząb. Bestialcy. (*)

 • Tomek

  Więzienie nie pomoże. Sterylizacja oboje zwyrodnialców. A jego posadzić na rok do celi z takimi co "lubią" zabójców dzieci.

 • Wiki

  Niech zgniją w więzieniu tam się nimi zaopiekują

 • zorg

  Brakuje słów, żeby skomentować to co się stało. Kolejny raz widać, że człowiek jest gorszy niż zwierzę. Jak można zrobić takie coś?! Na dodatek własnemu, malutkiemu dziecku... Niestety czasu się nie cofnie, więc mam nadzieję, że kara będzie bardzo dotkliwa. Takie osoby nie mają prawa przebywać w społeczeństwie, a już na pewno nie mogą posiadać dzieci.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.