RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rolkowisko przy parku Strzelnica już jest! Inwestycja została odebrana od wykonawcy

 • Dodano: 2019-11-14 12:15

Rolkowisko przy parku Strzelnica już jest! Projekt został wybrany do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok, ale wówczas nie udało się wyłonić wykonawcy. Pomysł nie trafił jednak do kosza. Warta ponad 800 tys. zł inwestycja została właśnie odebrana od wykonawcy.

W ramach inwestycji wykonano trasę dla rolkarzy o długości ok. 674 m i szerokości 3 m, a także infrastrukturę towarzyszącą: strefy hamowania, ubierania rolek, odpoczynku, slalomu oraz skoków. Główny tor rolkowy składa się z dwóch stycznych okręgów o promieniu osi 34 m, na którym wydzielono strefę z ławkami typu "skate", umożliwiającą skoki oraz strefę z zaznaczonymi punktami umożliwiającą doskonalenie slalomu.

Ze względu na spadek terenu rolkarzy będzie chronić specjalna banda zabezpieczająca przed niekontrolowanym wyjazdem na ul. Jasną. Obiekt posiada drenaż, który zapewni szybkie i efektywne odprowadzenie wody. Zamontowana została również infrastruktura towarzysząca, m.in. ławki z oparciem, stojaki na rowery, ściany graffiti oraz kosze na śmieci. Obok obiektu powstał również parking na 10 samochodów osobowych.

Rolkowisko było jednym z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018, jednak wtedy miasto nie znalazło odpowiedniego wykonawcy.

- Przypomnę, że w ubiegłym roku blisko 40% przetargów organizowanych przez miasto, ze względu na zbyt wysoką cenę lub brak ofert, było unieważnianych, dlatego budowę rolkowiska mogliśmy rozpocząć dopiero w tym roku - informuje prezydent Grażyna Dziedzic. – Niemniej zależało nam na realizacji przedsięwzięcia, na które czekało wielu mieszkańców, dlatego rolkowisko powstało w ramach inwestycji własnych – dodaje.

Budowa rolkowiska to kolejny etap rewitalizacji bielszowickiego parku, który jest jednym z największych kompleksów zieleni w Rudzie Śląskiej. Pierwszą inwestycję zrealizowano w 2014 r. Była to budowa placu zabaw i siłowni napowietrznej. Rok później oddano do użytku specjalny tor do jazdy rowerem tzw. pumptrack, natomiast od 2016 mieszkańcy korzystają z kompleksu boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Istniejące obiekty kosztowały ponad 1,1 mln złotych.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • Ignacy Szwaja

  Wszystkie inwestycje w obrębie parku strzelnica bardzo mi się podobają. Fajne miejsce. Szkoda że nie ma już tam tego mini zoo, dzieciaki miały frajdę

 • Mieszkaniec

  Miasto Ruda Śląska bardzo się rozwija dzięki pani prezydent Grazynie Dziedzic ❤❤❤ dziękujemy

 • mama

  Dziwny regulamin bo dzieci do lat 15 z opiekunami a spacerować nie można też jest zakaz to co mam fruwać jak przyjdę z dziećmi

 • Monika

  Drugie miejsce w Rudzie gdzie można pojeździć na rolkach, a Ty marudzisz bo nie można spacerować? Jest tyle miejsc do chodzenia, ale nie, ludzie muszą iść tam gdzie jest zakaz! Dobrze ze jest jakiś regulamin, bo [...]o sobie z tego robicie, potem wypadki i pretensje do wszystkich tylko nie do siebie za głupotę! Na burloch ile razy mi już dziecko ok. 5lat wyskoczyło ledwo jeżdżące, pod nogi, bez kasku i ochraniaczy.

 • mama

  czytaj ze zrozumieniem ja nie mówię o spacerowaniu tylko o pilnowaniu dzieci jak będą jeżdzić na rolkach prościej już wytłumaczyć nie można

 • Anna

  Zachęcam założyć rolki na nogi, w ten sposób też można pilnować. Pozdrawiam.

 • Monika

  A Ty się naucz używać interpunkcji :) wystarczy iść wewnętrzna strona, a nie środkiem.

 • Noelka

  Rolkowisko to nie aleja spacerowa.Radzę założyć rolki i jeździć z dzieckiem,polecam.

 • kolo

  Lisy i dziki też na rolkach nie ma litości.

 • ON

  Bardzo fajna inicjatywa, super inwestycjaAsfalt nie jest tak szybki jak na Burlochu bo inna nawierzchnia ale za to po deszczu da się jezdzić. Nie ślizga nazbyt. Szerokosc pozwala na spokojną jazdę solo lub w 2. Trzeba jednak uważać podczas wyprzedzania bo już ciasnawo będzie. Tor dla amatorów super. Ci co śmigają na tych szybkich rolkach to już nie bardzo, za mały promień i non stop w pozycji pochylonej bez odpoczynku. Spokojnie, cicho, ciekawe jak ze zwierzetami będzie bo i lisy i dziki w okolicy chadzają.Dbajmy jednak wspólnie o to bo to wspólne dobro.Pilnujmy też regulaminu czyli bez jazdy innymi dziwnymi pojazdami po torze. No i spacerowicze.Miejmy w głowach bezpieczeństwo każdego z nas, użytkowników.pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.