Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rossmann przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem

 • Dodano: 2020-04-03 13:30

W tym wyjątkowym czasie wszyscy łączymy siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy.

Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi

Zdecydowaliśmy solidarnie przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Uznaliśmy, że priorytetem jest wsparcie tych, którzy dbają o życie i zdrowie Polaków. Zmodyfikowaliśmy zasady naszej sztandarowej akcji charytatywnej „Pomagamy jak umiemy” przeznaczając część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w naszym asortymencie. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1000 kremów. 


Nie zmienia to zasadniczej części „Pomagamy jak umiemy”: nadal zamierzamy przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce. Za to już teraz dodatkowa pomoc o wartości blisko miliona złotych trafi do szpitali.


Chcemy nadal „Pomagać jak umiemy”!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Sylwia

  Bardzo pozytywna inicjatywa. Ci ludzie muszą dezynfekowac ręce kilkadziesiąt razy dziennie :(

 • Xxxxx

  To dlatego już od ponad 3tygodni nie ma w ich sklepach rękawiczek płynów do dezynfekcji rąk itd. ciekawe skąd my mamy je brać skoro nawet w aptece nie mają

 • kali

  Na tankszteli są rękawiczki.

 • Yyyyyy

  A po co zwykłej osobie chodzącej po mieście rękawiczki na rękach. Później taka osoba wchodzi do sklepu i przebiera pieczywo w tych rękawiczkach co ma je pół dnia na rękach.

 • wstyd

  Bo tak robią ciarachy. Przypominam mydło i woda wystarczy.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również