Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozstrzygnięto przetarg na remont infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 23

  • Dodano: 2020-04-24 13:30

Modernizacja infrastruktury sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 to jedno z zadań w tegorocznym budżecie obywatelskim. Wykonawca został już wybrany.

- Dobre wiadomości dla mieszkańców Bykowiny. Rozstrzygnęliśmy przetarg na remont infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 23. Jest to jedno z zadań wybranych przez mieszkańców do tegorocznego budżetu obywatelskiego - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Prace rozpoczną się od wymiany ogrodzenia i piłkochwytów. Następnie na boisku położona zostanie nawierzchnia poliuretanowa i odnowiona zostanie bieżnia.

- W maju powinien rozpocząć się pierwszy etap, czyli wymiana ogrodzenia i piłkochwytów. Główna część prac zaplanowana jest na wakacje. Wtedy na boisku wielofunkcyjnym wykonana zostanie nawierzchnia poliuretanowa, wymieniona będzie nawierzchnia bieżni do sprintu oraz sprzęt sportowy. Z kolei na placu apelowym powstanie kreatywna strefa gier. Wymienimy również ławki i kosze na śmieci, a także rozbudujemy monitoring - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

W sumie koszt całej inwestycji wyniesie prawie 260 tys. zł.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Mieszkanka

    Budżet obywatelski. Co to ma do prywatnych terenów szkół? Dlaczego mieszkańcy miasta maja płacić za widzimisie szkoły? Temat tężni solankowej, z której mogłyby korzystać osoby w każdym wieku i z każdej dzielnicy został zakopany i to w sposób pokazujący idealnie jakie są układy i układziki w mieście. Ale pieniądze na boisko przy szkole, gdzie korzystać będą mogły dzieci/nastolatki i zapewne tylko ci co należą do danej szkoły, się znalazły tak? Śmiech na sali.

  • Rodzic

    Żenada, egoistką

  • Magma

    Jakoś nie widzę kto wygrał.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.