Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda kocha rower!

 • Dodano: 2018-08-06 19:00

Tor pumptrack, miasteczko ruchu drogowego, szkolenia, darmowy serwis rowerowy, konkursy z nagrodami czy specjalny rower z blenderem do robienia koktajli – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników pikniku rowerowego pod hasłem „ Ruda Śląska kocha rower”.

Piknik odbył się na placu przed parkiem wodnym Aquadrom w Rudzie Śląskiej – Halembie. Było to wydarzenie towarzyszące przejazdowi zawodników w ramach III etapu 75. wyścigu Tour de Pologne.

Na miłośników dwóch kółek czekało wiele atrakcji m.in.: pokazy na torze pumptrack, szkolenia i zawody. Uczestnicy imprezy mogli także skorzystać z darmowego serwisu rowerowego.

- Osoby, które chcą skorzystać z serwisu, mogą liczyć na: napinanie, czyszczenie, smarowanie i ewentualną wymianę łańcucha, regulację napędu, wymianę dętki, sprawdzenie ciśnienia w oponach, dopompowanie kół, smarowanie łożysk, czyszczenie kasety, napinanie szprych, montaż części rowerowych, regulację hamulców mechanicznych, dokręcanie luzów, wymianę linek i pancerzyków hamulców oraz przerzutek – wylicza Jerzy Mendrek, prezes Fundacji Kult, która na zlecenia Miasta Ruda Śląska poprowadzi piknik.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło stanowisko z rowerami Fruit Bike gdzie chętni mieli możliwość przygotowania pysznego i zdrowego koktajlu owocowego. Dodatkowo straż miejska znakowała rowery.

Uczestnicy wzięli także udział w akcji "odLOTTowa jazda. Rowerem do lata” na rzecz Fundacji Iskierka. Projekt ma na celu zebranie środków na przyszłoroczną Akcję Lato: lato z maluchami, lato pod żaglami i lato z plecakami.

- "odLOTTOwa jazda" to ogólnopolski projekt promujący sport i zaangażowanie społeczne. Projekt „Rowerem do lata” i wyjeżdżone kilometry sfinansują wiosenno-letnie wyjazdy naszych podopiecznych w 2019 roku, które mają na celu zarówno wypoczynek, rehabilitację, integrację, jak i chwile wytchnienia i zapomnienia o trudach związanych z leczeniem onkologicznym. Do przedsięwzięcia można dołączyć poprzez stronę internetową endomondo. Link do rywalizacji znajduje się na naszej stronie internetowej www.fundacjaiskierka.pl oraz na wydarzeniu na facebooku "Rowerem do lata finał odLOTTOwa jazda". Zapraszamy wszystkich do zakręcenia się i kręcenia dla Iskierki – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji Iskierka.

Pieniądze gromadzone są w czasie trwania akcji, czyli od 1 lipca do 15 września, tylko dzięki przejechanym kilometrom. Fundacja walczy o główną nagrodę, czyli 100 tys. zł!

- Cieszymy się, że w ramach pikniku udało się podjąć współpracę z Fundacją Iskierka. W ramach akcji zamknęliśmy parking dolny dla ruchu samochodów i udostępniliśmy go  rowerzystom, którzy kręcą kilometry dla Iskierki – mówi Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzecznik prasowy parku wodnego Aquadrom.

Ruda kocha rower!

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Dżimi

  Chyba raczej ścieżki rowerowe w większość są budowane z pieniędzmi Uni Europejskiej a tyle co idą podatki z aut to kot napłakał:) Ścieżki rowerowe powinny być robione tak samo dobrze jak ulice.Nie każdy ma auto a nawet jak ma to czasami chce przejechać się rowerem po porządnej ścieżce a nie po dziurach.Wy kierowcy jak i ja też narzekamy na stan dróg w Polsce i chcielibyśmy, żeby były Ok.A ty jeden z drugim zamiast pieprzyć głupoty przejedź się na rowerze a nie płaszczyć[...]sko w aucie to w tedy inaczej pogadasz.

 • Anik

  Ruda kocha rower, ale na pewno nie rowerzystow...Codziennie dojeżdżam do pracy rowerem i nie jestem w stanie pojąć czemu urzednicy chcą mnie do tego za wszelką cenę zniechęcić. Praktycznie wszystkie nowe ścieżki rowerowe sa robione z kostku brukowej ale najwiekszy absurd jest na naszej cudownej obwodnicy rowerowej. Mam to niesamowite szczescie ze akurat cały odcinek którym jeżdżę jest wysypany żwirem lub wręcz kamieniami. Pomijajac przebite dętki i brak przyczepnosci to po upadku moja noga zostala tak pocieta ze blizny juz raczej nie zejdą... ktoś wie czyja to zasługa ten żwir?

 • Mieszkanka.

  A płacisz na te drogi rowerowe? Nie. To kierowcy płaca na nie, a dzięki nim dostają zwężone drogi. Ciesz się z tego co masz, a nie kuzwa chcesz za darmo lepsze drogi rowerowe niż normalne, które są. Hipokryzja!

 • Anik

  Ach ta nienawiść kierowców do rowerzystów... Auto również posiadam wiec też sie do tego dokładam z ciężko zarobionych pieniędzy

 • Ja

  To podaj miasto o odszkodowanie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.