RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Pijana 43-latka wypadła z drogi i zatrzymała się na... znaku drogowym!

 • Dodano: 2021-09-30 16:45

Telefoniczna informacja do dyżurnego i obywatelskie ujęcie sprawcy kolizji, pozwoliło na wyeliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy. 43-latka jadąca oplem wypadła z drogi i zatrzymała się na znaku drogowym

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej oplem

Kierowca jadący za nią chciał pomóc, szybko zorientował się, że jest kobieta za kierownicą jest pijana. Rudzianin dokonując obywatelskiego ujęcia wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowania.

Kilka minut po godzinie szesnastej dyżurny rudzkiej komendy otrzymał informację o kobiecie kierowcy opla, która jadąc ulicą wyzwolenia wjechała w znak drogowy. Zgłaszający poinformował również, iż kierująca znajduje się pod wpływem działania alkoholu i uniemożliwili jej dalszą jazdę dokonując obywatelskiego ujęcia. Kontrola wykonana przez mundurowych z drogówki, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia chwilę po zgłoszeniu ujawniła, że jest ona w stanie nietrzeźwym, miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka Katowic będzie teraz odpowiadała za kierowanie w stanie nietrzeźwym za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna. Dodatkowo będzie odpowiadać za spowodowanie kolizji.

"Nie reagujesz - akceptujesz"

To kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na niewłaściwe zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby osiedla, dzielnice czy miejscowości były bezpieczne.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kierowca

  DOŻYWOTNI ZAKAZ POWINIEN BYĆ DLA KAŻDEGO PIJANEGO MORDERCY ZA KIEROWNICĄ

 • Rudi

  każdemu sie zdarzy za duzo wypic

 • Krzysztof N

  Fajna postawa . Szkoda ze ta nasza policja to coś słabiutka. Ilość zajść na drogach pokazuje że chyba komendanci coś nie czuja klimatu i nie mają pomysłu na poprawę bezpieczeństwa.

 • Fircyk Lubelski

  Babsko potrafi ...

 • wadi

  A jak tam sprawa pani Skowronek?

 • kruk

  skowronki odleciały więc po sprawie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.