Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: w Urzędzie Miasta trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego

 • Dodano: 2020-01-31 15:00

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło niedawno kontrolę w rudzkim magistracie. Funkcjonariusze CBA przyjrzą się sprzedaży nieruchomości będących wcześniej własnością miasta i zweryfikują, czy zostały one zbyte zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przyjrzy się sprzedaży nieruchomości przez miasto Ruda Śląska

Proszę o podanie zakresu kontroli, jaką w Urzędzie Miasta Ruda Śląska prowadzi Centralne Biuro Śledcze. Czy jest prawdą, że dotyczy ona sprzedaży nieruchomości gminnych. Jeśli tak, to proszę o informację, czy w zakresie pokrywającym się z badaniem tego tematu przez komisję rewizyjną – interpelację takiej treści zgłosiła podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Katarzyna Korek, która przewodniczy komisji rewizyjnej.

Jak informuje radna Katarzyna Korek, wcześniej komisja rewizyjna nie otrzymała dokumentów, których oczekiwała od zarządu miasta, więc przeprowadzenie kontroli było utrudnione.

Komisja rewizyjna wzięła na swoje obrady zakres związany ze sprzedażą nieruchomości będących własnością gminy Ruda Śląska na rzecz deweloperów i innych osób prowadzących działalność gospodarczą. W efekcie, po bardzo długich bojach, zostały nam dostarczone dokumenty tylko częściowe, które zawierały dane wszystkich podmiotów, również osób fizycznych – to było ponad kilkaset pozycji do przejrzenia. Ponieważ pani prezydent nie chciała dać komisji dokumentów taki zwyczajowy sposób, złożyłam jako przewodnicząca komisji, ale przede wszystkim jako Katarzyna Irena Korek, skargę na działania prezydenta i w tym zakresie skarga została przyjęta uchwałą rady miasta. W tym roku w styczniu CBA rozpoczęło kontrolę sprzedaży nieruchomości przez gminę Ruda Śląska – mówi w rozmowie z nami Katarzyna Korek, radna i przewodnicząca komisji rewizyjnej działającej przy rudzkiej radzie miasta.

Inny radny, który chce pozostać anonimowy, twierdzi, że to może wskazywać na jakieś nieprawidłowości, a sprawa może mieć drugie dno.

Kontrola komisji rewizyjnej obejmuje sprzedaż od roku 2014 do dzisiaj, natomiast kontrola CBA będzie obejmowała transakcje od stycznia 2010 roku. O działania CBA w rudzkim urzędzie miasta zapytaliśmy wiceprezydenta Rudy Śląskiej Krzysztofa Mejera:

Po pierwsze kontrola jest przeprowadzana w wielu miastach, nie tylko w Rudzie Śląskiej. Ona jest prowadzona pod kątem sprzedaży nieruchomości zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Funkcjonariusze CBA sprawdzają, czy sprzedawaliśmy nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w tym planie. Kontrola obejmuje okres od stycznia 2010 roku. To jest bardzo duży zakres czasowy, było dużo tych sprzedaży, więc funkcjonariusze mają co robić – informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer. 

Więcej informacji na temat przeprowadzanej kontroli już wkrótce na portalu RudaSlaska.com.pl

Zobacz także

Komentarze (82)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Skoro pisanie prowdy to hejt to z dumą przijmuja miano hejtera! Co do sięgania tyłka to wkroczosz skarbie w rejony nader intymne' obiecuja Twojego niy siengać! 1

 • fanka

  Oj, boluś, bolus ale piknie hejtujesz. Ten poziom , to słownictwo, ta inteligencja wpisów, no normalnie wymiatasz , a ci inni to nawet do tyłka twojego nie sięgają ;)

 • boluś

  Modę na kablowanie w tym mieście wprowadzioł Krzyś Pinokio" nie na darmo przegląda konta i wpisy tych co mu się narazili. Sporo ludzi na Rudzie już sie o tym przekonało! Pozostaje pytanie czy moralne je kablowanie złodzieji i przekrętów schowanych za koślawym PRAWEM?

 • boluś

  Modę na kablowanie w tym mieście wprowadzioł Krzyś Pinokio" nie na darmo przegląda konta i wpisy tych co mu się narazili. Sporo ludzi na Rudzie już sie o tym przekonało! Pozostaje pytanie czy moralne je kablowanie złodzieji i przekrętów schowanych za koślawym PRAWEM?

 • boluś

  Modę na kablowanie w tym mieście wprowadzioł Krzyś Pinokio" nie na darmo przegląda konta i wpisy tych co mu się narazili. Sporo ludzi na Rudzie już sie o tym przekonało! Pozostaje pytanie czy moralne je kablowanie złodzieji i przekrętów schowanych za koślawym PRAWEM?

 • kołchoźnik

  Zachowujecie się jak PO w Parlamencie Europejskim. Byle zakapować. To jest standardowa kontrola więc się nie podniecajcie.

 • FO

  nie ma standardowych kontroli. kontrole maja tylko ci ktorzy cos przeskrobywuja. ale ty i tak nie zrozumiesz bo tobie pasuje 500plus i inne socjale typu 13 emerytura

 • tom

  Niech sprawdzą sens sprzedaży PEC-u !!!!!

 • tom

  Niech sprawdzą sens sprzedaży PEC-u !!!!!

 • boluś

  WRESZCIE! ŻYCZA CBA OWOCNEJ KONTROLI I NIY WĄTPIA ŻE TAKOM BYDZIE!

 • nie dla idiotów

  Ciekawe są relacje Miasto - Drogopol, Miasto - Dombud, Miasto - Prezero

 • Ryl

  Uprzejmie donoszę, że Ruda jest miastem donosiciel.

 • andreas %%

  Nie to za nie długo nie będzie nic z Rudy śląskiej a ci co nabrali to się będą śmiali

 • pinoko

  A Państwo to sobie myśla że po co się idzie do koryta. Żeby się napracowac? Nie.Żeby zarobić? No trochę tak. Najważniejsze ,to idzie się po to żeby układy sobie wyrobic i potem dac zarobić albo podstawionym firmom, osobom albo pozakladanym na znajomych z rodziny. To jest prawdziwa władza. To samo jest na szczeblu Gminy, Miasta i to samo na najwyższym szczeblu

 • Arogant

  Mam nadzieję,że dzięki tej kontroli Mejer zniknie z Rudy Śląskiej

 • Mon

  Pan MEJER trzyma te miasto w innym przypadku było by jak za Stani wielkie nic

 • Zbynio

  Chciało by się ale Grazka jest zakochana.

 • Anika

  Miłość gorsza od [...]zki!

 • Pudło czeka

  Propozycja.Wypisujmy w tym miejscu wszelkie podejrzane zachowania władz RŚL.Moze ktoś z CBA tu zajrzy i....uderzy w „czułe” punkty albo lewe powiązania w szczególności na samej górze.A i alkomat na wejściu/wyjściu z Urzędu ustawić i badać codziennie szczególnie wybranych w wyborach ludzi.

 • Dev

  Drogie CBA jak już się tak przyglądacie to zajrzyjcie co łączy firmę która wywozi śmieci z władzami miasta bo nasz wiceprezydent zachowuje się jak by był przedstawicielem handlowym tej firmy. Płacimy gruby hajs za śmieci a stoją nieodebrane od 3 tygodni. Firma do której nawet nie da się dodzwonić wygrywa nim stop przetargi. Ciekawe ile zarobili w tym roku za odśnieżanie miasta ??

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.