Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

 • Dodano: 2021-01-27 13:00, aktualizacja: 2021-02-06 17:32

Już w najbliższą niedzielę po raz 29. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na rudzkich ulicach pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać fundusze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W Rudzie Śląskiej, jak zwykle, działać będą dwa sztaby.

WOŚP - Finał z głową

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

- Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych - mówiła Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP


W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych,
 • endoskopy giętkie,  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,
 • egzoskopy,  
 • lasery diodowe,  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne,  
 • koblatory do operacji migdałków,  
 • aparaty USG i RTG,  
 • kardiomonitory,
 • lampy czołowe,
 • lampy operacyjne, 
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.


Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej

WOŚP po raz kolejny zagra też w Rudzie Śląskiej. W naszym mieście, jak zwykle, działać będą dwa sztaby. W III LO im. Jana Pawła II w Kochłowicach tradycyjnie zorganizowana została "Wielka Aukcja Fantów". Jednak w tym roku z powodu pandemii koronawirusa, licytacje odbywają się online. Sama licytacja wystartowała w niedzielę 24 stycznia i potrwa do 29 stycznia.

- Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w naszej Aukcji! Tym razem w nietypowej wersji - tylko online. Licytacje odbędą się w zespole AukcjaWOŚP na szkolnej platformie Teams! Wszystkie fanty i bony możecie zobaczyć w kolejnych postach na Facebooku - czytamy na stronie III LO. 

Drugi sztab WOŚP koordynowany jest przez IV Liceum Ogólnokształcące im. H.C. Hoovera w Orzegowie. W dniu finału sztab WOŚP będzie się mieścił w Hali MOSiR w Nowym Bytomiu przy ul. Hallera. Tam członkowie sztabu będą czekali na wolontariuszy.

W dzień finału na fanpage'u rudzkiego sztabu WOŚP pojawi się transmisja na żywo z koncertów. O godzinie 17:00 zagra zespół CoverNostra, a o 19:30 Maciej Lipina - wokalista i gitarzysta, znanego z zespołu Ścigani oraz roli Ryśka Riedla w musicalu "Skazany na bluesa".

WOŚP 2021 w Rudzie Śląskiej: Będą też aukcje charytatywne

To jednak nie wszystko, bowiem w Rudzie Śląskiej ruszyły także aukcje, w których można wylicytować ciekawe rzeczy m.in: magnesy, koszulki, czy lalkę przedstawiającą Jurka Owsiaka!

W Rudzie Śląskiej działa też sztabowa e-skarbonka, którą można zasilić TU!


Komentarze (29)    dodaj »

 • Macica

  Zagraj nam PIĘKNY OWSIAKU!!Macice dzisiaj cię wspierają.

 • Macica

  Zagraj nam PIĘKNY OWSIAKU!!Macice dzisiaj cię wspierają.

 • przodowy

  mam 6900 emerytury i zawsaze daję 10% na zbiórke Owsiaka, cel jest szlachetny

 • Viki

  Zbieraj Jurek zbieraj ,bo chcemy wyjechać w tym roku na Woodstock,mamy nadzieję ,że to koronawirusowe szaleństwo się do tego czasu skończy

 • jo

  Owsik to menda

 • Ojoj

  Ty jesteś wiekszą jedną.

 • Osiedle

  Jaka społeczna jak na ulicach Wściekłe Macice!

 • Kozel

  Ty, patrząc po poziomie, to pewnie z kapusty wylazłeś.

 • Jurek

  Precz z rękami od mojej MACICY!!!Jurek nas uratuje

 • ehh

  Nie mogę tego zrozumieć skąd w Polakach (szczególnie tych deklarujących fanatyczną wiarę, paradoks ?) tyle nienawiści do społecznej akcji zbierającej dobrowolnie pieniądze na pomoc naszym dzieciom, czyli temu co najcenniejsze w narodzie. Chodzi wam o to że to akcja świecka ? Że biskupi nie dostają z tego tortu swojego kawałka na nowe Mercedesy i sutanny ? Cała rozpiska każdego grosza zebranego jest dostępna na stronie fundacji. Można zobaczyć co gdzie i kto dostał, nawet szpital w Rudzie. Widzieliście kiedykolwiek taką rozpiskę z jakiejś organizacji kościelnej ? Ze zbiórek na tacę lub od Rydzeusza ? O co wam ludzie chodzi ? Już nawet własne dzieci nienawidzicie ? Przecież one tez mogą w każdej chwili zachorować, nie mówiąc już o ewentualnych wnukach. Nie dziwię się jedynie nienawiści małego wodza z kotem bo on nie ma ani dzieci ani wnuków ani nawet żony. Dla niego to zwyczajnie nieistotne, a każdy kto potrafi porwać tłumy (bez płacenia im po 500 zł) jest dla niego wrogiem.

 • szef

  Skąd tyle nienawiści lewactwa do kościoła i katolików ? Skąd u Owsiaka tyle pogardy dla katolików, skąd u niego tyle wulgarności.

 • Ja

  Kiedy? Gdzie? Czy piszesz frazesy, żeby pisać?

 • Qq

  Gdzie widzisz u Owsiaka pogardę do katolików i wulgarność ? A nienawiść ludzi do kościoła ? Sami sobie na to pracują wymyślając wciąż nowe zakazy i nakazy, mieszając się w politykę państwa, zdzierając z ludzi ostatni grosz za pogrzeb choć powinni to robić za darmo, i do tego ukrywanie księży krzywdzących dzieci. Przypominam że jeszcze 500 lat temu kościół palił ludzi na stosie (tak, żywych ludzi żywym ogniem) za głoszenie pomysłu że Ziemia krąży wokół Słońca. To instytucja nastawiona na pasożytowanie na ludziach a im ludzie mniej wykształceni i biedniejsi tym lepiej się na nich żeruje. W naszym kościele ludzi wierzących w Boga i z powołaniem jest garstka, reszta to karierowicze opętani chęcią władzy i łatwego życia. Nawet papież dla nich się nie liczy i maja go gdzieś. Taka jest obiektywna prawda o naszym polskim kościele.

 • katolik

  Nienawiść do katolików jest właśnie chociażby w tych niektórych wpisach.,bo wynika z nich ,że my katolicy jesteśmy krytycznie nastawieni do tej akcji.Pasował by wam taki podział WY szlachetni , wspierający chore dzieciaki i MY bezduszni katolicy którym obojętny jest los dzieci.A jeszcze podzielcie się na dobrych wyborców PO i tych okrutnych z Pisu.Wystarczy spojrzeć co roku gdzie najwięcej wrzuca się do skarbonek podczas akcji WOŚP .Oczywiście przed kościołami ,czyli kto te pieniądze tam wrzuca waszym zdaniem ,ci co przechodzą akurat obok kościoła ?To ,że w ostatnich latach powstaje coraz więcej napięć między Owsiakiem a władzą to inny temat .Nie jest jednak tak ,że to wyłącznie jedna strona tego konfliktu jest takiej sytuacji winna.I jeszcze jedno ,Ci co najeżdżają na kościół po prostu są z daleka od kościoła i nie mają zielonego pojęcia jak wiele z jego udziałem dzieje się wspaniałych charytatywnych akcji...

 • ek

  Owsik też powinien to robić za darmo ty de billu

 • Kikół

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ PRZEMOCY

 • Proste

  Syn milicjanta dalej kroi idiotow

 • boluś

  Mo recht" to WY'co zbiyrocie i dajecie pomogocie DZIECKOM.

 • Fela

  Fajnie że nawet w tym trudnym czasie znowu zagrają. Gdyby nie fundacja Owsiaka że sprzętem na oddziałach dziecięcych i nie tylko bylibyśmy na ostatnich miejscach w świecie pod względem wyposażenia na tych oddziałach. Państwo bardziej finansuje instytucje kościelne niż służbę zdrowia. Smutne ale prawdziwe

 • Futer

  Jak słyszę że ktoś mówi Owsiak dał na chore dzieci albo Owsiak wyposażył szpital w coś tam, to ogarnia mnie śmiech. Ten pajac nigdy nikomu nic nie dał a raczej odwrotnie, dobrze sobie żyje z WOŚP. Wszystko co dostają szpitale to wyłącznie zasługa ludzi dających datki. Owsiak jedynie co, to korzysta z dobroci ludzi,

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również