RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy maturzyści zatańczyli poloneza na rynku!

 • Dodano: 2019-01-24 14:45

Rudzcy maturzyści już po raz piąty spotkali się na placu Jana Pawła II, żeby wspólnie zatańczyć poloneza. Maturzystów poprowadził wiceprezydent Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj, nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Polonez na nowobytomskim rynku to już taka nasza rudzka tradycja, bo tańczymy go  już po raz piąty – podkreśla Mariola Mańka-Sgodzaj, inicjatorka wydarzenia. – Cieszy mnie to, że młodzi ludzie tak chętnie włączają się w tę akcję i dobrze się bawią, a przy tym czują się w centrum uwagi. To taki relaks przed maturą, która jest dla wielu z nich bardzo stresująca – dodaje.

W pierwszej parze wspólnego tańca rudzkich maturzystów stanęli wiceprezydent miasta Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj. Po odtańczeniu poloneza uczniowie zaprezentowali też kilka krótkich, przygotowanych przez siebie, układów tanecznych oraz wspólny taniec "Belgijka". Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Jest bardzo zimno, ale jakoś dajemy radę. Podczas tańca mam nadzieję, że się rozgrzejemy. Mimo tej pogody cieszę się, że mogę tu dzisiaj być - mówiła Magda uczennica z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2

Maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości już 6 maja. W tym roku do przystąpienia do matury zadeklarowało się 609 osób. Z kolei w szkołach ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej w klasach maturalnych uczy się w sumie 670 maturzystów, 351 osób w liceach i 319 osób w technikach.

Rudzcy maturzyści zatańczyli poloneza na rynku!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ism

  Teroz tańcują, a matur i tak nie będzie, bo się belfry pochorują ;-)

 • Hipokryci

  Bardzo milo, ze "morcinek" kultywuje tradycje...Mi zabroniono tanczyc poloneza z partnerem, gdyz byl spoza szkoly, nie z morcinka. Nie dostapilam wiec zaszczytu...

 • Mariola Sgodzaj

  Bardzo mi przykro. W teraźniejszych czasach dostosowuję godziny prób do większości tak, aby każdy miał możliwość uczestniczenia, zarówno uczniowie jak i ich osoby towarzyszące. Czasy się zmieniają, a tradycje pozostają.

 • EGO

  Hipokryci masz rację .

 • Mariola Sgodzaj

  Z ćałym szacunkiem, próby poloneza odbywały się wieczorami , a to dlatego aby uczennice mogły ćwiczyć że swoimi partnerami z poza szkoły. Ps. Na więcej pytań odpowiem osobiście i zapraszam do swojego gabinetu. Mariola Sgodzaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.