Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy maturzyści zatańczyli poloneza na rynku!

 • Dodano: 2019-01-24 14:45

Rudzcy maturzyści już po raz piąty spotkali się na placu Jana Pawła II, żeby wspólnie zatańczyć poloneza. Maturzystów poprowadził wiceprezydent Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj, nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Polonez na nowobytomskim rynku to już taka nasza rudzka tradycja, bo tańczymy go  już po raz piąty – podkreśla Mariola Mańka-Sgodzaj, inicjatorka wydarzenia. – Cieszy mnie to, że młodzi ludzie tak chętnie włączają się w tę akcję i dobrze się bawią, a przy tym czują się w centrum uwagi. To taki relaks przed maturą, która jest dla wielu z nich bardzo stresująca – dodaje.

W pierwszej parze wspólnego tańca rudzkich maturzystów stanęli wiceprezydent miasta Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj. Po odtańczeniu poloneza uczniowie zaprezentowali też kilka krótkich, przygotowanych przez siebie, układów tanecznych oraz wspólny taniec "Belgijka". Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Jest bardzo zimno, ale jakoś dajemy radę. Podczas tańca mam nadzieję, że się rozgrzejemy. Mimo tej pogody cieszę się, że mogę tu dzisiaj być - mówiła Magda uczennica z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2

Maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości już 6 maja. W tym roku do przystąpienia do matury zadeklarowało się 609 osób. Z kolei w szkołach ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej w klasach maturalnych uczy się w sumie 670 maturzystów, 351 osób w liceach i 319 osób w technikach.

Rudzcy maturzyści zatańczyli poloneza na rynku!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ism

  Teroz tańcują, a matur i tak nie będzie, bo się belfry pochorują ;-)

 • Hipokryci

  Bardzo milo, ze "morcinek" kultywuje tradycje...Mi zabroniono tanczyc poloneza z partnerem, gdyz byl spoza szkoly, nie z morcinka. Nie dostapilam wiec zaszczytu...

 • Mariola Sgodzaj

  Bardzo mi przykro. W teraźniejszych czasach dostosowuję godziny prób do większości tak, aby każdy miał możliwość uczestniczenia, zarówno uczniowie jak i ich osoby towarzyszące. Czasy się zmieniają, a tradycje pozostają.

 • EGO

  Hipokryci masz rację .

 • Mariola Sgodzaj

  Z ćałym szacunkiem, próby poloneza odbywały się wieczorami , a to dlatego aby uczennice mogły ćwiczyć że swoimi partnerami z poza szkoły. Ps. Na więcej pytań odpowiem osobiście i zapraszam do swojego gabinetu. Mariola Sgodzaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również