Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci podsumowali działania "Motor i prędkość"

  • Dodano: 2020-08-24 08:00, aktualizacja: 2020-08-24 06:29

W czwartek od rana do późnego wieczora policjanci z rudzkiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na kontrolę motocyklistów i kierowców, którzy przekraczali prędkość. Celem działań było między innymi ograniczenie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Ładna pogoda, a co za tym idzie dobre warunki drogowe, to wyśmienita okazja na przejażdżkę motocyklem

Niestety często dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów. Podczas czwartkowej akcji policjanci z drogówki, szczególną uwagę zwracali na zachowanie tych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim stylem jazdy lub stanem technicznym pojazdu naruszali obowiązujące przepisy. Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez miłośników „dwóch kółek” zaliczamy przekraczanie dopuszczalnej prędkości, przysłanianie przez motocyklistów tablic rejestracyjnych oraz brak wymaganych uprawnień do kierowania. Policjanci kontrolowali wczoraj, nawet tych motocyklistów, którzy nie popełniali wykroczeń. W trakcie kontroli dokumentów rozmawiali z miłośnikami dwóch kółek o bezpieczeństwie na drodze. Oprócz jednośladów w trakcie wczorajszych działań, policjanci z Rudy Śląskiej wspomagani przez zabrzańskich mundurowych działających w grupie SPEED, wyłapywali piratów drogowych pędzących po DTŚ-ce i rudzkich ulicach.

W trakcie działań policjanci skontrolowali w sumie 88 pojazdów i ujawnili, aż 74 przekroczenia prędkości

Ta ilość obrazuje, jak kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów, w tym do ograniczeń prędkości. Od dawna wiadomo, że to prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę kierowców jednośladów, w ich przypadku nadmierna prędkość często może kończyć się śmiercią w trakcie wypadku. W tym roku na terenie Rudy Śląskiej miały miejsce dwa wypadki śmiertelne, w obu zginęli motocykliści !

Na filmie poniżej nagranie z policyjnego wideorejestratora, motocyklisty, który jechał DTŚ z prędkością ponad 150 km/h.

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.