Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci rozmawiali z młodzieżą o "Cyberzagrożeniach" i "Nowych Narkotykach"

  • Dodano: 2024-03-26 07:45, aktualizacja: 2024-03-26 07:53

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w czwartek i piątek dowiedzieli się, jakie czekają na nich zagrożenia w Internecie. Wczoraj  młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 23 usłyszała o akcji "Nowe Narkotyki, Nowe Zagrożenia". Młodzi poznali zagrożenia i znają już też swoją odpowiedzialność prawną.

Młodzież zdobywa świadomość cyberzagrożeń i problematyki narkotykowej

Policyjny profilaktyk rozmawiał z młodzieżą ze szkoły SP nr 28 na temat nieprawidłowych zachowań w internecie. Szczególnie w przypadku korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów. Młodzi mieszkańcy słuchali o konsekwencjach prawnych, jakie mogą ich spotkać w przypadku niewłaściwych zachowań. Wiedzą też, że w internecie istnieje bardzo cienka granica pomiędzy żartem a popełnieniem przestępstwa.

Z kolei wczoraj uczniowie z SP nr 23 mieli okazję posłuchać o akcji "Nowe Narkotyki, Nowe Zagrożenia", w których uczestniczył także przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej. W tym zakresie młodzież dowiedziała się o zdrowotnych, społecznych i prawnych skutkach zażywania środków odurzających. Dowiedzieli się, że wytwarzanie, handel, udostępnianie i posiadanie jest karalne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również