Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie znowu nie zawiedli! W środku nocy dostarczyli wodę i żywność uchodźcom

  • Dodano: 2022-03-02 15:00, aktualizacja: 2022-03-11 15:49

Rudzianie znowu nie zawiedli! W środku nocy dostarczyli wody mineralne oraz produkty żywnościowe dla około 500 uchodźców, którzy utknęli w okolicach Tarnowskich Gór. 

Rudzianie pomagają uchodźcom 

W magazynie centralnym przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu zbierane są dary dla Ukraińców. Dzisiaj około godz. 1:38 dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego odebrał telefon od służb wojewody z prośbą o dostarczenie żywności dla kilkuset uchodźców. 

- Godzina 1:38 dziś w nocy. Dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego odbiera telefon od służb wojewody z prośbą o dostarczenie wody mineralnej oraz produktów żywnościowych dla około 500 uchodźców, którzy utknęli w okolicach Tarnowskich Gór. Podobny telefon wykonano do innych miast, ale te nie były w stanie pomóc - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Dzięki zaangażowaniu pracowników MOSiR-u już 50 minut później samochody wypełnione żywnością w asyście policji i straży miejskiej wyjechały w kierunku Tarnowskich Gór.

- Około 3 w nocy transport dotarł do potrzebujących. Panie i Panowie dziękuję. Wiem, że przez cały poprzedni dzień przygotowywaliście dary do transportu na Ukrainę. Byliście zmęczeni, mieliście prawo odmówić. Jestem dumny, że mamy w mieście tak sprawne i zaangażowane służby - napisał Krzysztof Mejer

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również