Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów, po dwóch latach pracy żegna się z klubem

  • Dodano: 2021-06-21 08:00, aktualizacja: 2021-06-20 12:45

Trener Łukasz Bereta żegna się z Ruchem Chorzów. Jak poinformował zarząd klubu, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy. Kto go zastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.


Pochodzący z Rudy Śląskiej szkoleniowiec posiada zarówno licencję trenerską UEFA A, jak i UEFA Elite Youth A. Wcześniej miał pod swoimi skrzydłami takie drużyny jak: Pogoń Nowy Bytom, Szczakowianka Jaworzno czy Gwarek Ornontowice. Trenerem Ruchu Chorzów został 18 czerwca 2019 roku. To był jeden z najtrudniejszych momentów w dziejach klubu, który spadł do III ligi.

- Praca w takim klubie to dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ruch to klub, który ma niezwykle bogatą historię i wspaniałych kibiców, którzy zasługują na znacznie lepszą grę zespołu. Dla nich warto wyprowadzić ten klub na wyższy poziom. Jestem wychowankiem Ruchu i dostałem tutaj szansę. Chciałbym, aby otrzymali ją również zawodnicy stąd, związani z Chorzowem i regionem, czy juniorzy, którzy mają duży potencjał. Musimy obracać się w pewnych realiach finansowych, dlatego będziemy wyszukiwać wyróżniających się piłkarzy w III, IV lidze, dla których Ruch będzie – tak jak dla mnie – spełnieniem marzeń lub szansą na wybicie się – mówił Łukasz Bereta w 2019 roku.

Obejmując posadę szkoleniowca dołożył wszelkich starań, aby klub wyszedł z dołka. Poprowadził drużynę w 63. spotkaniach. Aż 44 z nich zakończyło się zwycięstwem, a 11 remisami. Odnotowano jedynie 8 porażek. Obecnie klub świętuje awans do II ligi. To dobre ukoronowanie dwuletniej pracy trenera.

Dlaczego Bereta po dwóch latach żegna się z drużyną „Niebieskich”?

Jak wskazuje Zarząd Ruchu Chorzów, podczas negocjacji udało się osiągnąć porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu, jednakże kością niezgody okazała się kwestia zapisu o okresie wypowiedzenia.

- Zapis o okresie wypowiedzenia jest stosowany w każdej umowie podpisywanej przez Klub i nie może być odstępstw od tej reguły. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości, będąc zarazem na etapie odbudowy, nie możemy sobie pozwolić na złamanie przyjętych zasad – czytamy w komunikacie zarządu Ruchu Chorzów.

Kto zastąpi Łukasza Beretę? Tego jeszcze nie wiadomo. Zarząd Ruchu Chorzów poinformował, że niebawem rozpoczną się rozmowy z kandydatami na stanowisko trenera.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Santa

    Ciekaw jestem czy Pan Łukasz dalej będzie trenował regionalny klub czy pójdzie gdzieś dalej. Jeśli pierwsza opcja to np. Śląsk Świętochłowice albo inny zaprzyjaźniony klub, który pozwoli spokojnie prowadzić trenerowi zespół ;) W każdym bądź razie życzę mu powodzenia i do zobaczenia być może ;)

  • mM

    Dziwne, awansowali z "III ligi", a dalej będą grali na 3 poziomie

  • Mike P

    Powodzenia w dalszej karierze. Dziękujemy!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.