Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianka chciała kupić laptop za połowę ceny... Straciła na oszustwie aż 3700 złotych!

 • Dodano: 2021-03-09 06:30, aktualizacja: 2021-03-09 06:39

Jeszcze kilka tygodni temu przestępcy oszukiwali seniorów, teraz przerzucili się na osoby młode, zabiegane, korzystające z dobrodziejstwa internetowych zakupów. Co dzień grono oszukanych rudzian rośnie. Przedwczoraj zaślepiona okazyjną ceną laptopa kobieta straciła ponad 3700 złotych, które zostały wyprowadzone z jej konta przez cyberprzestępców.

Grono oszukanych rudzian wciąż rośnie...

Jak było w przypadku seniorów, tak teraz musimy ostrzegać ludzi młodych i prężnych zawodowo, którzy korzystając z portali ogłoszeniowych kupują i sprzedają różne przedmioty. Od początku tego roku nie ma tygodnia, aby jakiś mieszaniec Rudy Śląskiej nie został oszukany na duże sumy przez cyberprzestępców. Raz ofiarą pada sprzedający coś ze swojej domowej kolekcji, a kolejnym razem ktoś kto, chce skorzystać z atrakcyjnej ceny.

Przedwczoraj, do rudzkiej komendy zgłosiła się kobieta, która chcąc kupić dobrego markowego laptopa za nieco ponad połowę ceny została perfidnie oszukana. Uzgadniając ze sprzedającą cenę i wysyłkę przy pomocy bezpiecznej firmy kurierskiej, kliknęła w link, który dał dostęp przestępcom do jej karty płatniczej. Po chwili zorientowała się, że jej karta została zablokowana, ale wcześniej cyberprzestępcy przelali na zagraniczny rachunek ponad 3700 złotych. Oczywiście natychmiast urwał się kontakt ze sprzedającą, a ogłoszenie z laptopem zostało usunięte.

Jedno kliknięcie w link i... wyczyszczone konto!

Kolejny raz Policja apeluje o rozwagę przy zakupach internetowych, korzystajmy z takich portali, które oferują bezpieczeństwo, nie klikajmy w przesyłane poprzez różnego rodzaju czaty czy komunikatory linki. Nigdy nie przekazujmy osobom z którymi kontaktujemy się przez internet danych swoich kart, rachunków czy numerów pin. Wybierajmy odbiory osobiste lub pobraniowe przesyłki kurierskie.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Julek

  dobrze jej taak, mogła w Media kupic na raty by miała sprzet i gwarancje. w przyszłosci bedzie mądrzejsza

 • Leszek

  Sorry, ale tyle się na ten temat mówi, a ludzie nie wiem na jakieś cudowne promocje liczą, czy co, że wcale nie wydaje się im podejrzanie niska cena? Jak to mówią, chytry dwa razy traci, a są tacy, że inaczej do nich nie dotrze dopóki osobiście nie odczują. I nie piszcie mi o jakiejś empatii, bo osoba ktora kupuje laptopa za kilka tyś, dobrze się orientuje po ile takie sprzęty normalnie są.

 • Rudzianka

  "Miłosierdzie gminy" - we współczesnym wydaniu! To właśnie wasze komentarze: radość, że bliźniemu powinęła się noga!

 • Rudzianin

  A Babska uważają się ze Są takie madre!Glupie jak Funt Presowy!!

 • Też rudzianka

  A jaki ty mądry jesteś !!!!!!! Dzisiaj każdy może paść ofiarą tych bandytów.

 • Padre

  Chytry dwa razy traci, zupełnie jej nie szkoda!

 • lolek

  Typowe polskie schadenfreude. Skąd w Polakach wzięła się ta radość z czyjegoś nieszczęścia ? Jedyna rzecz której "Polak" nigdy drugiemu Polakowi nie wybaczy to fakt że temu drugiemu się poszczęściło i żyje mu się lepiej.

 • n4u

  tyle o tym wałkują, a jeleni wciąż nie brakuje ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.