Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka podsumowała wczorajsze działania NURD. Wynik? 104 wykroczenia

 • Dodano: 2022-11-24 14:30

Policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz strażnicy miejscy z naszego miasta brali udział we wczorajszych działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W trakcie policyjnej akcji mundurowi ujawnili 104 wykroczenia, z czego 40 popełnionych przez kierujących i 64 popełnione przez pieszych.

Podobne działania będą kontynuowane w najbliższych dniach

Wczoraj mundurowi z rudzkiej drogówki wspomagani przez policjantów z prewencji i strażników miejskich prowadzili działania NURD ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Działania są następstwem zwiększonej liczby wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci oprócz karania za wykroczenia działali prewencyjnie. Większość kierowców widząc mundurowych zwalniało i stosowało się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci pojawiali się w rejonach wybranych przejść dla pieszych. Stróże prawa szczególną uwagę zwracali na niebezpieczne manewry wyprzedzania i omijania na pasach. W trakcie policyjnych działań mundurowi ujawnili 40 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z których 22 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych, 2 nieustąpienia pierwszeństwa pieszym, a 11 polegało na wyprzedzaniu na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Policjanci przyglądali się też samym pieszym, którzy tego dnia popełnili 64 wykroczenia, a najczęstszym, bo ujawnionym, aż 46 razy, było przechodzenie w miejscu do tego niewyznaczonym.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Haha

  Wielka Orkiestra Budżetowej Pomocy

 • Mieszkaniec

  Ruda Śląska - raj dla policjantów. Tylko karać i karać Jedno przewinienia 1500 zl. Czyli zarobek jednej dniówki ok. 25 tys zl.Prawdziwi bohaterowie

 • Mieszkanka

  Ale jak widzisz tłuszcza zadowolona przyklaskuje i pod każdym takim artykułem drą jape wincej mandatów i czemu takie niskie. Czasem mam wrażenie że połowa mieszkańców tego miasta jest szczęśliwa jak ktoś jest kopany po de.

 • Kpina + ironia / szydera

  No przecież to takie polskie... nic tak człowieka nie cieszy, jak cudze nieszczęście - w tym przypadku mandacik. A potem w grudniowy wieczór będą się ci hipokryci dzielić opłatkiem, składać życzenia, z chrześcijańskim miłosierdziem w oczach. Słowa, słowa, słowa - nic nieznaczące, puste słowa... a po świętach bij - zabij na drodze, bo JA JADĘ - Z DROGI ŚLEDZIE :-)

 • Mieszkanka

  Modlitwa Polaka wiecznie żywa

 • Kpina + ironia / szydera

  Jak znam życie i inwencję twórczą rudzkich gliniarzy, to owo ujawnione 46 razy przechodzenie w miejscu do tego niewyznaczonym, było zwykłym wciskaniem kitu nie znającym art. 13. 2 i 3 PoRD pieszym. Dokładnie tak, jak to robili gliniarze przy skrzyżowaniu 1.Maja/Olszynowa na Halembie, kiedy jeszcze tam nie było przejścia dla pieszych. Wciskali ciemnotę, że trzeba koniecznie przechodzić na pobliskim przejściu z sygnalizacją świetlną. Kto nie zna przepisów - ten płacił, co nie, panowie policjanci? Koniec strajku pouczeniami, komendant wymaga dziennego limitu ujawnionych i ukaranych wykroczeń, bo od niego też wymagają... i nie jest to urban legend, tylko relacja z pierwszej ręki.

 • Haha

  Wielka Orkiestra Budżetowej Pomocy

 • Halymbiok

  Oh, pierwszy raz bardziej skupili się na wykroczeniach pieszych. Szkoda tylko że kwotowo mandaty się tak mocno różnią między pieszymi a kierowcami

 • Rudziok

  Dokładnie jeśli tez popełniają to wykroczenie to powinno być objęte ta sama kwota

 • Dziołchy z Halemby....

  No tak kolejny zamordysta co się oburza że za mało im dowalili. To liczę że może ty się załapiesz na większy mandat jak będziesz sobie szedł po mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również