Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie Muzeum Miejskie pozyskało 75 tys. zł na projekt "Rudzka mAPPka"

  • Dodano: 2020-05-19 12:15

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród 1182 beneficjentów programu znalazło się Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, które pozyskało 75 tys. zł na projekt "Rudzka mAPPka".

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór wniosków do programu "Kultura w sieci", który cieszył się rekordowym zainteresowaniem. W sumie złożono 5948 wniosków na łączną kwotę 471 milionów złotych. Wyłoniono 1182 zwycięskie projekty, a do beneficjentów trafi 60 milionów złotych. Wśród nich znalazło się Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

- Miło nam poinformować, że Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci!" w wysokości 75 000 złotych na projekt pn."Rudzka mAPPka". Wśród 5948 aplikujących z całej Polski rudzkie muzeum znalazło się w gronie 1182 szczęśliwców, którym przyznano dofinansowanie - czytamy na stronie rudzkiego muzeum.

Założeniem projektu jest stworzenie aplikacji webowej z interaktywną mapą miasta, działającej na urządzeniach mobilnych oraz stronach internetowych. Dzięki udostępnieniu muzealnych zbiorów i archiwaliów umożliwi ona porównanie istniejącej przestrzeni miejskiej z tą, która była przed laty.

- Program "Kultura w sieci!" jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii. Ideą projektu "Rudzka mAPPka" jest stworzenie aplikacji webowej z interaktywną mapą miasta działającej na urządzeniach mobilnych oraz stronach www. Dzięki udostępnieniu muzealnych zbiorów i archiwaliów umożliwi ona porównanie istniejącej przestrzeni miejskiej, z tą która była przed laty. Użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji jak z mobilnego źródła wiedzy (teksty i opisy stworzą historycy i etnografowie z rudzkiego muzeum) planera spacerów oraz platformy do dzielenia się własnymi materiałami - czytamy na stronie rudzkiego muzeum.

Aplikacja ma zawierać trasy po wszystkich dzielnicach miasta. Będzie można zaplanować sobie spacer i korzystać z niej jak z mobilnego źródła wiedzy. Co więcej, projekt zakłada również, że aplikacja będzie platformą, na której użytkownicy będą mogli dzielić się własnymi materiałami. Każdy będzie mógł dodać fotografie czy pisemne wspomnienia. Teksty i opisy do "Rudzkiej mAPPki" opracują historycy i etnografowie z miejskiego muzeum.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • zrg

    Super sprawa :-)

  • the truth

    Zgadzam sie w 10000% z Tobą zrg ale pewnie malkotenci sie znajdą też

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.