Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyły prace na budowie czwartego odcinka trasy N-S w Rudzi Śląskiej

 • Dodano: 2021-09-22 11:30

Trasa NS w Rudzie Śląskiej: Prace na budowie czwartego etapu trasy N-S w Rudzie Śląskiej rozpoczęte! Firma Drogopol przystąpiła do budowy magistrali wodociągowej.

Budowa ostatniego odcinka NSki rozpoczęta!

Realizowana właśnie inwestycja to już ostatni odcinek trasy N-S, łączącej Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4. Będzie przebiegał od ul. Kokota do ul. Bielszowickiej. Umowę na realizację tego przedsięwzięcia podpisano na początku lipca tego roku. Zgodnie z planem finał prac powinien nastąpić do maja 2023 r. Koszt wszystkich prac ma wynieść 95 mln zł, z czego zdecydowana większość sfinansowana zostanie ze środków unijnych.

- Ruszyliśmy z pracami na budowie IV-go etapu trasy NS w RUDA Śląska. Prace zaczęliśmy od budowy 1,4 km magistrali wodociągowej o średnicy 1370mm. O dalszych postępach prac będziemy Was informować na bieżąco – poinformowała firma Drogpol za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Trasa N-S: Do użytku oddano już trzy odcinki 

Przypomnijmy, że do tej pory w Rudzie Śląskiej zbudowano już trzy odcinki trasy N-S. ich łączna długość wynosi ok. 3,4 km. Pierwszy z nich, prowadzący od ul. 1 Maja, czyli drogi nr 925, do Drogowej Trasy Średnicowej, oddano do użytku początku 2013 roku, a koszt jego budowy wyniósł ponad 48 mln zł. Drugi wiedzie od ul. 1 Maja do ul. Bukowej i służy kierowcom od sierpnia 2016 roku. Z kolei trzeci etap trasy N-S, od ul. Bukowej do ul. Kokota ukończono jesienią 2018 roku, a inwestycja kosztowała blisko 54 mln zł. Teraz przyszła pora na ostatni odcinek.

Ruszyły prace na budowie czwartego odcinka trasy N-S w Rudzi Śląskiej

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • ihy

  Kiedy N-S będzie prawdziwą North - S? Jak postępy z opracowaniem, kontaktami z Bytomiem? Jakieś daty? 2025 przejedziemy od DK 88 do A4? 2027?

 • boluś

  Trza zasadzić kopa Wielkorzondcom RUDY i skończy sie tyn CYRK z tworzyniem frontu robót dlo Drogopolu i Zaprzyjażnionych !

 • egon

  A Boluś jak zawsze na swoim poziomie intelektualnym.

 • giekar

  Może to jest i IV etap, ale podzielony na dwa podetapy. Taka informacja jest tylko dezinformacją. Później wszyscy są niezadowoleni.

 • Ziga z Wirku

  Szkoda,mase zwierzaków ma tam swój dom.

 • olo

  I to wszystko dla przejeżdżających prze Rudę tranzytem. Dla mieszkańców tylko niszczenie terenów zielonych.

 • papa

  Gdzie te tereny zielone ? Same hałdy i nieużytki.

 • kwiatowe

  Obwodnica Wirku nie jest dla mieszkancow? Ciekawa teoria... Mieszkancy wzdluz 1-go Maja moga sie z nia nie zgodzic.

 • edi

  A Patryk na info grzmi że same straty z tej uni momy kto tu [...]o a pinoko z tego nosa to kładki zrobi nad średnicowką.Sasin bydzie nadzorowoł howac wszystko z ogrudków

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.