Wiadomości z Rudy Śląskiej

Salmonella w waflach! GIS wydał ostrzeżenie

  • Dodano: 2019-03-20 11:00

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem wafli suchych. Jak ustalono, do ich produkcji wykorzystano mleko w proszku zanieczyszczone Salmonella Anatum. Produkty te zostały wycofane ze sprzedaży. Nie wolno ich jeść.


Popularne wafle, wafelki tortowe oraz uwielbiane przez dzieci chrupaki zostały zanieczyszczone. Ich spożycie jest ryzykowne, ponieważ może spowodować zakażenie pałeczką Salmonella. Produkty wycofane przez GIS zostały wyprodukowane przez Zakład Handlowo-Usługowy „Tadex” Tadeusz Koniak z Jawora.

 

Szczegóły dotyczące produktów: 

  • Nazwy produktów: 
  • Wafle suche Mega PAAKA, 400 g
  • Wafle suche Tortowe, 140 g
  • Chrupaki, Wafle suche, 70 g
  • Wafle suche, 170 g
  • Nr partii/data minimalnej trwałości: od 07.09.2019 do 22.09.2019


Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej GIS:

- W związku z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie mleka w proszku zanieczyszczonego Salmonella Anatum organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadziły kontrolę u odbiorcy kwestionowanej partii mleka w proszku – Zakładzie Handlowo-Usługowym „Tadex” Tadeusz Koniak. Ustalono, że kwestionowana partia mleka w proszku została wykorzystana do produkcji wafli suchych. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec.


O zanieczyszczeniu mleka w proszku wspomnianego w powyższym oświadczeniu mleka w proszku GIS informował 28 lutego tego roku. Producentem wadliwego produktu była Spółdzielnia Mleczarska z Września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również