RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samorządowcy oraz parlamentarzyści ogłosili swoje poparcie dla Krzysztofa Mejera

 • Dodano: 2022-08-01 13:15

Śląscy samorządowcy oraz parlamentarzyści ogłosili swoje poparcie dla Krzysztofa Mejera. Dzisiaj na nowobytomskim rynku odbyła się specjalna konferencja prasowa. 

- Drodzy Rudzianie, obiecuję Wam, że nigdy nie będę Was dzielił ani przyznawał nikomu szczególnych praw tak, jak robią to moi konkurenci. Na dowód tego stanęli dziś ze mną moi przyjaciele, znajomi z różnych środowisk samorządowych, społecznych i politycznych. Reprezentują różne poglądy i pochodzenie. Mogę Wam śmiało powiedzieć, że w sercu mają to samo, co ja. To dobry kierunek dla przyszłości Rudy Śląskiej. Postanowili wyrazić to w swoim imieniu, jak i organizacji, jakie reprezentują. Za to poparcie i wsparcie prawdziwego niezależnego kandydata, niechowającego przekonań na potrzeby kampanii, serdecznie Wam dziękuję. Tym bardziej że reprezentujecie różne poglądy polityczne, ale wiecie, że samorząd to nie polityka, tylko mieszkańcy i potraficie w takiej chwili stanąć obok siebie - mówił Krzysztof Mejer. 

Swojego poparcia Krzysztofowi Mejerowi udzielili m.in.: 

 • Marcin Krupa - prezydent Katowic, 
 • Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca, 
 • Piotr Kuczera - prezydent Rybnika, 
 • Łukasz Komoniewski - prezydent Będzina,
 • senator Zygmunt Frankiewicz, 
 • przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak.

- Dziękuję również za poparcie struktur regionalnych Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski - Śląskie oraz przedstawicielom partii politycznych Michałowi Gramatyce i Grzegorzowie Maciantowiczowi z Polska 2050, Maciejowi Kopiecowi i Maciejowi Koniecznemu z Lewicy. Oczywiście nie mogło też przy mnie zabraknąć prawdziwej i niezawodnej rudzkiej społeczniczki Aleksandry Poloczek - mówił Krzysztof Mejer. 

Krzysztof Mejer uzyskał poparcie samorządowców i parlamentarzystów

Podczas zwołanej konferencji prasowej Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca poinformował, że Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski jednogłośnie podjął decyzję o tym, żeby poprzeć Krzysztofa Mejera jako kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. 

- Jako Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski jednogłośnie podjęliśmy decyzję o tym, żeby poprzeć Krzysztofa Mejera jako kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej - podkreślił Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca, szef struktur regionalnych wspomnianego ruchu. - Z panem Krzysztofem Mejerem współpracujemy od kilku lat. W tych trudnych czasach, gdy samorządność jest spychana na dalszy plan, pan Krzysztof Mejer zawsze stawał w obronie mieszkańców Rudy Śląskiej i równego traktowania samorządów, zasad samorządności i tego, że samorząd jest jedną z najważniejszych rzeczy, które udało nam się osiągnąć po 89 roku. Dlatego tak ważne jest dla nas, byśmy wspólnie dalej mogli walczyć, by fundusze były dzielone zgodnie z zasadami, a nie według „widzimisię” kogokolwiek - kontynuował. - Dziękuję Krzysztofowi Mejerowi, że zawsze nas wspierał, a mieszkańcy Rudy Śląskiej, niezależnie kto gdzie się urodził, wiedzą bardzo dobrze, że nie miejsce urodzenia, ale to, że się ich wspiera jest najważniejsze - zakończył.

Poparcia Krzysztofowi Mejerowi udzielili także parlamentarzyści m.in. poseł Polski 2050 Michał Gramatyka oraz poseł Maciej Kopiec z Nowej Lewicy.

- Polska 2050 to jest ugrupowanie, które patrzy w horyzoncie pokolenia, a nie kadencji. To jest ugrupowanie zielonych demokratów, zakochanych w ekologii i nowych technologiach. Tym łatwiejsza była nasza decyzja. Wraz z lokalnym liderem Grzegorzem Maciantowiczem, wraz z zarządem naszej organizacji zdecydowaliśmy się poprzeć najlepszego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej, Krzysztofa Mejera - powiedział poseł Polski 2050 Michał Gramatyka.

- Pan Krzysztof Mejer jest osobą, która doskonale zna miasto Ruda Śląska, zna problemy tego miasta, ponieważ pełnił bardzo zaszczytną rolę wiceprezydenta tego miasta. Jako Nowa Lewica, jako klub poselski złożony z partii Razem oraz Nowej Lewicy popieramy kandydaturę pana Krzysztofa Mejera, ponieważ tylko on gwarantuje tutaj, że małe ojczyzny reprezentowane będą dobrze i że problemy tego miasta będą rozwiązywane na miejscu, bez polityki krajowej, bez tego, co dziś próbuje narzucić nam rząd Prawa i Sprawiedliwości - uzasadniał poseł Maciej Kopiec z Nowej Lewicy.

Były prezydent Gliwic, a aktualnie senator Zygmunt Frankiewicz wspomniał, że śp. Grażyna Dziedzic od dawna widziała w Mejerze swojego następcę. 

- Blisko współpracowałem z panią prezydent i parokrotnie mówiła mi o tym, że widzi Krzysztofa Mejera jako swojego następcę. To było powiedziane przed jej chorobą i w trakcie choroby. Jednoznacznie i bardzo mocno. Pani Prezydent znała swoich współpracowników, znała Rudę Śląską, była bardzo odpowiedzialną, mądrą osobą i myślę, że trzeba się trzymać jej wskazania. Dlatego apeluję do mieszkańców Rudy Śląskiej, żeby zgodnie z wolą zmarłej, bardzo dobrej pani prezydent, głosowali na jej pierwszego zastępcę Krzysztofa Mejera - powiedział senator Zygmunt Frankiewicz, były wieloletni prezydent Gliwic. 

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj »

 • Maria

  Tylko Pan Krzysztof !!! Człowiek godny zaufania. Lepszego kandydata nie ma.

 • Mieszkaniec

  Ci Panowie to niech się interesują sprawami swoich miast a nie innych. Ich nie obchodzi dobro mieszkańców Rudy Śląskiej tylko stołek dla kolegi. Co oni mogą wiedzieć o Rudzie Śląksiej skoro tu nie żyją, nie płacą rachunków, nie stoją w korkach, nie chodzą chodnikami przy zgaszonych latarniach a najlepiej to niech nie wtykają mosa w nie swoje sprawy. A Pan Mejer nie ma za grosz honoru. Tylu mieszkańców jest mu przeciwnych a on ze stołka nie zrezygnuje, nie ma popracia wśród swoich to szuka popracia na zewnątrz bo myśli, że rudzianie są na tyle głupi, że zachłysną się opinią jakiegoś prezydenta innego miasta. Jestem przekonany, że większość mieszkańców Rudy Śląskiej nigdy tych ludzi na oczy nie widziała i pewnie gdyby nie ten artykuł to nawet nie potrafiłaby powiedziać kto jest prezydentem Katowic, Sosnowca czy Będzina więc mam nadzieję, że nikt z mieszkańców tego poparcia nie bedzie brał na poważnie. Pragnę również zauważyć że p. Mejer w lutym tego roku wstąpił do tego ruchu samorządowego "Tak dla Polski" bo wiedział, że za "chwilę" będzie kandydował w wyborach i będzie potrzebował poprcia a tym samym po co udawał przed mieszkańcami, że jeszcze nie wie czy będzie startował w wyborach skoro decyzję o kandydowaniu podjął jeszcze za życia p. Dziedzic o czym świadczy wstąpienie właśnie do tego ruchu.Poza tym ta strona strasznie promuje p. Mejera bo co trzeci artykuł na tej stronie dotyczący wyborów jest właśnie o p. Mejerze.

 • mieszkaniec

  witam Błagam tylko nie pan Mejer wszyscy tylko nie ten Pan, kiedyś próbowałem aby powstały niedaleko szkoły pasy, odpowiedź nie da się nie ma pieniędzy ogólnie z tym panem nic nie idzie załatwić chyba że podwyżki dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Wiec bardzo proszę głosujcie na kogoś innego Dziękuje

 • Tvn997

  Krzysiu dlaczego nie startujesz w wyborach w rodzinnych Kartuzach ? Czy człowiek z Kaszub, może potraktować Rudę Śląską poważnie ?

 • erich

  wszyscy zesrani o swoje stanowiska w przypadku porażki...

 • Zefel

  takiego parcia na koryto moje oczy jeszcze nie widziały. Show niczym z za wielkiej wody. Oby był taki aktywny i gospodarczy jeśli mu się uda wygrać!Na szczęście decydują mieszkańcy a nie wymienieni politycy.

 • mieszkaniec

  Jakie poparcie! To klika kolegów! Już chcą stołki blokować!

 • mietlorz

  Dobrze że się szef sztabu trzymał kartonika, jakby go nie miał to by mu ręce latały tak że na fotkach wyglądałby jak bogini Kali.

 • kristek

  Ino nie ta POwsko mafia bo nie bydzie nas stać na czynsz woda i wywoz śmieci Mejer to dramat odkąd on rządził były już 23 podwyżki opłat

 • Bombon

  Jakżeby inaczej, klika Mejera się popiera, bo im z koryta kto inny wyżera.

 • aktilop

  Fajnie jak jest poparcie pociotków. Rączka rączkę myje ale myślę że trzeba jeszcze poparcia Rudzian a oni już tacy chętni nie będą. Pan Meyer się w Rudzie wypalił. Do domu spadochroniarzu ……..

 • Rudzianin

  Miasto na skraju bankructwa, a oni popieraja człowieka który ponad 10 lat był vice prezydentem tego miasta.

 • Zbyszek

  wypior tyn swój klajt to na biglu w zima znoloz

 • Nudziarz

  To właściwie na kogo kandyduje ten pan Mejer bo już się pogubiłem. Chyba na ambasadora Rudy Śląskiej w terenie bo mieszkańcy i ich potrzeby oraz preferencje go generalnie nie interesują. Robi się farsa, bo za chwilę pewien Wesoły, niby poseł niby kandydat, zgromadzi popierających go samorządowców i polityków ale tych z jego strony. Oby dwaj są siebie warci. Ale ani jeden ani drugi nie nadaje się na prezydenta. Jeden powinien poczekać na wybory w Sosnowcu, a drugi w Pcimiu.

 • Hgh

  Meyer.raus

 • Polak

  Ja tylko przypomnę, że Mejer razem ze śp. Grażyną D. wspierali marsz kobiet. Czyli aborcja dla wszystkich. Tyle w temacie.

 • vice

  Z tego co piszesz to ta aborcja miała być też dla mnie z tym że ja nie jestem kobietą, po podpisie wnioskuję że Ty chyba też nie jesteś kobietą a zabierasz głos w sprawach kobiet.

 • Fafik

  Komuchy w komplecie.

 • Mercer

  Lewactwo wszelkiej maści łączcie się. I się połączyli. TVN teraz kwili.

 • Kinderbet

  Niech Gramatyka rozliczy się z kasy w Tauronie. Za co dostał tyle pieniędzy?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.