Wiadomości z Rudy Śląskiej

Seniorzy z Rudy Śląskiej debatowali o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2023-11-15 07:45, aktualizacja: 2023-11-15 07:49

We wtorek w świetlicy Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza odbyła się debata społeczna zorganizowana dla rudzkich seniorów. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych w zakresie oszustw pod różnego rodzaju legendami.

„Ogólnopolski Dzień Seniora” w Nereuszu

We wtorek w „Ogólnopolski Dzień Seniora” odbyła się debata, poświęcona tematyce bezpieczeństwa osób starszych. W wydarzeniu udział wzięli seniorzy z rudzkiej Halemby, funkcjonariusz  Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej sierż. szt. Mateusz Pandzioch wraz Komendantem Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej podinsp. Sławomirem Sobczyk i dzielnicowym asp. szt. Rafałem Wróbel.

Zgromadzeni na wydarzeniu seniorzy mogli podyskutować szczególnie o oszustwach na ich szkodę. Mowa tutaj o różnego rodzaju legendach m.in. na policjanta, wnuczka czy pracownika administracji. Ważnym elementem spotkania była możliwość posłuchania o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji „Moja Komenda”. Na sam koniec policjanci zachęcali do noszenia odblasków co w znaczny sposób może poprawić jakość bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Rudzcy policjanci apelowali także, aby mieszkańcy pomiędzy sobą przekazywali informacje dotyczące popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych. Rozmowa z sąsiadami może znacznie podnieść jakość bezpieczeństwa naszych seniorów.

Seniorzy z Rudy Śląskiej debatowali o bezpieczeństwie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również