Wiadomości z Rudy Śląskiej

Seria kradzieży katalizatorów w Bykowinie. Okradziono już dziewięć toyot!

 • Dodano: 2023-04-03 12:00

W ciągu minionego tygodnia w Rudzie Śląskiej w okolicach Bykowiny doszło do dziewięciu przypadków kradzieży katalizatorów. Sześć z nich miało miejsce tylko w miniony weekend.

Ruda Śląska. Toyoty padają ofiarami złodziei katalizatorów

W Bykowinie miała miejsce seria kradzieży katalizatorów. W miniony weekend doszło łącznie do sześciu przypadków wycięcia katalizatorów z samochodów marki Toyota. Jedno zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, a do pięciu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

– W ciągu weekendu, czyli w noc z soboty na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek, skradziono w sumie sześć katalizatorów. Pięć dzisiejszej nocy i jeden wczorajszej nocy – potwierdził asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Pięć z sześciu katalizatorów skradziono z toyot auris zaparkowanych przy ul. Szpaków, Sławika, Poloczka, Wilka i Bocianów, a jedną z toyoty prius przy ul. Sławika. Od początku zeszłego tygodnia w Rudzie Śląskiej doszło już łącznie do dziewięciu kradzieży katalizatorów z toyot.

Jak poinformował oficer prasowy, na ten moment policjanci nie mają żadnych osób podejrzanych. Nadal prowadzą czynności w sprawie ujawnionych dzisiaj kradzieży. Będą m.in. ustalać czy w okolicy miejsc kradzieży jest monitoring.

Policjanci apelują do świadków

Aby ustalić sprawcę lub sprawców kradzieży policjanci będą potrzebować każdej informacji, dlatego apelują do wszystkich osób, które widziały coś niepokojącego w rejonie, w którym doszło do zdarzeń - np. kogoś leżącego pod samochodem lub kręcącego się w okolicy zaparkowanych pojazdów, o powiadomienie policjantów. Przydatne mogą okazać się również nagrania z kamerek samochodowych z innych zaparkowanych w tej okolicy pojazdów, które mogły uwiecznić moment kradzieży lub sprawców.

Komentarze (21)    dodaj »

 • Achim

  na szczescie mi to nie grozi gdyz jezdze 100% elektrykiem

 • autocentrum

  Ołów w akumulatorach jest uważaj

 • ekoterroryści

  Na akumulatory też znajdzie się chętny a są o wiele droższe. Chyba melexem.

 • mount

  Nikt tego głośno w mediach nie powie, ale kilkanaście tysięcy miejsc pracy w policji jest nieobsadzonych stąd te braki regularnych patroli. Jeszcze 5-10 lat temu w Rudzie wracałem z nocki z roboty to grupki po 2-3 policjantów z prewencji można było spotkać praktycznie w każdej dzielnicy. Obecnie takich patroli w ogóle nie widuję. Jest to niestety problem ogólnopolski.

 • DaroRa

  Nawet jesli bedzie ich 10x wiecej to i tak nic nie da a powodem jest LENISTWO

 • Mateon

  Teraz policja bez monitoringu i nagrania żadnej sprawy nie rozwiąże, to jak to było kiedyś? No tak trzeba było ruszyć z cztery litery i zaplanować działania, zaczaić się. Dziś tylko naciąganie na mandaty ewentualnie przejażdżki radiowozem byle by siedzieć. Dla mnie to kompromitacja policji dzień w dzień w tym samym rejonie złodzieje nie grzeszą inteligencją ale przy takiej tępej policji to wszystko im ujdzie. Policja jak zwykle bezradna.

 • Kiki

  A na Bielszowicach kolejne auto bez kół. Tu też polucjaty służące partii se nie radzą.

 • Padre

  W pierwszej kolejności trzeba się zająć skupami złomu. Wprowadzić zakaz skupu katalizatorów tak jak studzienek i szyn kolejowych. Nie będą mieli gdzie sprzedać to nie będą kraść. Skoro nasza bystra policja nie umie złapać złodzieji, oberwie się paserom.

 • Tomcio

  Może Policja wreszcie zainteresuje się skąd mają katalizatory wszyscy sprzedający w skupie na co niedzielnej giełdzie w Gliwicach.

 • jo...

  Moim zdaniem powinni zaraz takiemu łapy uwalic aby następnego auta nie uskodził.a szefowi złomowiska lub szefowi warsztatu samochodowego odebrac prawo prowadzenia danych zakładów i ukarać porządnie.

 • Katalizator.

  Może by tak uregulowano prawnie obrót używanymi katalizatorami.Skupy musiałyby ewidencjonować ich zakup i dane sprzedających.Skończyłyby się kolejki na giełdach do skupów, a w sieci też byłoby to lepiej nadzorowane.

 • novarra

  Będzie skup będą kradzieże . Aby sprzedać trzeba by było przedstawić dokument wyzłomowania samochodu albo kupna nowego katalizatora .

 • Jorg

  Łapy uciąć przy samych łokciach. Momentalnie oduczyliby się kraść

 • Rudziok

  Zamiast zatrzymuwać i osadzać w areszcie, po prostu uciąć ręce. Niech sobie [...]sko nogą podciera.

 • Miły

  Policja nie ma podejrzanych to w niedziele niech jada na gielde samochodowa gdzie jest skup katalizatorow . Tam jest taka kolejka do skupu jak w komunie za miesem i znajada sprawcow i katalizatory ale poco jak mozna sprawe umozyc i po robocie.

 • novarra

  Tą kolejkę pierwszy raz widziałem z jakieś 3 lat temu. Od tego czasu tam nie byłem ale wynika z tego że w tym temacie nikt nic nie zrobił.

 • Rudolf

  Nie znam tego problemu gdyż swój samochód trzymam w monitorowanym garażu.

 • Piter NORMALNY

  Może będziesz miał szczęście i ci ukradną pod marketem, na to potrzeba około 20-30s. Wtedy poznasz ten problem głąbie gimnazjalny

 • leon

  Rudolf, przecież Tico nie mają katalizatorów...

 • Ziga z Wirku

  Bardzo się cieszymy że dobrze Ci się powodzi, uważaj lepiej nie opuszczaj garażu.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również