Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skandal na sesji RM! Radny Pakuza otrzymywał sms-y z pogróżkami od Grażyny Dziedzic?

 • Dodano: 2019-12-19 20:00

Dzisiejsza budżetowa sesja Rady Miasta została przerwana na wniosek radnego Mariusza Pakuzy, który poinformował, że otrzymał od prezydent Grażyny Dziedzic sms-y z pogróżkami.

Sesja została przerwana w zasadzie tuż przed głosowaniem uchwał budżetowych, już po wielu godzinach obradowania. Wcześniej została zarządzona przerwa, aby wypracować pomiędzy radnymi i władzami Rudy Śląskiej konsensus. Zdawało się, że doszło do porozumienia, jednak tuż przed zarządzeniem głosowania o głos poprosił radny Mariusz Pakuza z klubu Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił z wnioskiem formalnym o przerwanie sesji. Przyczyna? Miał otrzymać sms-y z pogróżkami od prezydent miasta Grażyny Dziedzic.

Otrzymałem w dniu dzisiejszym sms-y od pani prezydent - mówił radny Mariusz Pakuza - w których są pogróżki wobec radnych, ujawnianie dokumentów. Między innymi został ujawniony dokument z postępowania przygotowawczego przez policję.

Pełne wystąpienie radnego Pakuzy jest na dole artykułu

Następnie radny przytoczył kilka artykułów z Kodeksu Karnego, na podstawie których - po konsultacji z prawnikiem - uznał, że sprawa wymaga nagłośnienia, a wysłane wiadomości spełniają kryteria przestępstwa.

 • Art. 191 KK, §1: Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 • Art. 115 KK, §12: Groźbą  bezprawną jest zarówno groźba, októrej mowa w art.190,  jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej;
 • Art. 241 KK, §1: Kto  bez  zezwolenia  rozpowszechnia  publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego,  zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Te zarzuty i to, co pani prezydent zrobiła, szczególnie z ujawnieniem postępowania przygotowawczego, są niedopuszczalne w mojej ocenie (...). Jutro będę się spotykał z prawnikiem i będziemy postanawiać co dalej w tej sprawie. W związku z tym, że te zarzuty są dosyć poważne, składam wniosek formalny o przerwanie sesji i wyznaczenie nowego terminu po to, aby prawnicy mogli się zapoznać z dokumentacją - zakończył radny Mariusz Pakuza. 

Grażyny Dziedzic nie było dzisiaj na sesji, a zgodnie z wnioskiem formalnym obrady zostały przerwane, a wznowione zostaną w piątek 27 grudnia.

Będziemy śledzili dalszy bieg wydarzeń - więcej na ten temat wkrótce na RudaSlaska.com.pl.

Zobacz także

Komentarze (82)    dodaj komentarz »

 • boluś

  POWTÓRZA ' JAJA CZY WYDMUSZKI? FTO CO MO WYJDZIE PRZI GŁOSOWANIU!

 • Kminek

  Ciekawa będzie jutrzejsza sesja. A na stronie um nic a nic nie pisali.

 • marco

  Niech wyjaśnią stosowne organy ile w tym prawdy. Ja żadnemu przedstawicielowi pis nie wierzę.

 • polo

  Głupot chyba by nie mówił bo i tak to wyjdzie. Ja żadnemu przedstawicielowi po już nie wierzę.

 • ISM.

  Ludzie Święta idą!!

 • rw

  wiedziałem że coś z tą kobietą jest nie tak!! zgadnijcie jaką partię ta pani wyznaje :) i kolejne nieciekawe rzeczy z ich strony, ludzie otwierajcie oczy jak najszybciej

 • Guliktaucher

  A partię się wyznaje? Ja myślałem, że do partii się należy, a nie ją wyznaję, za to wyznaję się np. wiarę lub ideologię.

 • kj

  Z tego wystąpienia nic nie wynika ,proponuję zrobić z rzutkę na bilet do Warszawy na Nowogrodzką by mógł się poskarżyć

 • Rudzianka

  Szkoda, że Pan radny nie poinformował wsześniej przed rozpoczęciem sesji o otrzymanych sms-ach z pogrószkami. Tyle godzin zmarnowane i my obywatele za to płacimy. Żenada !!!

 • Zybald

  Ten Pakuza to pewnie pisowiec . Zasmakowała mu kariera jaką zrobił Kałuża , Wesoły i im podobni , to się też popisuje .

 • zygfryd

  Typowa gadka platfusa którego oderwali od koryta i teraz się wszystko nie podoba.

 • cypisek

  Zawsze też możesz startować jako bezpartyjny tylko reklamy z platfusem sobie nie rób jak ta pani.

 • Pod wrażeniem

  I wyszedł na mównicę, niby w emocjach, nic nie pokazał, nic nie zacytował, powołał się na konsultacje z jakimś prawnikiem, miał złożyć oświadczenie ale raczej nie złoży ;) ale osiągnął cel . Przerwał sesję budżetową, a czas to pieniądz, na niekorzyść miasta i oto wszyscy dyskutują o czymś wirtualnym ujawniając swój poziom kultury. Jakże łatwo ludźmi manipulować .....

 • Pod wrażeniem

  I wyszedł na mównicę, niby w emocjach, nic nie pokazał, nic nie zacytował, powołał się na konsultacje z jakimś prawnikiem, miał złożyć oświadczenie ale raczej nie złoży ;) ale osiągnął cel . Przerwał sesję budżetową, a czas to pieniądz, na niekorzyść miasta i oto wszyscy dyskutują o czymś wirtualnym ujawniając swój poziom kultury. Jakże łatwo ludźmi manipulować .....

 • henry

  pogróżki dostoł kobieta go bije

 • bobo

  Należy wysłuchać dwie strony,a póżniej wysuwać wnioski.

 • świadek koronny

  Fakty są takie : zginęło w UM 2 mln złotych tak . zamordowano lub zmuszono do odebrania życia skarbniczki tak są zdjęcia Dzidzic z psychofans tak Foka miał startować na radnego tak

 • ha, ha!

  Myślisz, że Grażynka jest taka święta na jaką wygląda?

 • boluś

  Donosy, szantaże, wymuszenia" w tyn sposób KOSZmarny /koszerny/ Vicek i Bacia Kłamczucha terozki Szantażystka dzałają dla "dobra" mieszkańców? PONOWNIE CHCĄC ICH OKRAŚĆ ! NIEZŁO MAFIA RZĄDZI TYM MIASTEM.

 • Patriota

  Tam gdzie się pisowcu wtrącają - wiadomo .że robią to w złej wierze

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.