Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Śląska Rzecz" znaleziona

  • Dodano: 2009-04-30 09:22

Do czwartej edycji konkursu "Śląska Rzecz" organizowanego przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zgłoszono 59 produktów 42 firm. Jego celem jest promocja firm z województwa śląskiego w Polsce i poza granicami kraju.  

Jury konkursu, w skład którego ponownie weszły autorytety z dziedziny wzornictwa oraz przedsiębiorczości z regionu, kraju i zagranicy nie miało łatwego zadania. Głównie dlatego, bo do konkursu po raz kolejny zgłosiło się więcej firm, a poziom zaprezentowanych realizacji był wysoki. — Tym razem zabrakło wielkiej gwiazdy, za to poziom zgłoszonych produktów był dużo wyższy niż w latach poprzednich — mówi Lubomira Trojan z cieszyńskiego Zamku. 

Statuetki "Śląskiej Rzeczy" oraz nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: "produkt" oraz "grafika użytkowa" (w tym komunikacja wizualna i multimedia). — Na razie nie możemy zdradzić, kto wygrał. Laureatów poznamy na uroczystej gali 5 czerwca br. w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Laureaci i ich produkty zostaną następnie zaprezentowane podczas wystawy, która potrwa do 2 sierpnia  — dodaje Lubomira Trojan. 

Zgodnie z regulaminem, do konkursu mogły być zgłaszane realizacje, które zostały wdrożone do produkcji w 2008 roku oraz odznaczają się innowacyjnością i ciekawym designem. Firmy zgłosiły bardzo ciekawe projekty graficzne i architektoniczne, nadesłały też ceramikę, meble miejskie, sprzęt elektroniczny i sportowy, a nawet jeden... produkt spożywczy. 

Celem konkursu jest promocja wyjątkowych pod względem wzornictwa produktów powstałych na Śląsku. Trzy dotychczasowe edycje konkursu pokazały, iż jakość śląskich produktów nie odstępuje od standardów międzynarodowych. — Również konkurs zyskał znakomitą markę, a firm zgłosiło się jeszcze więcej niż w poprzedniej edycji. Cieszy też, że grono firm lokalnych ze Śląska Cieszyńskiego jeszcze bardziej się rozrosło — tłumaczy Lubomira Trojan.Źródło:www.ris.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również