Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sondaż: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

 • Dodano: 2020-06-19 11:15

O najwyższy urząd w państwie w nadchodzących wyborach ubiegać się będzie 11 osób. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Wybory prezydenckie odbędą się już 28 czerwca. Drugą turę zaplanowano na 12 lipca. W większości sondaży wygrywa Andrzej Duda, jednak z najnowszego sondażu Kantar wynika, że urzędujący prezydent wygrałby pierwszą turę wyborów, ale przegrałby w drugiej z Rafałem Trzaskowskim. 

 • W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby 38 proc. poparcia.
 • Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 27 proc.
 • Kandydat Koalicji Obywatelskiej ma prawie 20 pkt. proc. przewagi nad kolejnym w sondażu Szymonem Hołownią, na którego chce głosować 8 proc. respondentów.
 • Na dalszych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak z Konfederacji (6 proc.), prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (6 proc.) oraz kandydat Lewicy Robert Biedroń (4 proc.).
 • Portal 300polityka, który opublikował wyniki sondażu, podał również zerowy wynik Marka Jakubiaka i Stanisława Żółtka, również 0 proc. poparcia uzyskali „inni kandydaci”. W wyborach, oprócz wymienionych, biorą udział także Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno i Waldemar Witkowski.

Chcemy sprawdzić czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Oddaj głos na swojego kandydata

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.   
 
W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 25 czerwca 9:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki. 


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (190)    dodaj komentarz »

 • belfer

  Ale tak żenujących błędów ortograficznych jakie ty tu ostatnio popełniałeś nawet nie popełnią obecni absolwenci szkół, podstawowych.

 • Andrzej Rosa

  Imię i nazwisko mogę poznać?

 • Uczeń

  Ok. program nauczania jest przeładowany, nie miałeś mini matury w ósmej klasie, innych j.obcych oprócz rosyjskiego i informatyki. Nie mam już siły z tobą więcej polemizować.

 • gerard

  Ok, to od razu przy urnie podpisz petycje, że przyjmujesz pod swój dach uchodźców z Afryki czy bliskiego wschodu, którzy trafią wtedy do Polski bo PEŁO będzie się chciało unii przypodobać i działać według jej wytycznych, czyli Polskę ograbić i sprzedać wszystko co polskie zagranicznym koncernom z Niemiec, Francji czy Włoch.

 • Onik

  Od wczoraj ubyło wam głosów w tej sądzie było dużo więcej pkt czy to błąd wkradł się na stronę czy to celowe działanie?Np na jednego z kandydatów było grubo ponad 200 głosów

 • Olik

  Ten sondaż i tak nic nie znaczy to tylko zabawa.

 • fafik

  Nie lubię Dudy. Drze się np. Ale przez te lata nie było lepszego. Politycznie to jedyny wybór jeśli nie chcemy żeby Niemcy tu weszli i zaczęli robić swój ordnung. Ja zagłosuje na Jakubiaka ale reszcie bym radził żeby oprzytomniała i zaczęła myśleć. Prezydent u nas musi działać w zgodzie z sejmowa większością . Inaczej bedziemy mieli polnische wirtschaft. Polityka to nie wybór idealny ale realny czyli jak mawiał Bismarck nie należy widzieć jak się robi kiełbasę i politykę

 • ANTY UE

  Sławomir Mentzen :Panuje dosyć naiwny pogląd, że wybór Rafała Trzaskowskiego pozwoli zatrzymać szaleństwa PiS i uchroni nas przed kolejnym rozdawnictwem i wynikającym z tego podwyższaniem podatków. Nic takiego nie nastąpi. Obie te partie są bezideowymi partiami władzy, które swoje decyzje uzależniają od społecznych oczekiwań oraz bieżącego interesu partyjnego. I jedni i drudzy różnią się czasem w retoryce, ale gdy przychodzi do głosowań, są w sprawach gospodarczych nad wyraz zgodni i nie rokują żadnej nadziei na zmianę obecnego trendu.PiS zaproponował w kilka lat temu 500+ na drugie i kolejne dziecko, Platforma przebiła to 500 zł na każde dziecko, po czym PiS tę propozycję po jakimś czasie przyjął. Potem Platforma zaproponowała 13 emeryturę, którą później przyjęło PiS, a potem przebiło 14 emeryturą. Kilka dni temu Andrzej Duda zaproponował nawet marsz w kierunku nawet 24 (!!!) emerytury, w czym sekundować mu będą politycy PO. Obie te partie poparły też ostatni socjalny pomysł, czyli bon turystyczny. Z drugiej strony Platforma popierała też komplikowanie polskiego prawa podatkowego, które przez ostatnie lata uskuteczniało PiS.PiS i Platforma razem głosowały za kolejnym rozdawnictwem i za kolejnymi podatkami. Wymieniają się też kadrami na wszystkich szczeblach, nawet najwyższych. Przecież Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska a Andrzej Duda był w Unii Wolności. Z drugiej strony Radosław Sikorski był ministrem w rządzie PiS. Przykłady można tu bardzo długo mnożyć.Dzięki tym partiom biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się wielokrotnie. Różnica między nimi jest taka, że jedni mówią, że PRL była cool - a drudzy, że nie. I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest. To jest jedna banda nad wyraz pasożytnicza, takie dwie strony jednej chorągiewki jak Kazik zazwyczaj nalicza.Jedyną alternatywą dla tych ludzi jest Konfederacja i jej kandydat Krzysztof Bosak. Znam Krzysztofa już prawie 10 lat. Wielokrotnie rozmawialiśmy o podatkach, o gospodarce i jestem przekonany, że jest on zwolennikiem niskich i prostych podatków. Jest w tej sprawie wiarygodny. Zapowiedział, że nie poprze żadnej podwyżki podatków, czy dalszego ich komplikowania. Bosak jest kandydatem najbardziej wolnorynkowej partii w parlamencie i uważam, że każdy, komu leży na sercu los polskiej gospodarki, polskich przedsiębiorców i polskich podatników, powinien go poprzeć.Kolejne wybory parlamentarne są dopiero za trzy lata. Jeżeli chcecie przez te trzy lata być tłamszeni nowymi podatkami, zaskakiwani ciągłymi rewolucjami w PIT czy VAT, to zastanawiajcie się dalej kto jest tu złem mniej złym, a kto złem bardziej złym, głosujcie na dżumę, cholerę, czy nawet na koronawirusa. Jeżeli jednak chcecie mieć pewność, że w tym czasie nie zaskoczy was żaden podatek, wybierzcie nie mniejsze zło, a większe dobro, czyli Krzysztofa Bosaka!A już jutro (środa) o godzinie 16:30 Krzysztof Bosak odwiedzi Toruń. Widzimy się na Rynku Staromiejskim.Do zobaczenia!

 • Klapek

  Nie warto było się tak fatygować swoim długim referatem i tak mnie nie przekonasz do Bosaka.

 • prawda

  BOSAK TO IDEALNY KANDYDAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ALE NIE DLA BIEDNEGO LUDU.

 • Rudzianka

  Czytajcie ich programy wyborcze,zapoznajcie sie z nimi.Nie idzcie za glosem mediow,ktore nie sa bezstronne.Zdecydujcie sami wg.swojego sumienia.Mysle,ze czas dac szanse innemu kandydatowi.Mam nadzieje,ze jesli wygra ktos spoza partii i PIS i PO to moze skonczy sie miedzy nimi wojna publiczna,wytykanie jeden drugiemu,rozliczanie bo to niczemu dobremu nie sluzy.Zasiewa tylko w obywatelach nienawisc do przeciwnikow obu partii.Daja zly przyklad,dziela kraj a mowia o wspolnocie.Zbyt powszechne ich dzialania sie staly by przyslowiowy "Kowalski" mogl powiedziec ze to zle i nie klocic sie z"Nowakiem".

 • daro

  Niestety pomimo tego, że masz racje ludzie są zbyt zaślepieni w propagandach medialnych. Dla mnie ktoś kto głosuje na PO tylko po to żeby PiS nie wygrał i na odwrót to niezbyt trzeźwo myślące osoby. W taki sposób się tego ,,politycznego betonu'' nigdy nie rozbije.

 • 500 +

  Po trzeźwemu nie myślę ale za to mam za co pić:)

 • Wyborca

  HOLOWNIA

 • prawda

  IDEALNY KANDYDAT DLA LUDZI OBRZYDLIWIE BOGATYCH - brak podatków.

 • antek

  A Cię betony z ,,PO-PiSu'' wyminusowały :).

 • Alojz, tyn prawdziwy

  Hołownia pewnie taki apolityczny jak Grażyna. Jego kampanie prowadzi kolega Tuska. Związany był z tvn= PO.

  • Alojz, tyn prawdziwy
   2020-06-24 08:08
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ino ny

  [...]ownia byłaby w Polsce.

 • Wyborca

  HOLOWNIA

 • Magazynier

  Jak wygra Pan "taśma" to pozamyka szybko kopalnie. Jeszcze żaden Warszawiak nie chciał dobrze dla Śląska i Ślązaków, jednakże szwagier ma za dobrze na kopalni więc zagłosuje na Trzaska;). Mina górników jak wygra Trzaska bez cenna haha.

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.