Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces rudzkiego strażaka na ogólnopolskich mistrzostwach

• Dodano: 2022-08-11 12:15

Strażak z Rudy Śląskiej zajął drugie miejsce podczas trzecich Mistrzostw Polski Strażaków w Triatlonie.

Strażak z Rudy Śląskiej wicemistrzem Mistrzostw Polski Strażaków w Triathlonie

W niedzielę 7 sierpnia w miejscowości Kraśnik odbyły się trzecie Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie. W tegorocznych zawodach udział wzięło 35 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski, a w tym również reprezentant Rudy Śląskiej. Uczestnicy pokonali ponad 50-kilometrowy dystans w trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu (1,5 km), jeździe na rowerze (40 km) i biegu (10 km).

Podczas mistrzostw Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej reprezentował ogn. Martin Dobkowski. Rudzki funkcjonariusz PSP zameldował się na mecie z czasem 2:03:52 i tym samym zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn. Dodatkowo zajął również siódme miejsce w kategorii open oraz trzecie w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!