Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świadek zareagował, złodziej zatrzymany

  • Dodano: 2018-07-30 08:15, aktualizacja: 2018-07-30 07:13

Policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali 29-latka, który na ulicy usiłował zerwać kobiecie z szyi złoty łańcuszek. Plany napastnika pokrzyżował mężczyzna, który widząc zdarzenie, natychmiast zareagował i próbował zatrzymać złodzieja.

Policja dziękuje  świadkowi za udzieloną pomoc. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!".

Do zdarzenia doszło w środę, kilka minut po 10.00, w samym centrum miasta przy ulicy Niedurnego. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca podszedł do 79-letniej kobiety, która szła chodnikiem i szarpnął za wiszący na szyi złoty łańcuszek, chcąc go zerwać. Gdy kobieta zaczęła się bronić, napastnik przewrócił ją na chodnik i zaczął dusić. Świadkiem tego zdarzenia był mężczyzna, który szedł w pobliżu. Natychmiast zareagował i ruszył na pomoc. W trakcie szarpaniny, sprawca odepchnął próbującego go ująć mężczyznę i uciekł. Napastnika zgubiło to, że na miesiącu zdarzenia wypadły mu z kieszeni dokumenty. Zarówno pokrzywdzona jak i jej obrońca potwierdzili, że osoba na zdjęciu to sprawca rozboju. Kryminalni z rudzkiej komendy, szybko ustalili miejsce, gdzie może przebywać 29-letni recydywista. Mieszkańcowi Świętochłowic nie pomogło nawet to, że próbował się ukryć przed policjantami. Już po kilkunastu godzinach został wytropiony i zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa za które odbywał już karę więzienia. Świętochłowiczanin odpowie za usiłowanie rozboju, za co grozi nawet do 12 lat za kratami. O jego dalszym losie zdecyduje jeszcze dzisiaj prokurator i sąd.

Świadkowi dziękujemy za zaangażowanie, a w szczególności godną podziwu odwagę, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Zenobiusz

    Debile są wśród nas.

  • Bob

    Szacunek dla świadka za natychmiastową reakcję !!! Podziękowania !!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.