RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świadkowie Jehowy w Rudzie Śląskiej wznawiają publiczną działalność

 • Dodano: 2022-06-28 13:45

Świadkowie Jehowy w czerwcu wznowili publiczną działalność. Na ulicach Rudy Śląskiej znów można zobaczyć przedstawicieli zgromadzenia przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami.

Świadkowie Jehowy powracają do publicznej formy działalności

Świadkowie Jehowy powracają do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku. Członkowie organizacji z Rudy Śląskiej planują stanąć z wózkiem w centrum miasta na stałe. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów.

- Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa, zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej.  Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przeniosła się także do mniejszych miejscowości. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

Komentarze (27)    dodaj »

 • ZM .

  Wielokrotnie spotykałem się że ŚJ, bywali u mnie w mieszkaniu .Bywał u mnie ŚJ ze zboru , Halemba ,często z córką, lub z synem . Bywał też znajomy ŚJ ze zboru z Bykowina. Ja u nich , u nich na Sali Królestwa na Halembie w Kochłowicach. Modlitwy nigdy za dużo . Wspaniałe osoby , CZYNIĄ TO ,DO CZEGO SĄ przekonani i zobowiązani . Przyjaźni miedzy nami niema . Znajomość , wspomnienia. DZIĘKI ŚJ , częściowo poznałem Biblię . Kilka wersetów z Biblii , ukształtowało moje życie. PS ; ŚJ mogłem zostać , nie uczyniłem tego , z obawy że mógłbym zawieść . Jestem wolnym , wierzącym . Pozdrawiam ŚJ , ZBÓR HALEMBA i Bykowina .

 • Rudzianka

  DLACZEGO NIE OPUBLIKOWALISCIE MOHEGO KONENTARZA,KTORY BRZMIAL:DLACZEGO WY TO PROMUJECIE?

 • Lutek Narożniak

  Łachy nie robicie że ich słuchacie.Co niektórzy są tak samo ciemni jak wtedy ,dzisiaj tak samo byście postąpili jak 2000 lat temu,szkoda słów.

 • Pytający

  I tutaj się kłania edukacja w tym temacie. W szkołach, zamiast nauczania pod kątem indoktrynacji przyszłych wiernych, jako dorosłych parafian. Takich zajejestrowanych grup wyznaniowych w polsce jak swiadkowie jehowy, jest kilkaset, jednak dzięki liczbie wiernych ponad 100k, są na trzecim miejscu w kraju. Pomijając oficjalne fakty to proszę nie być naiwnym. Dzięki nie znajomości technik werbowania i psychomanipulacji można się nie zorientować na czas, tu już wystarczy, że te ich kusry biblijne to przemycanie pod przykrywką biblii ich indoktrynacyjnych nauk. Jeśli po czasie zaczniesz się z tymi naukami zgadzać, znaczy się już częściowo mózg wyprany, to się tam dzieje etapami, po kolei... Nie powiedzą ci wszystkiego na początku. A ty tak naprawdę nie wiesz, jak wygląda ich życie od środka, masz ich widzieć, tak jak oni się sami promują. Polecam samemu poszukać informacji na ich temat, a już obowiazkowo w temacie socjotechnik i psychomanipulacji. Pod jaki model można podpiąć świadków jehowy etc. Nie osądzam, nie krytykuję, niech każdy sam wyciągnie swoje wnioski.

 • ja

  Wiele pytań w tekście i bark odpowiedzi , oraz wiele informacji . Biblia jest bardzo trudna w czytaniu , w omawianiu wersetów , informacji , przekaz informacji dla nas. Żeby poznać Biblię warto spędzić kilka godzin ze ŚJ , lub wyznawcą innej religii, zachowując ostrożność , nie zachwycać się zachowaniem osoby przekazującej / omawiającej werset. W szkole , na lekcji religii , nigdy się nie dowiesz tego co powinno Ci być przekazane -informacje z Biblii .Chodząc w latach 1960 na lekcje religii , lekcja była w domach / mieszkaniach prywatnych . Ksiądz na lekcji religii dawał mi obrazki do malowania . W latach 1980 , mój syn na lekcji religii malował takie same obrazki , jakie malowałem Ja . W późniejszych latach , mój wnuk malował takie same obrazki jak malowałem ja , oraz mój syn . Prawnuczek już nie będzie malował tego co ja ,co syn ,oraz wnuczek malowaliśmy . Nie poniżam wyznawców innych religii / wyznań . Wiem jedno , czym naród / parafianie mniej wiedzą tym są bardziej hojni . Wystarczy postraszyć piekłem i ręka zbierającego po tacy, od ciężaru się ugina PS ; gdy by w szkole na lekcji religii omawiano zapis Biblii. Jedno pokolenie i kościoły puste . .

 • Ziga z Wirku

  Może podasz jakieś konkrety, fakty, bo stek oskarżeń to każdy może napisać.

 • Mirek9

  Przestrzegam przed nauka która propagują ci ludzie.To jest sekta która wprowadza w błąd niczego nie świadomych ludzi.Nauki które które zostały wymyślone przez wróżbitę Czarlsa Rasela w USA są zwykłym wymysłem ludzkim . Wszystko wygląda pięknie przed wejściem do tej sekty później zaczyna się koszmar wszechobecna kontrola.szpiegowanie i donosy przez współwyznawców na każdym kroku, a ci ludzie wcale nie są na jakich wyglądają w większości są gorsi od tych którzy nie wierzą w nic .Przestrzegam przed nimi i ich niebiblijny mi naukami .Wiem co piszę ponieważ sam byłem w tej sekcie ponad 30 lat .Byłem do tego stopnia indoktrynowany że ludzie którzy udawali przyjaciół nagrywali moje prywatne rozmowy po kryjomu z moimi dziećmi o ukrywanej pedofilii .To jest jeden z wielu przykładów niegodziwością jakiej dopuszcza się ta sekta.Nie wspomnę o problemach alkoholowych wielu biskupów i szeregowych wyznawców

 • Ktoś

  Był pan ponad 30 lat w tym wyznaniu..i nie wie że u Nich nie ma biskupów?

 • Niewierzący

  Gorsi od ludzi co nie wierzą w nic? Chyba mi nie powiesz, że każdy chrześcijanin jest lepszy od ateisty.

 • Mariusz

  "Nauki (...) są zwykłym wymysłem ludzkim" - tak samo jak w każdej religii."Nie wspomnę o problemach alkoholowych wielu biskupów i szeregowych wyznawców" - czyli tak samo jak wszędzie np. w katolicyzmie."W większości są gorsi od tych, którzy nie wierzą w nic" - na ten przejaw ksenofobii nawet nie wiem co odpisać

 • Rysio

  Takie ładne dziewczyny a takie naiwne :(

 • Jorg

  Co oni mają z tym łażeniem po chałupach jak domokrążcy. Przynajmniej narazie bedą ino stać w upatrzonych miejscach

 • Katoliczka

  Świadków Jehowy można zauważyć w Katowicach, Mysłowicach

 • Marek

  W Bielszowicach też są. Na ulicy Kokota po drugiej stronie gdzie znajduje się główna brama wejściowa na kopalnię.

 • Hanys246

  Tylko przestańcie mi pukać do drzwi.

 • Jo

  To jest sekta.

 • Piotr

  Kiedy Was widzę, czuje, że wszystko powoli wraca do normalności

 • Jano

  Jaka pandemia?

 • Karolina

  Mieszkańcy strasznie za nimi tęsknili.

 • On

  Świadkowie Jehowy to sekta. Jej członkowie nie mogą dobrowolnie odejść.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.