Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim rozpoczęte!

 • Dodano: 2020-12-30 13:15, aktualizacja: 2020-12-30 14:24

Szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim rozpoczęte!

W Miejskim Szpitalu w Rudzie Śląskiej rozpoczęły się szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19. Pierwszy transport szczepionek dotarł do szpitala 28 grudnia, zaś pierwsze osoby zaszczepiono już dzień później.

Szczepionki już w Rudzie!

Pierwszy transport ze szczepionkami dotarł do rudzkiego szpitala 28 grudnia. Dostarczono 150 szczepionek, a kolejne partie będą dostarczane na bieżąco. Szczepienia rozpoczęto od pacjentów z grupy „zero” – pracowników służby zdrowia. Na samym początku zostanie zaszczepiony personel szpitala, czyli 550 osób. Następnie szansę na szczepienie otrzymają pracownicy przychodni, aptek oraz Domów Pomocy Społecznej.

W następnym etapie zaszczepione zostaną osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele.

Komentarze (66)    dodaj »

 • Obserwator_ka

  Hm... dlaczego wszystkie wypowiedzi wychwalające (niby) szczepionkę można oceniać pozytywnie a nie da się minusować? Odwrotnie jest podobnie. Wypowiedzi osób które są przeciwko szczepieniu minusować się daje, popierać plusem nie :-) Wszyscy Ślązacy nie są aż tak mało rozgarnięci.

 • Leszek

  A teraz porównajcie sobie statystyki podane na stronie WHO z innymi śmiertelnymi chorobami, gdzie wg danych, gruźlica jest 10x bardziej śmiertelna od covid19, nawet nie ma co porównywać do raka, wiecej także umarło z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza i przez palenie papierosów, inne używki czy samobójstwa... Jakoś nigdy nie poczyniono tak drastycznych kroków w walce z tymi bardziej śmiertelnymi chorobami, jak zrobiono to z covid19, gdzie śmiertelność wśród zachorowań wynosi dużo mniej niż 5%, co łatwo policzyć i drastycznie nie wzrasta. Przykład na czasie, panika w UK, a śmiertelność poniżej 1% nawet 0.7%. Zakażeń mają ponad 55 000 dziennie przy prawie 500 zgonach, widac to już bez liczenia, ile to %, matematyki nie okłamiesz. Inna sprawa, wedlug who jest ponad 90% spadek zachorowań na grypę... No tak, bo jeśli według "ekspertów" można być chorym bezobjawowo na covid19, a grypa będzie przy tym chorobą współistniejącą, to jest w tym momencie mało ważne. Zastanawiające jest to wszystko, a z czasem zaczyna wyglądać, jakby miało "drugie dno".

 • Nuda Veritas

  Serdecznie dziękuję wszystkim króliczkom doświadczalnym. Tak bardzo się cieszę, że większość ludzi kompletnie nic nie wie o specyfiki, po który tak ochoczo pobieżeli,inaczej by tak nie postąpił. ,,ignorance is bliss,,...

 • Grzegorz

  A ty jakie nasz kwalifikacje do oceny szczepionki na covid ?!

 • Zorro

  Po tobie widać jak na dłoni skutki braku edukacji.

 • BezGMO

  Edukacja a zdrowy rozsądek to dwie różne sprawy. A nie trzeba być genetykiem ,żeby obawiać się ,,mieszania,,w RNA. Wszyscy miby mają mózg, ale nie wszyscy potrafią bo używać.

 • Grzegorz

  Jezeli ty tez masz mózg to naucz się go używać

 • BezGMO

  Wzajemnie:-)

 • Nuda Veritas

  I kto to mówi?:-)

 • Wasyl

  Fakty są takie, że szczepionka została dopuszczona do stosowania „warunkowo” co oznacza, że przez najbliższe dwa lata będzie masowo testowana na ludziach. Nawet producent nie jest na tym etapie odpowiedzieć na wszystkie narastające wątpliwości więc trudno się dziwić ludziom. Szczepionki tego typu nie były na taką skalę używane na ludziach, stąd trudno spekulować o powikłaniach poszczepiennych czy skutkach ubocznych, które są zwykle bardzo indywidualne i zależą od organizmu. Tak samo jest z odpowiedzią na szczepionkę i jej skutecznością. Pytań jest ciagle dużo, stąd też decyzję o szczepieniu należy pozostawić każdemu indywidualnie. Paradoksalnie może dziwić, że na starcie trzeciej dekady XXI wieku ludzkość mierzy się z kolejną odmianą wirusa grypy i zdaje się być bezsilna. Mając do dyspozycji najnowsze technologie i dziesiątki lat badań zaskoczyła nas grypa? Za chwilę minie rok z covidem i nic nie zapowiada, żeby ten cyrk miał się skończyć. Znamienne jest to, na co coraz częściej zwraca uwagę WHO, że zdewastowano systemy opieki zdrowotnej, a zaniedbania leczenia innych schorzeń już teraz zbierają żniwa! Każdy roztropny lekarz wie, że gro ludzi umiera „pod pretekstem Covid”, a faktycznie umierają ludzie, którzy od marca nie mają dostępu do specjalistów! Umierają również tacy, którzy bagatelizują symptomy grypy, ale trudno się dziwić, kiedy do góry wywraca się dorobek ludzkości, a lekarze udzielają teleporad i łatwo przeoczyć choćby to co w płucach gra! Przez telefon pacjenta nie da się osłuchać, a to do niedawna był medyczny elementarz!

 • life is brutal

  Technologia produkcji tej szczepionki była znana od 10lat tylko nad tym nie pracowano bo nie było potrzeby.

 • Koczor Donald

  Dokładnie bo jakieś 10lat temu była epidemia bodajże sars ale ciemne buty takie jak RedPill a raczej RedPipa nawet sprawdzić nie potrafią matołki.

 • NeuroLog

  Zawsze tak miałeś Kaczor? Czy te zmiany w OUN to masz po preparacie dopuszczonym warunkowo, przyjmowanymi na własną odpowiedzialność?

 • Antoni

  Jeśli komuś koczą się argumenty, albo sobie z czymś nie radzi, to zaczyna obrażać i o w tak prymitywny sposób jak Ty. A tak nawiasem, to wierzysz we wszystko co w necie wyczytasz? ( pytanie retoryczne)

 • gastrolog

  Akurat o epidemii sars z 10lat temu też było głośno.

 • RedPill

  Ta,a przywieźli ją starožytni kosmici

 • Zigfrid

  Doszedłem do.momentu gdzie kilkukrotnie nazywasz koronawirusa wirusem grypy. To tak jakby udawać eksperta w motoryzacji i mówić że Insignia to model Mazdy. Kolejny szum informacyjny i tyle.

 • U.R.

  Dlaczego nie podacie, ilu pracowników z 550 się w szpitalu zaszczepiło???

 • bilibili

  Mrzna sprawdzic we pgerze tam ci pedzom,wiela majom buraków kapuch pyrów itd bo reszta to rodo jasne.

 • noLoca

  Bo większość nie chce się szczepić. Uległo tylko presji i większość tych którzy ulegli nawet nie czytało ulotki Zgroza!!!!!

1234

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również