Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej będzie leczył chorych na COVID-19

  • Dodano: 2020-11-03 12:00, aktualizacja: 2020-11-07 11:34

Rudzki szpital miejski będzie leczył chorych na COVID-19. Trwa przygotowanie 60 miejsc dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem.

Do dyspozycji pacjentów będzie 60 "łóżek covidowych". W ramach tej puli przygotowane będą 4 łóżka respiratorowe oraz 4 łóżka dla pacjentek oddziału ginekologicznego, które urodziły poniżej 31 tygodnia ciąży. Obecnie w lecznicy przebywa 40 osób z potwierdzonym zakażeniem.

- 60 "łóżek covidowych" powstanie w szpitalu w Goduli. Właśnie otrzymaliśmy decyzję Ministra Zdrowia w tej sprawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy Rudy Śląskiej i okolic będą mieli zapewnioną opiekę medyczną w pobliżu miejsca zamieszkania, co będzie dawało poczucie bezpieczeństwa im i ich rodzinom - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 2394 zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało już 1290 osób. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 choruje 1068 osób. 52 osoby są obecnie hospitalizowane. 36 osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

  • nina

    4 łóżka respiratorowe oraz 4 łóżka dla pacjentek ginekologii - czytanie ze zrozumieniem rzeczywiście ciężka sprawa

  • nolan

    O zgrozo!

  • Jola

    No to teraz już się calkiem zamkną

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.