Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ulice Rudy Śląskiej zaczynają się korkować. Sprawdź, gdzie występują utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2019-12-23 13:00, aktualizacja: 2020-01-20 12:09

Jak co roku w związku z obchodami Świąt Bożego Narodzenia na drogach w całej Polsce można zaobserwować wzmożony ruch, a ulice większych miast zaczynają się korkować. W dużych aglomeracjach miejskich, w tym również na Śląsku, problem tej jest o wiele bardziej odczuwalny, a już teraz kierowcy na wielu trasach muszą uzbroić się w cierpliwość.

Każdy kierowca chce uniknąć korków. Przed świętami nie będzie to jednak proste. Przedświąteczny szał sparaliżował cały Śląsk w tym Rudę Śląską.

Największe utrudnienia w ruchu występują na głównych ulicach naszego miasta

W Rudzie Śląskiej standardowo zakorkowana jest Halemba. Nasi czytelnicy informują, że przejazd od ulicy Solidarności do 1 Maja może zająć nawet 20 minut.

Ulica 1 Maja jest także zakorkowana w pobliżu przejazdu kolejowego. Ruch na ulicy Niedurnego w Nowym Bytomiu oraz Wolności w Rudzie również odbywa się powoli. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość w okolicach supermarketów, galerii handlowych i targowisk. Ruch w okolicy C.H. Plaza jest ogromny.

Policja apeluje, abyśmy przede wszystkim sami zadbali o bezpieczeństwo własne i osób trzecich i trzymali się zasad bezpiecznej jazdy.

Piszcie w komentarzach, na których ulicach występują także utrudnienia w ruchu!

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • klerim

  Skrzyżowanie Niedurnego z Czarnoleśną zostało zepsuty podczas remontu torowiska - zmieniono cykl świateł i teraz mamy ogromne korki... W Bielszowicach światła mają kompletnie niedostosowany do rodzaju ruchu cykl, no i niepotrzebnie świecą nocami i weekendami, podobnie zresztą jak przy zjeździe ze Średnicówki w Rudzie. Rzeczywiście nie wyobrażam sobie, co się będzie działo przy nowej restauracji McDonalds - to może być ciekawe.

 • Lis

  Ja proponuję redakcji tego portalu przejazd Rudą Śląską w tygodniu pomiędzy 7 i 9 oraz pomiędzy 14 a 17! Gwarancja, że odkryjecie nowe zakorkowane ulice! Władze miasta oprócz budowy w tempie ślimaka NS nie robią nic by jakoś ulżyć kierowcom. Czasem wystarczy niewielka modyfikacja i mamy płynny przejazd (tak było kiedyś z remontem ul. Okopowej). Gwarantuję, że przedłużenie NS do ul. Magazynowej dałoby ciekawe efekty! Zmiana organizacji ruchu na Chebzie ul. Asfaltowa też może być dobrym ruchem! I np. lepsza organizacja ruchu i naprawa nawierzchni ul. Lipa, gwarantuje szybki przejazd na Chebzie! Może redakcja się tym zajmie?

 • Hasder

  jak otworzą Mc na wirku, to bydzie całe osiedle sparaliżowane i dojazd do ronda od ul. Głównyj.

 • Jorg

  Tempo ukazywania się komentarzy na tym portalu jest zabójcze. Napiszesz coś po 15 to sie ukaże jutro. Brawo

 • Zefel

  Trzeba przywrócić lewoskręty z Brzechwy i Brodzińskiego na Kłodnicką oraz lewoskręty z Kłodnickiej pod hale i na wulec oraz przejazd z Brzechwy na Gojawiczyńskiej. Po co wszyscy mają stać w korkach do ronda "solidarności".

 • Yaruś

  Pitu pitu. A usprawnić ruchu, zwiększyć przpustowość newralgicznych miejsc to nasza kochana władza już nie potrafi. Apelować tylko. Równie dobrze można się pomodlić. Byle nic nie robić

 • Hans

  Wystarczy jak kierowca gdy ma ruszać tzn. „jechać - przesuwać się” a nie szukać jedynki :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.