Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Urszula Koszutska z szóstego miejsca na liście KO powalczy o wejście do Sejmu!

  • Dodano: 2019-08-20 10:00, aktualizacja: 2019-08-26 11:44

Platforma Obywatelska ogłosiła swoje listy kandydatów do sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Na liście w okręgu katowickim znalazła się radna Sejmiku Województwa Śląskiego - Urszula Koszutska, która wystartuje z 6 pozycji.

Urszula Koszutska ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół problematyki pomocy psychologicznej dla dzieci i rodzin. Od 16 lat jest koordynatorem kampanii - Zachowaj Trzeźwy Umysł, w której uczestniczy kilkanaście tysięcy dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Kampania ma na celu wypracowanie i nauczenie sposobów radzenia sobie w życiu, budowania poczucia własnej wartości, nawiązywaniu relacji między ludzkich, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Od 14 lat pełni funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.

Urszula Koszutska jest radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Działa w czterech komisjach: Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz doraźnej Komisji - "Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego".

Radna angażuje się w rozwiązywanie trudnych spraw Śląska i jego mieszkańców, za co została nagrodzona w roku 2018 "Złotym laurem Pro Publico Bono" a także Tytułem "Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła". Zajęła III miejsce w plebiscycie "Kobieta na Medal". Jest członkiem Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju Śląska LIBRA oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Śląskiego Forum Profilaktyki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.