Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Bielszowicach w ramach Budżetu Obywatelskiego powstał nowy plac zabaw

  • Dodano: 2021-01-05 14:00, aktualizacja: 2021-01-08 10:23

W Bielszowicach powstał nowy plac zabaw. Właśnie zakończyło się zadanie związane z  rewitalizacją podwórka przy ul. Husarskiej, które zostało zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego w Rudzie Śląskiej. 

- Jedną z ostatnich inwestycji zrealizowanych w 2020 roku była rewitalizacja podwórka przy ul. Husarskiej w Bielszowicach. To projekt mieszkańców, który został wybrany do budżetu obywatelskiego - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Przy ulicy Husarskiej w dzielnicy Bielszowice powstało miniboisko do piłki nożnej i streetballa. Obok zamontowano urządzenia sprawnościowe, huśtawki i tyrolkę. Na zmodernizowanym podwórku stanęły także nowe ławki i kosze na śmieci. Do tego oświetlenie placu zabaw wymieniono na LED-owe. 

Cztery sportowo - rekreacyjne inwestycje

Warto dodać, że w ostatnim czasie zrealizowane zostały także cztery sportowo - rekreacyjne inwestycje w ramach rudzkiego budżetu obywatelskiego na 2020 rok. W ramach tych zadań została rozbudowana została Halembska Strefa Aktywności Fizycznej przy Szkole Podstawowej nr 24, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. W ubiegłym roku wybudowano tam boisko do siatkówki i skocznię do skoku w dal, a także zainstalowano ławki i kosze na śmieci. Zadanie kosztowało ponad 175 tys. zł. 

Nowe atrakcje pojawiły się też w strefie aktywności w rejonie ul. Górnośląskiej w Bykowinie, rozbudowywanej w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego. Są to tyrolka, piramida linowa, dwie okrągłe trampoliny ziemne oraz trampolina ziemna dla osób niepełnosprawnych. Koszt prac to ponad 192 tys. zł.

Gotowa jest także siłownia plenerowa przy Zespole Szkół nr 7 w Rudzie, gdzie za 125 tys. zł zamontowano pięć stanowisk z urządzeniami do ćwiczeń, wybudowano chodniki i dojścia oraz wymieniono kamerę monitoringu na lepszą. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 40 w Goduli nawierzchnia boiska została wymieniona na nową z trawy syntetycznej, co kosztowało prawie 235 tys. zł.

W połowie grudnia zakończyło się także zadanie związane z modernizacją skweru przy ul. Do Dworca i ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Inwestycja kosztowała prawie 265 tys. zł.

Budżet Obywatelski 2020

Projekty znajdujące się w realizacji to: strefa gier i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 8 w dzielnicy Wirek oraz modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 4 w dzielnicy Nowy Bytom.

Przypomnijmy, że wcześniej zakończyły się już trzy inwestycje. Przy IV Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Orzegów powstało nowe boisko do siatkówki i koszykówki z oświetleniem LED, a inwestycja objęła też piłkochwyty, chodnik, ławki, kosze na śmieci oraz schody terenowe. Przy Szkole Podstawowej nr 23 w dzielnicy Bykowina zmodernizowana została infrastruktura sportowa, na placu apelowym powstała strefa gier, rozbudowany został też monitoring. Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 6 w dzielnicy Orzegów zmodernizowane zostało boisko wielofunkcyjne do siatkówki i badmintona.

Pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2020 r. wynosiła 3 994 000 zł, z czego 1 024 000 zł na projekty duże (koszt powyżej 270 tys. zł) i 2 970 000 zł na projekty małe (koszt realizacji do 270 tys. zł).

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • bmx

    na Halembie jest masa miejsca NA PARKING WIEC TAM ZAPARKUJ A POTEM Z BUTA PĘDZ DO DOMU I PROBLEM MASZ ROZWIAZANY

  • Biel-mieszkanka

    Cudownie ! Pani prezydent jest kochana ❤❤❤

  • Rsl

    fajnie że powstaja miejsca gdzie dzieciaki mają gdzie sie pobawić . ale niestety wciąż ma się gdzieś ludzi posiadających samochody ktorzy nie mają gdzie parkować . zróbmy ranking ulic na ktorych parkowanie a może inaczej znalezienia miejsca do porkowania graniczy z cudem . poszukajmy lidera moze ktoś się w końcu obudzi i zacznie coś robić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.