RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W czwartek na terenie miasta odbył się spacer badawczy

  • Dodano: 2022-06-10 13:00

W czwartek na terenie miasta odbył się spacer badawczy, jego uczestnicy przeszli ulicami Nowego Bytomia. Spacer poprowadził Jacek Pałucha, ekspert związany z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów. 

- Taka forma ma na celu m.in. wskazanie barier i ograniczeń w przestrzeni publicznej, rozpoznanie konkretnych potrzeb poprzez rozmowę z mieszkańcami, a w konsekwencji włączenie ich w aktywne życie ulicy czy osiedla oraz wykształcenie w nich szacunku do zrewitalizowanych miejsc. Według wskazań moderatora w prowadzonych działaniach należy uwzględniać różne potrzeby i skupiać się na głosach wszystkich grup społecznych - szczególnie seniorów oraz młodzieży - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Wydarzenie to było częścią projektu programu Plan Działań dla Miast. Modelowa lokalność - "Ruda Śląska w rękach mieszkańców – badania społeczne przestrzeni publicznej".

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • boluś

    W czwortek lipny ekszpert lipnego Instytutu w piątek nad Rudom loto helikopter ' znoczy co szykuje sie nowo wyprzedaż gruntów. Gminy i lokowanie kolejnych badziew geszeftów ! Spieszom sie' niywiela czasu im łostało !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.