Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Halembie powstanie kolejny market? Wszystko na to wskazuje!

 • Dodano: 2019-02-25 14:30, aktualizacja: 2019-02-26 00:25

W Halembie powstanie kolejny market? Wszystko wskazuje na to, że przy ulicy 1 Maja w okolicy nowo wybudowanego Osiedla Majowego powstanie supermarket Dino.

O planowanej budowie nowego supermarketu, na jednej z Facebookowych grup, poinformowali mieszkańcy osiedla Majowego.

Na słupach w okolicy planowanej budowy zawisły także obwieszczenia prezydent Grażyny Dziedzic w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę w tym miejscu budynku handlowo- usługowego.

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Ruda Śląska Nr AU.6740.906.2018 w sprawie wydanego w dniu 05.02.2019 r. zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji pn.: budowa budynku handlowo – usługowego wraz z układem komunikacji wewnętrznej, miejscami postojowymi, miejscem gromadzenia odpadów stałych, billboardem, budową zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, budową instalacji kanalizacji deszczowej ze zbiornikami retencyjno-odparowującymi, budową zewnętrznej instalacji wodociągowej, budową instalacji oświetlenia zewnętrznego z latarniami zewnętrznymi, wewnętrznej linii zasilającej, wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przeciwpożarowej, instalacji grzewczych, wentylacyjno-klimatyzacyjnych, nisko-prądowych oraz odgromowych, budową muru oporowego w Rudzie Śląskiej - Halembie, na nieruchomości o oznaczeniu geodezyjnym 3655/8 - możemy przeczytać w obwieszczeniu.

Mieszkańcom Osiedla Majowego udało się uzyskać informację, że na terenie przy ulicy 1 Maja zostanie wybudowany supermarket Dino. Według wstępnych informacji sklep będzie on miał powierzchnię 589 m2.

Planują zrównać prawie cały teren do poziomu około 260,1 m n.p.m., gdzie ul. 1 Maja na wysokości tej działki jest w granicach 260,9 m n.p.m. Tak więc wygląda na to, że podniosą cały teren w zdecydowanym stopniu, w dolnej części nawet o kilka metrów! Będzie postawiony mur oporowy na obrysie działki od 2,5 m do 4 m wysokości. W tylnej części będzie podziemny zbiornik na deszczówkę itp. - pisze pan Rafał, mieszkaniec Halemby.

Przedstawiciele firmy Dino Polska nie chcieli jednak odnieść się do tych informacji i oficjalnie potwierdzić inwestycji.

Dino, niestety nie podaje informacji o ewentualnych planach budowy - napisała Beata Cioczek z biura prasowego Dino Polska S.A.

Gdyby informacje przekazane przez mieszkańców Osiedla Majowego okazały się prawdziwe, supermarket przy ul. 1 Maja będzie trzecim sklepem sieci Dino w Rudzie Śląskiej. Pozostałe działają przy ul. Norwida i Partyzantów.

Dino Polska S.A. to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założonych w 1999 przez Tomasza Biernackiego. Sklepy Dino są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych, a każdy z nich posiada stoisko mięsne z obsługą. W 2018 r. Dino Polska otworzyła 202 markety i na koniec roku miała ich 977 w całej Polsce.

Komentarze (55)    dodaj »

 • budowlaniec

  Musi być market budowlany .To przeca 130 tyś miasto a po gwoździa jedź do sąsiedniego miasta .Wstyd .A to od władz miasta zależy komu dadzą pozwolenie ,co ?

 • budowlaniec

  już wam lamencenie nie po,może tak budowa sie zacznie decyzje zapadły na darmo wasze protesty

 • Ewa

  NIIIIEEEEEE NA CO NAM TE DINO. MAMY BIEDRONKE

 • budowlaniec

  haha decyzje zapadły już nikt nie uratuje terenu jak ja się cieszę że tak miasto zrobiło

 • Dino market

  to nie jest tak w Polsce że ludzie powiedzom nie budujcie będom budować i koniec teren sprzedany mieszkańcy nie mają nic do gadania

 • Usia

  Uważam że mądrzy i rozsądni mieszkańcy poprą tą decyzje po co nam lidle aldiki inter marche, możemy mieć Polski sklep z Polskimi produktami ,kupiłam mieso w Dino bardzo dobre ale układanie towaru tak żeby przyciągnąć klieta jeszcze muszą sie nauczyć .

 • Usia

  Uważam że mądrzy i rozsądni mieszkańcy poprą tą decyzje po co nam lidle aldiki inter marche, możemy mieć Polski sklep z Polskimi produktami ,kupiłam mieso w Dino bardzo dobre ale układanie towaru tak żeby przyciągnąć klieta jeszcze muszą sie nauczyć .

 • Halembianka "jeszcze"

  Halemba niestety coraz gorsza, zakorkowana, brak placów zabaw, nie ma parku, brak miejsca dla młodzieży po co komu kolejny market, szkoły, przedszkola pękają w szwach, budują kolejne szeregowce, brak miejsc parkingowych tragedia my mieszkańcy mówimy dość zapraszamy Panią Prezydent na ul.1 go Maja o 16.00 ze swoją świtą, która mieszka na Kłodnicy całkiem niedaleko

 • Halemba

  A dlaczego pytanie o parkingi i place zabaw nie pada w wspoldzielni? GSM Nasz Dom ogarnia tematy a reszta tylko sie grodzi jak cos wybuduje albo nic nie robią i czekaja na miasto bo musza miec na premie.

 • Didem

  Mieszkam na osiedlu w Orzegowie i czuję się jak gorszej kategori żadnych sklepów tylko jeden osiedlowy plotkarski i najdroższy cenowo Prezydent interesuje się tylko wtedy jak są wybory a my mamy jak za czasów świeczki żeby coś kupić oprócz spożywczych trzeba jechać do innych dzielnic zazdroszczę Halebianom

 • Jo

  Dokladnie!

 • Mieszkaniec

  Czemu nie market budowlany?

 • As

  To otwórz widocznie nie oplacalby sie

 • budowlaniec

  Pytam a kiedy będzie market budowlany ?Miał być Brico Marshe przy Kauflandzie ale nic .Czy władza tego nie widzi ?

 • mieszkaniec

  A co władza ma do tego? przecież to prywatne firmy inwestują i decydują co otworzyć

 • czytelnik

  zejdź na ziemię, ty naprawdę myślisz, ze "władza" buduje markety?

 • As

  A co wladza ma wplywac jaki sklep bedzie budowany co to.komuna?

 • Ziga z Wirku

  Podobno Inter idzie do zamknięcia,to stan się wyrôwna.

 • Leon

  Przynajmniej coś się dzieje nie tak jak gdzies indziej nędza super

 • Michaś z Goduli

  Wszystkiego najlepszego z okazji imienin Panie Leonie :)

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również