Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstała Śląska Szkoła Samoobrony!

 • Dodano: 2021-10-15 14:30, aktualizacja: 2021-10-15 20:01

Na mapie naszego miasta pojawiło się wyjątkowe miejsce – Śląska Szkoła Samoobrony. Założono ją z myślą o szerzeniu wiedzy na temat samoobrony na terenie całego Śląska. Placówka w Rudzie Śląskiej to dopiero początek!

Szkoła Samoobrony w Rudzie Śląskiej

W naszym mieście powstała pierwsza placówka Śląskiej Szkoły Samoobrony. Znajduje się na ulicy Józefa Piłsudskiego 40, w dzielnicy Kochłowice. W szkole są prowadzone – jak sama nazwa wskazuje – zajęcia z zakresu samoobrony. Założyła ją grupa zapaleńców, którym zależy na przekazywaniu swojej ogromnej, zdobywanej przez lata wiedzy na temat skutecznej samoobrony. Ośrodek, znajdujący się w Kochłowicach, ma być mikroregionalny – jego pierwsza filia powstała już w Tarnowskich Górach. Z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne!

- Otaczający nas świat jest pełen zagrożeń. Prawo ulicy wyzwala w ludziach pierwotne instynkty i zachowania. Dodatkowo różne ograniczenia wywołują u ludzi agresję. Nasza szkoła jest odpowiedzią na te zagrożenia. – czytamy na stronie Śląskiej Szkoły Samoobrony.

Właściciele szkoły zapewniają, że mają zamiar zapraszać do Rudy Śląskiej gwiazdy samoobrony światowego formatu.

Defense – no fight!

Najważniejszą zasadą praktykowaną w Śląskiej Szkole Samoobrony jest „Obrona – nie walka!”. Instruktorzy cały czas przypominają, że Śląska Szkoła Samoobrony nie jest szkołą walki, a wyłącznie samoobrony. Oprócz samych sposobów na skuteczną ochronę siebie oraz najbliższych, w trakcie zajęć uczestnicy poprawiają swoją kondycję fizyczną oraz wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za postawę ciała. 

Instruktorzy podkreślają, że dzięki zajęciom z samoobrony, możemy niwelować własne lęki związane z ograniczeniami własnego ciała oraz umysłu. Dodatkowo uczą także kontroli agresji, która często przezwycięża zdrowy rozsądek. Podczas treningów uczestnicy budują świadomość sytuacyjną, aby w momencie zagrożenia zareagować niemalże natychmiast. 

Zajęcia z samoobrony – dla kogo?

Obecnie w Śląskiej Szkole Samoobrony prowadzone są zajęcia dla trzech grup: Intro, Semi oraz Teenager. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla osób, które wcześniej nie miały styczności ze sportami walki. Kategoria Semi jest idealna dla osób mających do czynienia ze sztukami walki. Ostatnia grupa, Teenager, jest przeznaczona dla nastolatków w wieku od 12 do 18 lat. Trenować mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

-Jesteśmy w trakcie przygotowania programu dla rodzin oraz programu relaksacji ciała i umysłu bazującego na Jodze i Tai Chi Chuan – mówi Adam Hemlecki, jeden z założycieli Śląskiej Szkoły Samoobrony.

Już w sobotę (15 października) o godzinie 11:00 (grupa Intro) oraz 12:30 (grupa Teenager), odbędą się pokazowe zajęcia dla grup Intro oraz Teenager. Aby wziąć w nich udział, należy skontaktować się z placówką pod numerem 888 067 515 lub za pośrednictwem strony internetowej samoobronaslask.pl

Komentarze (10)    dodaj »

 • Polak

  Komentarze super intelegetne typowe c,,,

 • Kris

  Kung-fu panda. Ha. Ha

 • Orzechówka

  Każdy powinien wziąć udział w zajęciach pokazowych. Wyrobić zdanie i wtedy komentować. Ja byłam na takich zajęcia i wiem, że tutaj mam doczynienia z profesjonalistami. Tyle w temacie...

 • ministrant

  szkoła dla kiboli z rś patologia sie poszerzy na ulicach.Do koscioła na msza a nie uczyc sie bicia ludzi

 • Stev

  Brać ich do obrony granic Rzeczpospolitej Polskiej z Białorusią ciekawe czy będą tacy mądrzy

 • JP3

  Przed babami czy dzieckami??

 • Tomek

  ty od bab byś nachytoł

 • Ziga

  Tylko zwyķłe [...]e przeciw Polsce dziś głosuję

 • Piki

  Z takimi chopami mogłabych pocwiczyc

 • Franca

  Mosz recht dziołcha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również