Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstanie podwórko Nivea! Nagrodę zdobyły Kochłowice

 • Dodano: 2020-07-01 10:45

Ruda Śląska znalazła się w grupie 20 miast, którym Nivea ufunduje podwórka o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstanie w Kochłowicach.

Przypomnijmy, że do tej pory stworzono już 140 podwórek, ale na tym nie koniec. NIVEA po raz kolejny postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą w kreatywny sposób rozwijać swoje niepowtarzalne talenty.

Ruda Śląska zgłosiła do projektu dwie lokalizacje:

 • w dzielnicy Bielszowice obok Szkoły Podstawowej nr 11 Specjalnej im. Świętego Jana Pawła II, 
 • oraz w Kochłowicach przy ul. Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6, na terenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa".

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Rudy Śląskiej przyniosło upragniony efekt. Startujące w konkursie Kochłowice ostatecznie utrzymały się w czołówce, dzięki czemu właśnie w tej dzielnicy powstanie nowoczesny plac zabaw. Podwórko Nivea zapewniło Kochłowicom 7 711 oddanych głosów.

- Mamy to! Wspólnymi siłami wygraliśmy cudowny plac zabaw! Utrzymaliśmy trzecie miejsce do samego końca, tym samym zwyciężyliśmy i dowiedliśmy, że razem możemy góry przenosić! Wszystkim, którzy wsparli to głosowanie serdecznie i z całego serducha dziękuję. Szczególne podziękowania należą się do MGSM Perspektywa, która to po kilku telefonach, to miejsce z ogromnym zapałem zgłosiła - napisał radny Rafał Wypior, który zaangażował się w sprawę.

W kategorii miejscowości powyżej 60 tys. mieszkańców 5 pierwszych lokalizacji zdobyło nagrody w postaci placów zabaw. Są to:

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle’a w Poznaniu (8 112 głosów),
   
 2. Szkoła Podstawowa nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego (8 042 głosów),
   
 3. Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa" w Rudzie Śląskiej przy Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6 (7 711 głosów),
   
 4. Szkoła Podstawowa nr 9 w Gdańsku przy podmiocie leczniczym Copernicus (7 601 głosów),
   
 5. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach (7 487 głosów).

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, oraz skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Autorelama NiyWiyWypierzonego 'wpisy sie pojawiajom i znikajom plus mnóstwo ZA! Reklama CIUĆMOKÓW!

 • Maria

  firma mogła zasponsorować pokarm dla schonisk , dla zwierząt a nie wywalac kase w błoto, place zabaw powinni budowac rodzice z 500+

 • z Katowic

  Wizualnie plac zabaw ,,Nivea" ładnie wygląda. Dzieci będą zadowolone.

 • Gagol

  Brawo Panie Rafale za mobilizację mieszkańców.

 • Zbyszek

  Nie mogę sobie wyobrazić Rudzianina który zminusował powyższy post.Aż taka zawiść że młody a potrafi więcej niż te stare pruchna w radzie ?

 • zadowolona

  Właśnie brawo, bardzo obrotnego młodego radnego momy.

 • Anna

  ćwierć miliona zł za te parawany , huśtawke i kilka plastikowych budek? za to przedszkole by wybudowali a nie takie badziewie !!!

 • Lol

  Za ćwierć miliona ? Chyba ziemię byś kupił tylko a nie przedszkole.Przecież to nie miasto buduje tylko prywatna Nivea w ramach reklamy.Pisiorom nigdy nie dogodzisz.

 • cieszmy się

  Chyba pani nie wie w jakim agonalnym stanie jest obecny plac zabaw. Dobry rydz, niż nic.

 • Usman

  Przedszkole za takie pieniądze to może by wybudowali, ale 20 lat temu

 • zły

  Przecież to nie z pani kieszeni to ćwierć miliona

 • Nika

  Pani Aniu, jest takie przysłowie ;) "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Cieszmy się, że dzieciaczki będą mieć nowy plac zabaw.

 • Dziękuję

  Cudownie, dzieci już się cieszą:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.