Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstanie podwórko Nivea! Nagrodę zdobyły Kochłowice

 • Dodano: 2020-07-01 10:45

Ruda Śląska znalazła się w grupie 20 miast, którym Nivea ufunduje podwórka o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstanie w Kochłowicach.

Przypomnijmy, że do tej pory stworzono już 140 podwórek, ale na tym nie koniec. NIVEA po raz kolejny postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą w kreatywny sposób rozwijać swoje niepowtarzalne talenty.

Ruda Śląska zgłosiła do projektu dwie lokalizacje:

 • w dzielnicy Bielszowice obok Szkoły Podstawowej nr 11 Specjalnej im. Świętego Jana Pawła II, 
 • oraz w Kochłowicach przy ul. Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6, na terenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa".

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Rudy Śląskiej przyniosło upragniony efekt. Startujące w konkursie Kochłowice ostatecznie utrzymały się w czołówce, dzięki czemu właśnie w tej dzielnicy powstanie nowoczesny plac zabaw. Podwórko Nivea zapewniło Kochłowicom 7 711 oddanych głosów.

- Mamy to! Wspólnymi siłami wygraliśmy cudowny plac zabaw! Utrzymaliśmy trzecie miejsce do samego końca, tym samym zwyciężyliśmy i dowiedliśmy, że razem możemy góry przenosić! Wszystkim, którzy wsparli to głosowanie serdecznie i z całego serducha dziękuję. Szczególne podziękowania należą się do MGSM Perspektywa, która to po kilku telefonach, to miejsce z ogromnym zapałem zgłosiła - napisał radny Rafał Wypior, który zaangażował się w sprawę.

W kategorii miejscowości powyżej 60 tys. mieszkańców 5 pierwszych lokalizacji zdobyło nagrody w postaci placów zabaw. Są to:

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle’a w Poznaniu (8 112 głosów),
   
 2. Szkoła Podstawowa nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego (8 042 głosów),
   
 3. Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa" w Rudzie Śląskiej przy Dunikowskiego - Chełmońskiego 5,7,6 (7 711 głosów),
   
 4. Szkoła Podstawowa nr 9 w Gdańsku przy podmiocie leczniczym Copernicus (7 601 głosów),
   
 5. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach (7 487 głosów).

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, oraz skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Autorelama NiyWiyWypierzonego 'wpisy sie pojawiajom i znikajom plus mnóstwo ZA! Reklama CIUĆMOKÓW!

 • Maria

  firma mogła zasponsorować pokarm dla schonisk , dla zwierząt a nie wywalac kase w błoto, place zabaw powinni budowac rodzice z 500+

 • z Katowic

  Wizualnie plac zabaw ,,Nivea" ładnie wygląda. Dzieci będą zadowolone.

 • Gagol

  Brawo Panie Rafale za mobilizację mieszkańców.

 • Zbyszek

  Nie mogę sobie wyobrazić Rudzianina który zminusował powyższy post.Aż taka zawiść że młody a potrafi więcej niż te stare pruchna w radzie ?

 • zadowolona

  Właśnie brawo, bardzo obrotnego młodego radnego momy.

 • Anna

  ćwierć miliona zł za te parawany , huśtawke i kilka plastikowych budek? za to przedszkole by wybudowali a nie takie badziewie !!!

 • Pordzik:)

  Jak ja czytam wypociny takiej... Anny to mi się niedobrze robi... Wyjdź kobieto z domu...rozejrzyj się... jak będzie świecić słońce to się w końcu uśmiechnij... wyluzuj... podwórka postawiono w 5 miastach w tym w Rudzie... tylko za oddane głosy...ktoś daje na to pieniądze...ktoś stawia....co Ty zrobiłaś w ostatnich dniach dla innych?? Kupiłaś chociaż biednemu bułkę czy go wyszydziłaś, że nie dał sobie rady w życiu i dowartościowałaś się tym? Żal mi takich ludzi którzy w takich wpisach szukaja ujścia frustracji... Niby też tu piszę...ale wg mnie to super pozytyw...nie znam Pana Rafała który jest inicjatorem pospolitego ruszenia, ale chwała mu za to! Bierność ludzi jest porażająca...Większość ludzi nie podejmuje działań nawet w swoim interesie, a potem niestety tylko narzekanie...

 • Lol

  Za ćwierć miliona ? Chyba ziemię byś kupił tylko a nie przedszkole.Przecież to nie miasto buduje tylko prywatna Nivea w ramach reklamy.Pisiorom nigdy nie dogodzisz.

 • cieszmy się

  Chyba pani nie wie w jakim agonalnym stanie jest obecny plac zabaw. Dobry rydz, niż nic.

 • Usman

  Przedszkole za takie pieniądze to może by wybudowali, ale 20 lat temu

 • zły

  Przecież to nie z pani kieszeni to ćwierć miliona

 • Nika

  Pani Aniu, jest takie przysłowie ;) "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Cieszmy się, że dzieciaczki będą mieć nowy plac zabaw.

 • Dziękuję

  Cudownie, dzieci już się cieszą:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.