Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej ruszyły zdjęcia do filmu "Skarbek" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza

  • Dodano: 2020-07-08 19:00, aktualizacja: 2020-07-09 07:37

W Rudzie Śląskiej ruszyły zdjęcia do filmu "Skarbek" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza. Dzisiaj ekipa filmowa kręciła ujęcia w domu przy ul. Sobieskiego. Zdjęcia do tej produkcji realizowane są także między innymi w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Mikołowie.

"Skarbek" to film przygodowy dla dzieci i rodziców z elementami komedii, fantasy i kina grozy. Jest to historia 10-letniego Janka, który przyjeżdża z siostrą Zosią na wakacje do babci mieszkającej na Górnym Śląsku. Dzięki swojemu pradziadkowi, emerytowanemu górnikowi, dzieciaki poznają magiczny świat śląskich legend górniczych i przeżywają wspaniałą przygodę pełną niebezpieczeństw i zwrotów akcji. "Skarbek" należy do gatunku kina familijnego i przygodowego, jest skierowany do najmłodszych widzów i ich rodziców. 

W filmie występują m.in.:

  • Olgierd Łukaszewicz,
  • Dorota Pomykała,
  • Cezary Kosiński,
  • Sonia Bohosiewicz,
  • Lech Dyblik,
  • czy też Sebastian Stankiewicz.

W Rudzie Śląskiej ruszyły właśnie zdjęcia do tej produkcji. Dzisiaj ekipa filmowa kręciła ujęcia w domu przy ul. Sobieskiego. Zdjęcia do tej produkcji realizowane są także między innymi w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Mikołowie.

Reżyser filmu "Skarbek", Tomasz Jurkiewicz, to twórca specjalizujący się w filmach dokumentalnych. Jurkiewicz pochodzi z Trzebini, ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego filmy krótkometrażowe (m.in. "Próba mikrofonu", "Babcia wyjeżdża") oraz dokumenty (m.in. "Radioakcja", "Z pogranicza cudu") zdobyły ponad 100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, "Skarbek" powinien trafić do kin latem przyszłego roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.